Plantronics RIG 400 İncelemesi

Ürünü 24 Mayıs Cuma günü Hepsiburada.com üzerinden Ares adlı satıcıdan 296,96 TL fiyata aldım. 25 Mayıs Cumartesi günü Aras Kargoya verilen ürün 27 mayıs Pazartesi günü teslim edildi. Ürün hasarsız bir şekilde elime ulaştı. 3-4 kat baloncuklu köpük ile sarılmıştı. Ürünün kutusu şık ve sade.

400095
400096
400097
400098

Kulaklık hakkında genel bilgiler:
  • Mikrofon frekans tepkisi : 100 Hz - 10 kHz
  • Mikrofon hassasiyeti : -45 dBV/Pa
  • Mikrofon sinyal gürültü oranı : >42 dB
  • Mikrofon tek yönden ses alıyor.
  • Ağırlık: 210 g
  • Kulaklık frekans tepkisi : 20 Hz - 20 kHz
  • Kulaklık empedansı : 32 ohms
  • Kulaklık hassasiyeti: 111 dBSPL/V
  • Kulaklık maksimum giriş gücü : 40 mW
  • Kulaklık sürücüleri : 40 mm
  • Kablo uzunluğu: 1.3 m
  • L tipi jak.

Kutu içeriği ise bu şekilde:
  • Ayarlanabilir kafa bandı.
  • Gürültü önleme özelliğine sahip 3.5 mm çıkarılabilir mikrofon.
  • Stereo Y ayırıcı kablo.
  • Hızlı başlangıç, garanti belgesi ve diğer belgeler.
  • Kulaklığın kendisi.
  • Kulaklığın plastik iskeleti.

400099

Kulaklık gayet rahat ve kulağın tamamını saran bir yapısı var. Yalıtım olarak deri kadar iyi performans veremiyor. Kulakık hem dışarı ses veriyor hem de dışarıdan ses alıyor. Ancak kulak yastıkları çok yumuşak ve rahat. Uzun kullanımda terletmiyor. İki taraftan kablo geçse bile kulaklığın hafif olması ve kablonun uzun olması sorun yaratmıyor. Kablosu ince fakat hissayatı sağlam.

400103
400105

Kulaklığın iskeleti tamamen plastikten imal edilmiş. Gayet sağlam ve esnek. İskeletin plastik ve esnek olması hem hafayı kavramasına daha çok olanak sağlıyor hem de kulaklığı daha hafif yapıyor. Metale göre kafaya takınca biraz daha kaba dursa da bence bu çok önemli değil. Üç kademeli ayarı var. Kafa büyüklüğünüze göre istediğinize takabilirsiniz. Diğer ayarlamalı modellerden daha işlevsel. Bir kere yaptıktan sonra bir daha ayar yapmanız gerekmiyor.

400107
400109

Ayarlanabilir kafa bandı yumuşak ve esnek bir yapıya sahip. Kafaya aşırı baskı yapmıyor. Tasarımı da çok hoş ve kenarlarının dikişli olması kullanım ömrünü uzatıyor.

400112

Trrs çıkışı olan kulaklığı mikrofon ve ses girişi ayrı olan cihazlarda kullanabilmek için bu kabloya ihtiyacınız var. Kutu içerisinden çıkan kablo gayet sağlam ve hışırtı vs. yapmıyor.

400115
400114

Kulaklığın bir adet kontrolcüsü mevcut. Bu konrolcü ile ses miktarını ayarlayabilirsiniz. Bir adet de mikrofonu kapatıp açma tuşu bulunuyor.

400116
400117
400118

Farklı açılardan RIG 400. :)

400119
400120
400122

Mikrofonu takılıp çıkırılabiliyor. Esnek ve sağlam bir yapısı var. Tek yönden ses alıyor. Dış sesleri çok fazla almıyor. Gürültü önleme özelliği var ancak sesi çok baslı bir hale getirdiği için kullanmıyorum. Gürültü önleme kapalı iken az miktarda cızırtı sesi oluşuyor.

400123

Mikrofon Testleri:

Genel olarak bakacak olursak bu fiyat bandı için iyi bir ürün. :)

Son düzenleme:
Merhaba , bende bu kulaklığı bugün aldım.Daha önce seyhan hocamla konuşmuştuk discord üzerinden mic sesini vs. duymuştum.Ben pek beğenmedim açıkcası pc'den gelen fan sesini rahatlıkla duyuyorum arkadaki sesleri iyi yalıtamıyor sanırım.Mikrofon kısmını da pek beğenmedim gürültü engelleyici var fakat ses boğuk geliyor onun haricinde bir ayar daha var sesin daha iyi geldiği fakat biraz az geliyor.Bütçemi biraz daha artırıp hyperx yada steelseries kulaklıklara bakmayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı