plati.ru'dan alınan oyun Steam'de çalışmıyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Selamun aleyküm,
Arkadaşlar bir saat önce plati.ru sitesinden Human: Fall Flat aldım. 5 TL falan daha ucuza geldi tabii.
Steam'de oyunu etkinleştirmeye çalıştığımda 'oyun ülkenizde etkinleştirilemez' tarzında bir hata mesajı verdi. Hemen plati.rudaki satıcıyla iletişime geçmeye çalıştım, öncesinde bir kontrol ettim ürünü bir de ne göreyim! Ürün sadece Rusya, Ukrayna ve bağımsız devletler birliği (Azerbaycan, Gürcistan. vs)'nde aktive oluyormuş. İnternette Steam ülke değiştirmeyi araştırdım VPN yükledim falan olmuyor ama! Steam'in sunucularına bağlanmıyor. VPN ile hesap kurarsam VPN'in adresine kayıtlı hesap açmış olurum diye mantık yürüttüm o da olmuyor. Nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz kod elimde kaldı elin Rus'una parayı kaptırdık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün açıklamalarını çeviri yardımı ile incele. Ve satıcıya soru sor. Aldığın ürün anahtarı global değil veya Türkiye'de geçerli değil. Büyük ihtimalle sadece Rusya veya Avrupa'da geçerli olabilir.

Bende daha önce Plati'den birçok oyun aldım Rusya VPN ile etkinleştirdim hepsini sorun olmadı. Oyunu Steam'e ekledikten birkaç ay sonra global oluyor zaten. Steam için Rusya VPN kullanacaksan varsa telefonunda Steam uygulaması telefona da VPN kurman gerekiyor aynı bölgede olması lazım. PC'ye VPN kursan bile telefonun konumundan Türkiye'de olduğun anlaşılıyor.

Bende daha önce Plati'den birçok oyun aldım Rusya VPN ile etkinleştirdim hepsini sorun olmadı. Oyunu Steam'e ekledikten birkaç ay sonra global oluyor zaten. Steam için Rusya VPN kullanacaksan varsa telefonunda Steam uygulaması telefona da VPN kurman gerekiyor aynı bölgede olması lazım. PC'ye VPN kursan bile telefonun konumundan Türkiye'de olduğun anlaşılıyor.

Ben yaptım VPN falan, account Details'ten bölge değiştire bastığımda 'bölge değiştirmek için bulunduğunuz ülkedeki bir ödeme yöntemiyle alış-veriş yapın' tarzinda bir şey diyor. Sen yapabiliyorsan benim için VPN kullanarak bana Rusya veya Ukrayna'ya kayıtlı yeni bir Steam hesabı açar mısın?
Çareyi gene sorunun kendisinde buldum. Plati.ru'dan Rusya'da kurulmuş rubleli Steam hesabı satın aldım ve başarıyla etkinleştirdim. 25 TL'lik oyuna 35 TL gömdüm toplam ama sorun yok bundan sonra pahalı oyunları ruble ile alacağım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı