Playstation 4 Pro alınır mı?

Bu soruya PS1-2-3-4 sahibi ve aktif PS4 kullanıcısı olarak hep aynı cevabı veriyorum. Alacağınız 2. el standart bir PlayStation 4 size yeterli deneyimi sunacaktır ve Pro eksikliğini hissettirmeyecektir. Benim tavsiyem 2. el uygun fiyatlı temiz bir PS4 bulmanız ve PSN kardeşliği yapmanız.
Tavsiyen için sağol. Özellikle pro istiyorum çünkü grafiğe önem veriyorum ve çok uzun süre kullanmak istiyorum.
Yalnız oyunların fiyatları uçtu gidiyor. 209 TL olan Just Cause 4 bile 469 TL oldu.
Ilk olarak 2. El ve eski oyunları almak isrediğim için yeni oyunların fiyatlarını pek fazla önemsemiyorum
Bu devirde oyun oynamak istiyorsan.
Sana Game Pass, Origin Access gibi sistemleri destekleyen PC ya da Xbox yönelmeni öneririm.
Sony zaten Konsolu ucuz satıyor. Sattığı hizmet ve oyunlar üzerinden kar etmeye çalışıyor.
Ülkemizin parası Döviz karşısında değer kaybettiğinden oyunlar diğer platformlara göre daha pahalı oluyor.
Xbox almak istemiyorum exculusive leri pek ilgimi çekmiyor
Ne yalan söyleyeyim, baya ucuzmuş PS4 Pro. 4K oynatan bir PC nereden baksan 7.000 TL patlar
Normalde 1900 tl ye satışa çıkmıştı şimdi 2900
Pc'ni upgrade edebilirsen daha ucuza gelir diye tahmin ediyorum ama Playstationun zevki ayrıdır tabi. Bütçen yetiyorsa alabilirsin malum son zamanlarda baya zamlandılar,oyun fiyatları da aynı şekilde çok zamlandı. Bende Ps3 var hala arada bir oynarım.
Bilgisayarım dizüstü ve biraz eski.
1080p renderlanan oyun 4k çözünürlüğe yayılıyor gibi düşün, o kadar güçlü parçaları olmayan sistem yeni AAA oyunları nasıl native 4k oynatsın ?

Neyse, konu hakkında kendi görüşümü söyleyeyim. Kesinlikle PC topla veya kendininkini upgrade et, konsol aldığında oyunlara ne kadar para vereceğinin farkındasındır umarım, bir de online oynamak için aylık para verme muhabbeti var. PC toplarsan oyunları steam'den daha ucuza alabileceksin ve online oynamak için para vermeyeceksin. Konsollara çıkan oyunların yeni fiyatlarını görünce gerçekten üzüldüm açıkçası, bir oyun için asgari ücretin 1/4'ünü vermek gerekiyor. Kısacası eğer uzun süre kullanacağın bir sistem arıyorsan kesinlikle bir PC topla. PS4 başta ucuz olsa da zamanla çıkardığı masrafla orta seviye bir PC fiyatı ödetiyor.
Bilgisayarım dizüstü ve biraz eski bu yüzden konsola yöneldim. 2. El ve eski oyunlar alacağım ilk başta. Bunlar aşırı pahalı değiller. Online oyun hiç sevmiyorum bu yüzden ps plusla ilgilenmiyorum

Son düzenleme:
PS4 Pro için yanlış bir kanı var. 4K TV olmadığı sürece işe yaramadığı gibi. 4K televizyonunuz yoksa bile PS4 Pro ile 1080p çözünürlükte 60 fps alabileceğiniz oyunlar mevcuttur. Bu da normal PS4'te olan mevcut kare hızını ikiye katlamaktır. He şöyle de bir durum var. PlayStation'daki kare hızları biraz daha değişik. Ben bilgisayarda oynadığım 30 fps ile tatmin olmazken PS ile oynadığım 30 fps bana çok daha akıcıymış gibi bir hissiyat veriyor. Tabii deneyip görmek en garanti yolu.

Yine de buradaki PS ile alakalı kişiler daha iyi bilir ama, bu nesilin ömrü PS3 gibi olmayacak gibime geliyor, konsollar ufaktan yeni çıkan oyunlara yetmemeye başlıyor. Nesili korumak için PS4 Pro+'mı çıkaracaklar? Tavsiyem Pc'ye yönelmendir, başta biraz tuzlu olabilir ancak 1-2 sene "şahsi fikrim" sonra yeni konsollar çıkarsa aldığın konsol hiçbir işe yaramaz, ayrıca oyunlara vereceğin para da işin bi başka kısmı. :)

Yine de buradaki PS ile alakalı kişiler daha iyi bilir ama, bu nesilin ömrü PS3 gibi olmayacak gibime geliyor, konsollar ufaktan yeni çıkan oyunlara yetmemeye başlıyor. Nesili korumak için PS4 Pro+'mı çıkaracaklar? Tavsiyem Pc'ye yönelmendir, başta biraz tuzlu olabilir ancak 1-2 sene "şahsi fikrim" sonra yeni konsollar çıkarsa aldığın konsol hiçbir işe yaramaz, ayrıca oyunlara vereceğin para da işin bi başka kısmı. :)

Bence yanlış düşünüyorsunuz. PS3 oyunları hâlâ oynanıyor. Hâlâ PS3 alma derdinde olan insanlar var. PS5 muhtemelen 2020'den önce çıkmayacak. Kaldı ki PS4 çıktıktan sonra yaklaşık 1 sene daha PS4 oyunları çıkmaya devam edecek. Onun dışında PC toplamak daha pahalıya mâl oluyor ve her geçen sene çıkan oyunları oynayabilmek için donanıma güncelleme yapmak ya da ayarları gittikçe kısmak gerekiyor. Benim de şahsi fikrim tercihin konsoldan yana olması. :)

Bence yanlış düşünüyorsunuz. PS3 oyunları hâlâ oynanıyor. Hâlâ PS3 alma derdinde olan insanlar var. PS5 muhtemelen 2020'den önce çıkmayacak. Kaldı ki PS4 çıktıktan sonra yaklaşık 1 sene daha PS4 oyunları çıkmaya devam edecek. Onun dışında PC toplamak daha pahalıya mâl oluyor ve her geçen sene çıkan oyunları oynayabilmek için donanıma güncelleme yapmak ya da ayarları gittikçe kısmak gerekiyor. Benim de şahsi fikrim tercihin konsoldan yana olması. :)
Doğrudur ancak, arkadaş birçok oyunu merak ettiğini ve bunların yeni çıkan oyunlar olduğunu söylüyor, şuan 1080p oyunculuk için RX580 yeterli bir kart ve 1.500₺ civarında bulunabiliyor totalde 4-4,5'a bir bilgisayar toplasa "PS exclusive" oyunlar dışında PC'ye çıkan hertürlü oyunu oynayabilir ve oyunlara absürt fiyatlar vermek zorunda kalmaz, diye düşünüyorum.

Doğrudur ancak, arkadaş birçok oyunu merak ettiğini ve bunların yeni çıkan oyunlar olduğunu söylüyor, şuan 1080p oyunculuk için RX580 yeterli bir kart ve 1.500₺ civarında bulunabiliyor totalde 4-4,5'a bir bilgisayar toplasa "PS exclusive" oyunlar dışında PC'ye çıkan hertürlü oyunu oynayabilir ve oyunlara absürt fiyatlar vermek zorunda kalmaz, diye düşünüyorum.

Yok, olabilir, mantıksız geliyor olabilir ama şimdi bütçe dahilinde düşündüğümüzden, 4-4,5k bir PS4 fiyatının 2, ikinci elde 3 katı gibi bir fiyat. Bu durumda arkadaşı öğrenci olduğundan ötürü buna yönlendirmek istedim. Bir de dediğim gibi yaklaşık 1-2 sene içinde 1080p en yüksek ayarlar 60 vermemeye başlayabilir RX 580 için bazı oyunlarda, bir de ondan dolayı.

Yok, olabilir, mantıksız geliyor olabilir ama şimdi bütçe dahilinde düşündüğümüzden, 4-4,5k bir PS4 fiyatının 2, ikinci elde 3 katı gibi bir fiyat. Bu durumda arkadaşı öğrenci olduğundan ötürü buna yönlendirmek istedim. Bir de dediğim gibi yaklaşık 1-2 sene içinde 1080p en yüksek ayarlar 60 vermemeye başlayabilir RX 580 için bazı oyunlarda, bir de ondan dolayı.
Yeni konsollar çıktığında değiştirmek isterse elindeki konsolu ve oyunları ölü fiyata satacak ama PS kafelere. Bilmiyorum, belki de hiçbir zaman konsol oyuncusu olmadım ondan mantıksız geliyor, hesabını yapsın nasıl işine geliyorsa öyle yönelsin.

PC'nin iyi yönleri:

-Klavye, mouse, controller, direksiyon vb. her türlü donanım ile çalışabilmesi.
-Birden fazla oyun alınabilecek alternatif site/programların olması sayesinde fiyatlarda rekabetten dolayı ÇOK ucuza alınabilen oyunlar. (Cüzdanların korkulu rüyası Steam İndirimleri de buna dahil)
-Her bütçeye ve ihtiyaca göre sistem toplanabilmesi.
-İkinci el parçalar ile uygun fiyata çok iyi sistemler toplanabilmesi.
-Oyundan daha fazla şey yapılabilmesi. (Video editleme, grafik dizayn, kodlama, mod yapma vs.)
-Sistem bir süre sonra yetersiz gelmeye başlarsa bütün sistem yerine bir ya da iki parçayı yükselterek sistemin güncel tutulabilmesi.
-Konsolda olmayan RTS vs. türü oyunlar, ve ÇOK daha fazla indie oyun.
-Bedava online oynayabilme.
-Emülatörler sayesinde eski konsol oyunlarını oynayabilme.

Konsolların iyi yönleri:
-Exclusive'ler. (Nedense exclusive oyunlar her zaman sinematik ve cutscene dolu tps oyunlar oluyor her zaman, orijinal diyebileceğimiz exclusive oyunlar baya nadir.)

Seçim size kalmış, şahsen kimseye konsol almasını önermem. yeni çıkan konsol oyunlarının fiyatları da şaka gibi. Elimdeki işlemciyi satıp daha yüksek bir işlemci alsam harcadığım para o oyunların fiyatı kadar olmuyor. 400-500 tl'ye oyun satıyorlar ciddi ciddi.

Son düzenleme:
PC'nin iyi yönleri:

-Klavye, mouse, controller, direksiyon vb. her türlü donanım ile çalışabilmesi.
-Birden fazla oyun alınabilecek alternatif site/programların olması sayesinde fiyatlarda rekabetten dolayı ÇOK ucuza alınabilen oyunlar. (Cüzdanların korkulu rüyası Steam İndirimleri de buna dahil)
-Her bütçeye ve ihtiyaca göre sistem toplanabilmesi.
-İkinci el parçalar ile uygun fiyata çok iyi sistemler toplanabilmesi.
-Oyundan daha fazla şey yapılabilmesi. (Video editleme, grafik dizayn, kodlama, mod yapma vs.)
-Sistem bir süre sonra yetersiz gelmeye başlarsa bütün sistem yerine bir ya da iki parçayı yükselterek sistemin güncel tutulabilmesi.
-Konsolda olmayan RTS vs. türü oyunlar, ve ÇOK daha fazla indie oyun.
-Bedava online oynayabilme.
-Emülatörler sayesinde eski konsol oyunlarını oynayabilme.

Konsolların iyi yönleri:
-Exclusive'ler. (Nedense exclusive oyunlar her zaman sinematik ve cutscene dolu tps oyunlar oluyor her zaman, orijinal diyebileceğimiz exclusive oyunlar baya nadir.)

Seçim size kalmış, şahsen kimseye konsol almasını önermem. yeni çıkan konsol oyunlarının fiyatları da şaka gibi. Elimdeki işlemciyi satıp daha yüksek bir işlemci alsam harcadığım para o oyunların fiyatı kadar olmuyor. 400-500 tl'ye oyun satıyorlar ciddi ciddi.
Acikcasi bende ilk basta boyle dusunuyordum ama iyi ki PC almamisim diyorum bazen. Dolar 5'ten 6,5'e firladiktan sonra PC'den vazgecip PS4 Slim aldim. Hatta PC toplamak icin indirimde aldigim kasa, HDD, SSD elimde kaldi. Satamiyorumda.
Su ana kadar aldigim tum oyunlar Exc. oyunlar (BF1 haric, 22 lira olunca dayanamadim aldim). Exc. oyunlar PS4 almak icin yeterli bir sebep bence. Tabi zevkler ve renkler tartisilmaz ama PS4'un onerilmeyecek bir yani yok yani.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı