PlayStation 4 Slim vs PlayStation 4 Pro

Yıllarca PS dünyasını kullandım. PS4'ü 2 ay kadar kullandım. Hiçbirinde PC kadar rahat etmedim. Bugün ekonomik yönden kasa toplasamda PC dünyasının kullanımı daha geniş. Bende senin gibi çok düşünüyordum PC pahalı falan. İnan PC'ye bir kez oturunca insan aramıyorsun PS dünyasını. Bir de artık bir X box Game Pass ımız var. Bence iyi düşün bir PC al. Yılbaşında al gerekirse ama PC al. PS4 veya PS5 ne olursa olsun dönem dönem zirve yaşarlar. PC dünyası kalıcı. Ben PC mi kasamı toplarken 2000 TL verdim i5 3330 8 RAM 2 GB ekran kartı kasa Power aldım. Yıl 2012'di. Şimdi sistem yükselttim 7000 anakart işlemciye RAM ve SSD'ye para verdim. Ekran kartını zamanla alırız. Total de kabaca 15 bin diyelim. 3060 alırsam. Ben bu PC'yi en az 6-7 sene kullanıcağıma eminim. PC'yi es geçme. Alırsan PS 4'nü hayırlı olsun dostum. GoW'u Kratos'a selam söyle. Onu özledim ama yapacak bir şey yok.

Yıllarca PS dünyasını kullandım. PS4'ü 2 ay kadar kullandım. Hiçbirinde PC kadar rahat etmedim. Bugün ekonomik yönden kasa toplasamda PC dünyasının kullanımı daha geniş. Bende senin gibi çok düşünüyordum PC pahalı falan. İnan PC'ye bir kez oturunca insan aramıyorsun PS dünyasını. Bir de artık bir X box Game Pass ımız var. Bence iyi düşün bir PC al. Yılbaşında al gerekirse ama PC al. PS4 veya PS5 ne olursa olsun dönem dönem zirve yaşarlar. PC dünyası kalıcı. Ben PC mi kasamı toplarken 2000 TL verdim i5 3330 8 RAM 2 GB ekran kartı kasa Power aldım. Yıl 2012'di. Şimdi sistem yükselttim 7000 anakart işlemciye RAM ve SSD'ye para verdim. Ekran kartını zamanla alırız. Total de kabaca 15 bin diyelim. 3060 alırsam. Ben bu PC'yi en az 6-7 sene kullanıcağıma eminim. PC'yi es geçme. Alırsan PS 4'nü hayırlı olsun dostum. GoW'u Kratos'a selam söyle. Onu özledim ama yapacak bir şey yok.

Çok iyi söylüyorsun da zaten 2017 yılında bir Gaming laptop aldım şu an 90 derece altına inmiyor temizliğini yaptırdım servise gönderdim ama yok 15 yıldır PC de takılıyorum PS'ye uyum sağlarmıym bilmiyorumda ama deneyeceğim yine işlerimi bilgisayardan ama oyunlarımı PS üzerinden oynamayı düşünüyorum yoksa bende PC'ciyim kafamda ortalama denilebilecek bir sistem var ama fiyatı 10 bin TL bundansa 4000'e PS4 Slim almak daha mantıklı geldi bu yüzden düşündüm.
Arkadaşlar bir de PS4 Pro için 0 istiyorum link bulursanız atabilir misiniz ben 0 kapalı ürün görmedim teşhir ürünleri var hep.

Son düzenleme:
Çok iyi söylüyorsun da zaten 2017 yılında bir Gaming laptop aldım şu an 90 derece altına inmiyor temizliğini yaptırdım servise gönderdim ama yok 15 yıldır PC de takılıyorum PS'ye uyum sağlarmıym bilmiyorumda ama deneyeceğim yine işlerimi bilgisayardan ama oyunlarımı PS üzerinden oynamayı düşünüyorum yoksa bende PC'ciyim kafamda ortalama denilebilecek bir sistem var ama fiyatı 10 bin TL bundansa 4000'e PS4 Slim almak daha mantıklı geldi bu yüzden düşündüm.

Laptopun altına soğutucu an koyman tek tavsiyem. Ben laptop hiçbir zaman ısınamadım. Eleştirimi laptop üzerinden yapamam. Sadece masaüstü kullanıcısı olarak yapıyorum. Aklındaki projeye engel olmayayım. Şöylede küçük bir hikaye anlatarak kapatayım son satırları. Yıllar önce PlayStation 1 paramızı biriktirerek aldık. PS dünyasının o kadar iyi oyunlar vardı Resident Evil 1, winning eleven. PC dünyasını geçeceğine o kadar emindim ki. Artık şöyle gözümün önüne serilen bir 3090 ekran kartına bakıyorum. Benim kasamda olmasa da 5900 ve 5800 ve 10700 F, 11950 h gibi olsun işlemcilere bakıyorum. Kabaca aklımda olanlar bunlar. PC dünyası gerçek iyi işçilikler çıkartıyor. İyi eğlenceler. İyi geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
PlayStation'da oyun optimizasyonu çok başarılıdır. Ayrıca yeni oyunlarda görüntüleri çok kısar. FPS düşüşü gibi bir şeyi hissetmeniz söz konusu değil. Mağazada gördüğünüz tüm oyunları alıp oynayabilirsiniz.

Ancak görüntü iyiliği ve yeni nesil oyun desteği için PlayStation 4 Pro'yu tercih edebilirsiniz. Çünkü yeni oyunların bazıları artık slim kasaya gelemeyecek.
Bunun için bir kaynak var mıdır? Slim'in ömrünü ayrı, Pro'nun ömrünü ayrı bitireceklerini hiç düşünmüyorum. Öte yandan PS4 Slim her ne kadar güçlü olmasa bile PS4 Pro'da güçlü bir cihaz sayılmaz. PS4 Slim God of War'da stabil 30 FPS verirken PS4 Pro "Ben 60 FPS sunuyorum" deyip sunamıyor. Sık sık 40 hatta 35 FPS'lere düştüğü olabiliyor.

Geri
Yukarı