PlayStation 5 alınır mı?

Konsollar yetersiz mi kalıyor? Birkaç sene önce dediğiniz doğru olabilirdi de şu an 12.000 TL'ye GTX 1650'li sistem alıp 20 FPS RDR2 oynayacağıma giderim PS5 alıp 4K oyun oynarım.

En ucuz tek kolu digital Edition kötü model PS5 17.235

Bu RTX 4060'lı sistem 19.000
PS5 4K medium ayarlarda CoD MW2.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RTX 4060 medium ayarlarda 4K CoD MW2.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Örnek verdiğin RDR2 PS5 de 30FPS :D (normalde o kadar güçsüz değil Rockstar PS5'e port etmedği için.)

Starfield 30FPS :D

Sen 4K oyna tamam.

En ucuz tek kolu digital Edition kötü model PS5 17.235

Bu RTX 4060'lı sistem 19.000
PS5 4K medium ayarlarda CoD MW2.

RTX 4060 medium ayarlarda 4K CoD MW2.

Örnek verdiğin RDR2 PS5 de 30FPS :D (normalde o kadar güçsüz değil Rockstar PS5'e port etmedği için.)

Starfield 30FPS :D

Sen 4K oyna tamam.
Konsolla PC bir olmaz ki. Çok bilgisayar kullandım ve artık kusacağım geldi. Koltukta iki büklüm oturmaktan ensemin ciddi ciddi şekli değişti deve gibi oldum, monitöre bakmaktan gözlerim bozuldu, uçak motoru tarzı fan sesinden yemin ederim ki artık kulaklarım çınlıyor. Oturup iki üç el R6S atayım diyorum lag'ından drop'undan ping'inden sesinden oyun çökmesinden kanser olup geri kalkıyorum. Şu bilgisayarın sorunlarıyla uğraşmaktan istemeye istemeye mühendis gibi oldum temizliğidir formatıdır sürücüsüdür 1000 Lira verdiğim oyunu mavi ekransız çalıştırmak için bir yerlerimi yırtıyorum.

Evet yüksek FPS'den bahsediyorsunuz ama ben o işlerin öyle olmadığını biliyorum. 30 FPS stabil ve eziyetsiz bir oyunu 300 FPS ultra grafikli bir oyuna tercih ederim. Bazen her şeyin anasına sövüp kalkasım geliyor o crash'leri yiyince. 120 FPS stabil online oyun 200 FPS PC oyununa bin basar.

Konsolla PC bir olmaz ki. Çok bilgisayar kullandım ve artık kusacağım geldi. Koltukta iki büklüm oturmaktan ensemin ciddi ciddi şekli değişti deve gibi oldum, monitöre bakmaktan gözlerim bozuldu, uçak motoru tarzı fan sesinden yemin ederim ki artık kulaklarım çınlıyor. Oturup iki üç el r6s atayım diyorum lag'ından Drop'undan Ping'inden sesinden oyun çökmesinden kanser olup geri kalkıyorum. Şu bilgisayarın sorunlarıyla uğraşmaktan istemeye istemeye mühendis gibi oldum temizliğidir formatıdır sürücüsüdür 1000 lira verdiğim oyunu mavi ekransız çalıştırmak için bir yerlerimi yırtıyorum.

O sizin sıkıntınız ben 10-12 yıldır PC kullanıyorum mavi ekran aldığım zamanlar sayılıdır.
PC de yamamı modumu kurar keyfime bakarım. Koltukta oturmak istemiyorsam HDMI'yı TV'ye bağlar gamepad alır yata yata oynarım. PC de imkanlar sınırsız bir tane güçsüz alete mavi ekran almamak için 17k verilmez. Alınacaksa ancak PS5 Pro falan alır şu an için gelen vergilerle birlikte TR de konsol oyunculuğu büyük darbe aldı bu konsolun ederi Max 14K dır zaten konsollar eskiden (vergilerden önce) çok F/P aletlerdi şu an çok pahalı bir hale geldi. Madem bu kadar PC'den mutsuzsun gideydin konsol alaydın 5-6 senede Xbox kullanmış biri olarak söylüyorum bunu.

Konsolla PC bir olmaz ki. Çok bilgisayar kullandım ve artık kusacağım geldi. Koltukta iki büklüm oturmaktan ensemin ciddi ciddi şekli değişti deve gibi oldum, monitöre bakmaktan gözlerim bozuldu, uçak motoru tarzı fan sesinden yemin ederim ki artık kulaklarım çınlıyor. Oturup iki üç el R6S atayım diyorum lag'ından drop'undan ping'inden sesinden oyun çökmesinden kanser olup geri kalkıyorum. Şu bilgisayarın sorunlarıyla uğraşmaktan istemeye istemeye mühendis gibi oldum temizliğidir formatıdır sürücüsüdür 1000 Lira verdiğim oyunu mavi ekransız çalıştırmak için bir yerlerimi yırtıyorum.

Evet yüksek FPS'den bahsediyorsunuz ama ben o işlerin öyle olmadığını biliyorum. 30 FPS stabil ve eziyetsiz bir oyunu 300 FPS ultra grafikli bir oyuna tercih ederim. Bazen her şeyin anasına sövüp kalkasım geliyor o crash'leri yiyince. 120 FPS stabil online oyun 200 FPS PC oyununa bin basar.
FPS kilit ayarı diye birşey var bunu yazmanız çok komik :D

Son düzenleme:
FPS kilit ayarı diye birşey var bunu yazmanız çok komik :D
FPS kilitlesem ne olacak oyun çöktükten sonra? Eğer FPS kilitliyorsam neden PC kullanıyorum?

O sizin sıkıntınız ben 10-12 yıldır PC kullanıyorum mavi ekran aldığım zamanlar sayılıdır.
PC de yamamı modumu kurar keyfime bakarım. Koltukta oturmak istemiyorsam HDMI'yı TV'ye bağlar gamepad alır yata yata oynarım. PC de imkanlar sınırsız bir tane güçsüz alete mavi ekran almamak için 17k verilmez. Alınacaksa ancak PS5 Pro falan alır şu an için gelen vergilerle birlikte TR de konsol oyunculuğu büyük darbe aldı bu konsolun ederi Max 14K dır zaten konsollar eskiden (vergilerden önce) çok F/P aletlerdi şu an çok pahalı bir hale geldi. Madem bu kadar PC'den mutsuzsun gideydin konsol alaydın 5-6 senede Xbox kullanmış biri olarak söylüyorum bunu.
2023'de bir insanın yama derdi olmamalı, en azından benim oyunların dil seçenekleriyle bir sorunum yok. Sırf İngilizce bilmiyorsunuz diye piyasanın %0.1'ini oluşturan bir dil niye oyunlara eklensin? Bu geyik zaten artık çok sıktı. Türkçe yok diye olumsuz yorum bombardımanına tutuluyor çoğu mükemmel oyun. Zaten strateji oyunu oynamıyorsam mod kullanmaktan nefret ederim. HDMI'ı TV'ye bağlama gibi olaylar tamamen hikaye. Kasayı odandan salona mı taşıyacaksın, uzun bir HDMI'ı havada asılı mı tutacaksın? Steam'in streaming uygulaması var smart TV'lere PC ekranı yansıtılıyor ve onu çok fazla kullandım, berbatın da ötesi. Bir kere deneyin tiksinirsiniz.

Çoğu noktada haklısınız, fiyatlar aşırı dalgalı ve kimse hiçbir şeyin farkında değil. Eğer hiç PC'niz vs. yoksa PS5'e bu para asla verilmez katılıyorum ama en azından bir laptop'unuz falan bile varsa sadece oyuna odaklı bir cihaz almak hafif sınırları zorlasa da kötü olmaz. Ben mesela eski 1650S bilgisayarımı satıp 4060'lı cihaz alabilirdim PS5 yerine ama PC probleminden sıkıldım, zaten hatırı sayılır bir sistemim var ve istediğim her oyunu öyle böyle oynayıp internet-office işlerini halledebilirim. Ben mesela biraz eğlence aradım diyelim. İmreniyordum başkalarını görüp. Bu zaten yatırım gibi bir şey, beğenmezsem 5-6 ay sonra 2.elden aldığım fiyata satarım PC vs ne istersem yükseltirim.

FPS kilitlesem ne olacak oyun çöktükten sonra? Eğer FPS kilitliyorsam neden PC kullanıyorum?

2023'te bir insanın yama derdi olmamalı, en azından benim oyunların dil seçenekleriyle bir sorunum yok. Sırf İngilizce bilmiyorsunuz diye piyasanın %0.1'ini oluşturan bir dil niye oyunlara eklensin? Bu geyik zaten artık çok sıktı. Türkçe yok diye olumsuz yorum bombardımanına tutuluyor çoğu mükemmel oyun. Zaten strateji oyunu oynamıyorsam mod kullanmaktan nefret ederim. HDMI'ı TV'ye bağlama gibi olaylar tamamen hikaye. Kasayı odandan salona mı taşıyacaksın, uzun bir HDMI'ı havada asılı mı tutacaksın? Steam'in streaming uygulaması var Smart TV'lere PC ekranı yansıtılıyor ve onu çok fazla kullandım, berbatın da ötesi. Bir kere deneyin tiksinirsiniz.

Çoğu noktada haklısınız, fiyatlar aşırı dalgalı ve kimse hiçbir şeyin farkında değil. Eğer hiç PC'niz vs. yoksa PS5'e bu para asla verilmez katılıyorum ama en azından bir Laptop'unuz falan bile varsa sadece oyuna odaklı bir cihaz almak hafif sınırları zorlasa da kötü olmaz. Ben mesela eski 1650S bilgisayarımı satıp 4060'lı cihaz alabilirdim PS5 yerine ama PC probleminden sıkıldım, zaten hatırı sayılır bir sistemim var ve istediğim her oyunu öyle böyle oynayıp internet-Office işlerini halledebilirim. Ben mesela biraz eğlence aradım diyelim. İmreniyordum başkalarını görüp. Bu zaten yatırım gibi bir şey, beğenmezsem 5-6 ay sonra 2.elden aldığım fiyata satarım PC vs ne istersem yükseltirim.

Oyun nereye çöküyor anlamadım herhalde Turbox PC kullanıyorsunuz çünkü bu kadar çökme yaşamak imkansız. TV'ye bağlamak isteyen adam setupunu zaten kurar nitekim 27 inç monitöre sahipsen gene yakın bir yere yatıp oyun oynarsın. Ha imrenip almak denemek tabii ki çok mantıklı ama yıllarca konsol ve PC kullanmış biri olarak rahatça söyleyebilirimki şu durumda konsol almak çok mantıksız ben 1 sene sonra 30FPS oyun oynayacaksam o alete niye 20 bin lira bayılım ki yama derdi olmamalıyı neye bağlıyorsunuz anlamadım kimse İngilizce öğrenmek zorunda değil. Ha 20 bin lira verdiğim 30FPS medium grafiklerde oynatan alet kullanıyorsam öğrenmek zorundaymışım :D
FPS kilitleyeceksem neden PC alayım demişsiniz. FPS kilitleyeceksem neden hem 30FPS medium ayar oynatan ve yama kuramadığım iş yapamadığım alete 20 bin lira bayılıymki? :D

Oyun nereye çöküyor anlamadım herhalde Turbox PC kullanıyorsunuz çünkü bu kadar çökme yaşamak imkansız. TV'ye bağlamak isteyen adam setupunu zaten kurar nitekim 27 inç monitöre sahipsen gene yakın bir yere yatıp oyun oynarsın. Ha imrenip almak denemek tabii ki çok mantıklı ama yıllarca konsol ve PC kullanmış biri olarak rahatça söyleyebilirimki şu durumda konsol almak çok mantıksız ben 1 sene sonra 30FPS oyun oynayacaksam o alete niye 20 bin lira bayılım ki yama derdi olmamalıyı neye bağlıyorsunuz anlamadım kimse İngilizce öğrenmek zorunda değil. Ha 20 bin lira verdiğim 30FPS medium grafiklerde oynatan alet kullanıyorsam öğrenmek zorundaymışım :D
FPS kilitleyeceksem neden PC alayım demişsiniz. FPS kilitleyeceksem neden hem 30FPS medium ayar oynatan ve yama kuramadığım iş yapamadığım alete 20 bin lira bayılıymki? :D
Çökme dediğim teknik sorunlar. R6S tarzı bir oyunu en yüksek ayarlarda 165 FPS üstü oynatabilecek bir sistemim var ama Allah'ın belası Ubisoft oyununu PC için optimize etmiyor diye ilginç bir sorun yaşıyorum, ne kadar format da atsam düzelmiyor: Oyun kesiciye giriyor. Bildiğin kesiciye giriyor, 10 dakika oynadıktan sonra FPS 2 saniyelik aralarla kesintisiz 165 ve 10 FPS arası gidip geliyor. Benim bilgisayarın kalitesiyle alakası yok.

Onun dışında zaten dediğim gibi, haklısın. Konsola son model PC parası vermek akıl karı değil ama benim özel sebeplerim vardı. Belki ilerde vicdan yaparım konsolu satmak isterim yine zarar etmem aldığım fiyatın da üstüne ikinci el satarım. Yani aldım bitti gitti diye bir şey yok bu piyasada. Geçen sene Kasım ayında 7000'e sıfır Series S aldım şu an ikinci eli 7000 TL. PS5 çift kol 20k'ya aldım 5-6 ay sonra ikinci eli 20k'yı geçecek.

Geri
Yukarı