Plastik filtre kahve makinesi kanser yapar mı?

183206

Megapat
Makaleler
1

Linkteki makineden var bende. Buna suyu koyduğumuz yer, sıcak suyun borudan geçip kahveye fışkırdığı yer, kahveyi koyduğumuz ve kahvenin aktığı yer yani kısacası Full plastik makine. Plastik olduğundan dolayı da kullanmayı bırakmayı düşünüyorum. Sabah akşam plastiğe temas eden kaynar su içiyorum. Sizce abartıyor muyum yoksa gerçekten uzun vadede ciddi sorunlara yol açabilir mi?

Linkteki makineden var bende. Buna suyu koyduğumuz yer, sıcak suyun borudan geçip kahveye fışkırdığı yer, kahveyi koyduğumuz ve kahvenin aktığı yer yani kısacası Full plastik makine. Plastik olduğundan dolayı da kullanmayı bırakmayı düşünüyorum. Sabah akşam plastiğe temas eden kaynar su içiyorum. Sizce abartıyor muyum yoksa gerçekten uzun vadede ciddi sorunlara yol açabilir mi?
Jinekomasti yapar kanseri ise bilmiyorum şu devirde kanser olmamak bile büyük şans diyebilirim.

Ne olacağını bilemeyiz ama plastik eğer sıcağa dayanıklı ve sıcağa mağruz kaldığında zararlı etki gösterebilecek bir plastik değilse sıkıntı olmaz. Benim bir tanıdığım kaynar sütü plasik kaba döküp yoğurt yapıyor.

Geri
Yukarı