Piyasada neden i7 6700K işlemci yok?

Elimde ki seti satmak istiyorum açıkçası Ryzen serisine geçiş yapabilmek için artık kaçış noktası arıyorum 😊
6. nesil veya 7. nesil i7 işlemci alacak düşüncede olduğunuza göre elinizde en az 1000-1500 lira arası para olduğunu varsayıyorum. Kendi işlemcinizi ve anakartınızı satıp, R5 3600 ve yeni nesil bir anakart alarak elinizdeki parayı en ideal şekilde harcarsınız.

900-1000 TL civarına i7-6700K bulabiliyorsanız alın derim, şu zamanda 1000-1100 TL'ye satılan R3 3300X ile hemen hemen benzer oyun performansı sergiliyor. Ama dezavantajınız; kullanmış olduğunuz soket için bir daha yükseltme yapamayacak olmanız. Diğer tarafta; 3000 ve 4000 serisinden aynı anakart üzerinde 16 çekirdekli canavar işlemcilerle upgrade edebilme imkanınız olduğu gibi günümüzün güncel teknolojilerinden de faydalanabilecek olmanız Ryzen serisinin albeniliğini artırıyor.
İlk fırsatta zaten oraya geçiş yapmak istiyorum zaten elimdeki işlemciyi de 3 ay önce almıştım keşke direk ryzen serisine geçiş yapsaydım pişmanım açıkçası.

Böyle bir şey yok, 6700K ve 7700K ile performansı benzer.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yani seçim sizin ama hem güncel hem de daha ucuz bir işlemci 3300X bence onu tercih edin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yani seçim sizin ama hem güncel hem de daha ucuz bir işlemci 3300X bence onu tercih edin.

Daha güncel bir R3 3300X tercih etmesi tabii ki daha mantıklı zaten, burada hemfikir olduğumuzu düşünüyorum 🙂.

Upgrade için 1000 lira altında bulabiliyorsanız alabilirsiniz fakat gördüğüm kadarıyla 1000 lira üstünde çok fahiş fiyatlara satıldığından dolayı, anakart ve işlemciyi satıp 3300X tabanlı sistem kurmanız çok daha mantıklı olacaktır. Hem güncel işlemciniz olacak hem de platform açısından birçok avantajınız olacak.

Ben B550 serisini beklemeye karar verdim Ryzen 5 3600X ile aradığım performansı bulurum diye düşünüyorum 😊

Eğer B550 bekleyecekseniz onunla aynı tarihlerde çıkacak R5 3600 XT alın derim. Clock hızları yükseltilmiş hali 3600X'in yani refresh versiyonu. Muhtemelen R5 3600X ile aynı fiyatta olur ya da direkt marketteki yerini alır.

Geri
Yukarı