PlayStation 4 hangi kasa alınmalı?

HardKapitalisT

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben kendime PS 4 almak istiyorum fakat PS konusunda cok bilgili biri değilim. O yüzden yardım istiyorum sizden. Şimdi 3 tane sorum olacak.
1-PS 4 mat kasa alınır mı? Slim ile çok farkı var mı, (fiyat farkı her 2 kasada çift kol olmak üzere 1000 TL fark var) bu kadar fiyat farkına değer mi?
2-PS 4 çoğu oyun 30 FPS çalisiyor şu anda PC olmayan oyunları oynamak için alacağım örneğin GoW Ragnarok TLOU part 2 vs. 30 FPS rahatsız eder mi?
3-Pro ile Slim arasindaki fiyat farkı(yine 2 kasadada çift kol var ve yine 1000 TL fark var)ayrıca hem benim monitörüm ve TV'im 1080p Pro olmak gereksiz olur mu?

Merhaba, ben kendime PS 4 almak istiyorum fakat PS konusunda cok bilgili biri değilim. O yüzden yardım istiyorum sizden. Şimdi 3 tane sorum olacak.
1-PS 4 mat kasa alınır mı? Slim ile çok farkı var mı, (fiyat farkı her 2 kasada çift kol olmak üzere 1000 TL fark var) bu kadar fiyat farkına değer mi?
2-PS 4 çoğu oyun 30 FPS çalisiyor şu anda PC olmayan oyunları oynamak için alacağım örneğin GoW Ragnarok TLOU part 2 vs. 30 FPS rahatsız eder mi?
3-Pro ile Slim arasindaki fiyat farkı(yine 2 kasadada çift kol var ve yine 1000 TL fark var)ayrıca hem benim monitörüm ve TV'im 1080p Pro olmak gereksiz olur mu?
PS4 alacaksan pro dışında almanı tavsiye etmem. 30FPS konusunda ise şunu diyebilirim. Özellikle First parti Playstation oyunlarında ve diğer bir süre oynayınca alışıyorsunuz çok fazla rahatsız etmiyor.

1) Mat kasa son seçenek olarak düşünülmeli. Bence hiç alinmamali. Isınma+ ses problemi var.
2) Konsolda 30 FPS rahatsız etmeyecektir.
3) Bütçe yetiyorsa Pro alınır. Menüde veya herhangi bir yerde daha hızlı olduğunu hissedersiniz. Genel olarak daha güçlü bir cihaz diğerlerine göre.

PS4 gibi ölen/ölmek üzere olan ve çoğu oyunu PC'ye gelmiş bir konsol için para harcamak bence mantıksız. Zaten TLOU2 gibi oyunların PC'ye gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Mevcut bir PC'niz varsa bütçenizi onu geliştirmeye ayırmanız bence daha mantıklı olur.

PS4 gibi ölen/ölmek üzere olan ve çoğu oyunu PC'ye gelmiş bir konsol için para harcamak bence mantıksız. Zaten TLOU2 gibi oyunların PC'ye gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Mevcut bir PC'niz varsa bütçenizi onu geliştirmeye ayırmanız bence daha mantıklı olur.
Hocam zaten halihazırda PS 4 pro vs daha güçlü bir sistemim var PS almak istememin 2 sebebi var
1-Exculusive oyunlar
2-Arkadaslarla eğlenmek için daha iyi bir araç.

1- Slim ile fat arasında sıcaklık, fan sesi farkı vardır. Aradaki fiyat farkına göre Slim alınır.
2- Doğrudur çoğu oyun 1080p 30 Fps ve 30 Fps olması rahatsız etmiyor oyunlar PlayStation'da daha akıcı çalışıyor ve bu oyunlar için almanız mantıklı.
3- 1000 TL fiyat farkı Pro için değer çözünürlük olarak biraz daha iyi yine kare hızı değerlerinde bir tık daha kararlı olsa da ortalama 30 Fps oynatır. Pro modelde 22xx serisinde fan sesi oldukça azdır diğer serilerde yüksektir buna da dikkat edin. PS4 Pro upscale olarak da birçok oyunu oynattırdığından 1080p TV için de mantıklı olur.

Sadece aralarındaki fiyat farkını yazmışsınız. PS4 şuan maksimum ederi 6000₺, ki o da temiz ise.
Slim 7k ve pro 8k ise Pro alınır. Lakin eminim ki sizin almayı düşündüğünüz yerlerdeki fiyatlar böyle değil.
Eğer fiyatlar bu civarda ise fiyat farkı verilip Pro alınır. 1080P ekranınızın olması Pro tercih etmemek için bir sebep değil. Örneğin GoW Ragnarok PS4'te 30fps iken Pro'da 40-60 arası oynuyor.
Cihazın temiz olduğunu kısmen şu şekilde kontrol edebilirsin.

Cihazın arka tarafındaki vidaların üstünde bir yapışkan var. Durmuyorsa cihazın içi açılmış demektir. Yani tamir görmüş. Ya da iyi niyetli düşünürsek termal macun değişimi yapılmış olabilir. Lakin hor kullanılmadığı sürece bu cihazların termal macununu değiştirmeye gerek yok neredeyse.
Mümkünse belirli bir süre bir oyun açın ve cihaz oyunu çalıştırsın ki kendi kendini kapatacak mı vs gibi şeyleri kontrol edebilelim.
Bu kadar eski cihazları hiç kontrol etmeden almak pek mantıklı değil.

Geri
Yukarı