Plati'den alınan hesap çalındı

PhoenixBuff

Hectopat
Daha fazla  
Plati'den 4 gün önce almış olduğum Origin hesabı email ve şifresini değiştirmeme rağmen eski sahibi tarafından geri alındı. Satıcıya ulaştığımda ona kanıt göstermem gerektiğini yazdı. Ona kanıt olarak ne gösterebilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hesaba girmeye çalışın, parolanın yanlış olduğu yazacaktır. Onun ekran görüntüsünü alıp satıcıya yollayın. Büyük ihtimalle yeni bir hesap vereceklerdir.

Plati'den alınan hesaplar zaten çalıntı. Demek ki hesabın gerçek sahibi bir şekilde ulaşıp geri almış hesabını. Konu biraz ironik.

Satıcıya kanıtlamanızın imkanı yok. Adama şifrenin değiştiğinin görselini atsanız bile arkadaşın dediği gibi senin yanlış şifre yazacağını veya değiştirdiğini düşünecekler. Geçmiş olsun zaten Plati'den hesap almanız büyük hata. Birdaha başınıza gelmez umarım.

Belki de bilerek yanlış şifre girdiğini düşünecekler bu nasıl bir kanıt olabilir ?
Genellikle pek dikkat etmiyorlar doğrusu. Birkaç kere başıma gelmişti. Ben de ekran görüntüsünü atmıştım. Sonrasında bana yeni bir hesap verdiler.
Mesela EA hesabınızı açtığınız zamanki e-posta adresi elinizdeyse hesabı geri alabiliyorsunuz. Epostayı, şifreyi hatta gizli soruyu değiştirseniz bile hesabı geri almak mümkün.
Adam gider bir hesap açar. Bunu istediği kadar satar. Onlarca kişinin elinden geçer, yine de hesabı geri alabilir.
Tabi bir güncelleme getirildiyse bilemem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı