Rehber PlayStation 3 CFW kırma

hocam ps3xploit sayfası kapandı ne yapıcam ?

Maalesef sadece HEN ile Jailbreak yapabilirsin, yapacak bir şey yok.
hocam şimdi tek çare diski biçimlendirmek ve bunu ps3 tende yapabiliryorsun galiba yapsam siyah ekran gibi sorunlar çözülür mü

Diski PlayStation üzerinden biçimlendirme yapmanı önermem çünkü çok uzun sürecek. Bilgisayara takıp biçimlendirme işlemini 2 dakikada halledersin.

@Ascordia0610

Maalesef sadece HEN ile Jailbreak yapabilirsin, yapacak bir şey yok.
Kardeşim selamlar,
Elimde CECHC04 model Fat PS3 var ofw 4.41'de şu anda ve hiç cfw yapılmadı.
Cfw yapma vs. konularına hakimimdir normalde ve bir kaç gündür bu cihaza ne yapılır diye araştırıyorum fakat tam olarak kafamda netleştiremediğim bir kaç husus var, yardımcı olabilirsen sevinirim.

Cihaza Hen kurduk diyelim, her kapatıp açışta Hen yeniden aktive edilmek durumunda sanıyorum, bu aktivasyonu yapmak için mutlaka internete bağlanarak bir site üzerinden exploit/patch vs yüklenmesi mi gerekecek? yoksa PS3 içinden veya takacağımız usb cihaz içinden mi yükleme yapılıyor?

Hen kullanabilmek için cihazı 4.89'a update etmemiz gerekiyor galiba, 4.89 en son güncel firmware midir PS3 için? direkt olarak ps3 içinden firmware update yaparsak 4.89'a güncelleyecek değil mi? (araştırmamdan en son 4.89 gibi anladım ben ama sormak istedim gene de daha yüksek cfw olmayan bir sürüme falan yükseltirsek sıkıntı olmasın.)

Şimdiden teşekkürler, iyi günler.

Şimdi HEN'i kurarsan PlayStation'u sadece 1 defalığına internete bağlaman gerekiyor o da sadece kurulum için onun dışında PlayStation'u her kapatıp açtığında sürekli HEN'e girmen gerekecek, USB gibi şeyler gerekmicek PlayStation'u açtığın gibi HEN'e gireceksin ondan da multiMAN'mıdır webMAN'mıdır oyuna girerken ne kullanıyorsan oyununa gireceksin. HEN'i kullanman için 4.84 en düşüğüydü hatırlardığım kadarıyla sürüm olarak en son olarakta 4.89'a da güncelleyebilirsin. PlayStation Fat kasa olduğu için CFW önerirdim ama ps3xploit sitesi kapalı, durumu ne olacak bilmiyoruz belkide açılmazda. Açılmazsa CFW Jailbreak devri biter, sadece HEN kalır. HEN'in kalmasının sebebi ise HEN'i kurmak için alternatif başka siteler var. 4.89 PlayStation 3 için son sürüm şuan, bilmiyoruz belli olmaz güncelleme gelebilir de gelmeyebilir de. 3.55 gibi sürümlerde olsaydı herhangi bir işleme gerek kalmadan direkt bir CFW'ye güncelleyebilirdin PlayStation'u.
@traumaniac

Dostum çok sağol,
yani bir kere internete bağlayarak HEN işlemini halledebilirsek sadece kapat/aç yapıldığında PS3 içinden HEN enable edilmasi gerekecek, tekrardan siteye bağlanma oradan yükleme yapma olayı olmayacak.

Evet 1 defalık internet lazım, HEN PlayStation'un HDD'sine kurulacak ondan sonra internete hiç gerek yok.

Evet 1 defalık internet lazım, HEN PlayStation'un HDD'sine kurulacak ondan sonra internete hiç gerek yok.
Valla çok sağol kardeşim iyi ki senin gibi bir üstada denk geldim, her şeyi anlayıp böyle ufacık detaylarda takılınca adamın kafası bulanıyor. Saygılarımla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…