Plastik Kabloları Korumak Amaçlı Örgü Kablo Var Mı?

Gereksiz şeylerin peşindesiniz ama yardımı olacaksa buyrun.

Olmaz tabi ki; örgü lazım.
Evde 10 yıllık mouse var. Plastik kablo ve taş çatlasın 20 liradır. Hala bir yerine açılma yok ve sürekli kaldır topla yapılmıştır.
Adam belki hor kullanıyor ve kabloları çabuk yıpranıyor. Siz çok muntazam kullanıyorsunuz diye herkes öyle kullanacak değil ya.

Dün elime ulaşan Sensei 310 model mouse ile ilgili aklımdan geçen düşüncede şuydu, arkadaş Teknosa dan Preo marka 60 TL ye mouse alıyorsun örgü kablosu var, 200 bilmem kaç TL ye işinin ehli bir markadan mouse alıyorsun örgü kablosu yok, yani standart haline getir işte bunu ne kaybedersin.

Dün elime ulaşan Sensei 310 model mouse ile ilgili aklımdan geçen düşüncede şuydu, arkadaş Teknosa dan Preo marka 60 TL ye mouse alıyorsun örgü kablosu var, 200 bilmem kaç TL ye işinin ehli bir markadan mouse alıyorsun örgü kablosu yok, yani standart haline getir işte bunu ne kaybedersin.
Bazı plastik kablolar da gayet kaliteli olabiliyor. İçini açmadan ne olduğunu anlayamayız.

Bende Makaron tavsiye edecektim fakat bu şekilde kablo bükülüp, sarilmayacak ve işinizi daha da zorlaştıracaktır. Örgü kısmına gelirsek örgüyu kabloya geçirebilmek için kablonun bir tarafının boşta olması gerekecektir, mouse da böyle bir durum olmayacağı için tahminimce bu da size çözüm olmayacaktir. Yapmanız gereken henüz almadıysanız, örgülü bir mouse tercih etmeniz.
Kesinlikle hocam bu yorumu yazacaktım :)

Bazı plastik kablolar da gayet kaliteli olabiliyor. İçini açmadan ne olduğunu anlayamayız.
Kablonun kalitesizliği ile alakalı bir durum değil ki bu bahsettiğimiz, 2 . bir önlem olmasının zararı olmayacaktır. Sonuçta 20-30 TL ile alınan donanımlardan bahsetmiyoruz ciddi meblağlar satış rakamları, müşteri ne hak ediyorsa onu versinler.

Gitar prosesörümün adaptörünün kablosunu bildiğimiz örgü için kullanılan iple ördüm. Malum sahnede olsun evde olsun hep ayak altında olan bir ekipman. Ben faydasını gördüm. Yıllardır kullanıyorum sorun yaşamadım. Biraz zaman istiyor.

Farenin kablosu örgü olunca da kalın oluyor ve hareket kabiliyetini ve hissiyatını etkiliyor. O yüzden kablonun kalınlığını ve ağırlığını bir dengede tutmak gerekiyor. Pahalı farelerin çoğunun örgüsüz olmasının nedenlerinden biri de bu durum. @Zgrrs

Farenin kablosu örgü olunca da kalın oluyor ve hareket kabiliyetini ve hissiyatını etkiliyor. O yüzden kablonun kalınlığını ve ağırlığını bir dengede tutmak gerekiyor. Pahalı farelerin çoğunun örgüsüz olmasının nedenlerinden biri de bu durum. @Zgrrs
Doğrudur, fakat fareyi alıp sırtımda taşımayacağım için hem görsel olarak masaya renk katacak hemde sürtünme veya konuda olduğu gibi taşıma durumlarında daha dayanıklı olması açısından örgü kablonun olmazsa olmaz olması gerektiğini düşünüyorum. Kullanıcı gayet rahatlıkla masa üzerinde fareyi en iyi şekilde kullanabileceği şekilde düzen kurabilir.

Tabii bu biraz kişisel bir mevzu. Bir önceki farem örgülüydü, şu anki örgüsüz. İkisinin de kablosu rahatsız ediyor kullanırken. 😅 Sanırım bir sonraki farem, kablosuz olacak. @Zgrrs

Tabii bu biraz kişisel bir mevzu. Bir önceki farem örgülüydü, şu anki örgüsüz. İkisinin de kablosu rahatsız ediyor kullanırken. 😅 Sanırım bir sonraki farem, kablosuz olacak. @Zgrrs
Uzun yıllar kablo beni çok rahatsız ettiği için özellikle kablosuz mouse kullandım ya da arayışında oldum. Her ne kadar pahalı markalar olmasa da bunlar da bir yerden sonra kabak tadı vermeye başlıyor. Bataryalı bir çok alet olduk olmadık zamanlarda yarı yolda bıraktığından onlarda çok kullanışlı olmuyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı