PlayStation 5 + FC 24 vs PlayStation 5 Slim

Depolama dert değil SSD ile takviye yaparım. Önemli olan konu düz kasa CD'li iken slim kasa dijital. Hiç PS sahibi olmadığımdan dolayı disk sürücüsünün olması avantaj mı dezavantaj mı bilemiyorum. Yani günümüz şartlarında tüketiciler CD'li mi tercih ediyor yoksa dijital mi bilmiyorum.

Depolama dert değil SSD ile takviye yaparım. Önemli olan konu düz kasa CD'li iken Slim kasa dijital. Hiç PS sahibi olmadığımdan dolayı disk sürücüsünün olması avantaj mı dezavantaj mı bilemiyorum. Yani günümüz şartlarında tüketiciler CD'li mi tercih ediyor yoksa dijital mi bilmiyorum.

CD'li oyun artık eskiden kaldı çünkü CD'ler dijitalde satılanlardan daha pahalı Almanya'dan sana CD getirecek kuzenin yoksa dijital iyi tercih.

PS5 bende de var 4-5 adamakıllı oyun yüklüyorsun yer hemen doluyor başka oyun indirmek için diğer oyunları hızlıca bitirmen gerekiyor bu durum can sıkıcı Slim almaya değer bence.

Bende şu an çok sıkıntı yok. O 200GB Max 1 tane AAA oyun alır ve gelecekte hem standart hem slimde sorun olabilir şimdiden 1TB SSD alıp takabilirsin veya Pro duyurulursa ve güzel özellik olursa 2TB hafıza, 20 RAM falan o zaman onu alırsın.

Depolama dert değil SSD ile takviye yaparım. Önemli olan konu düz kasa CD'li iken slim kasa dijital. Hiç PS sahibi olmadığımdan dolayı disk sürücüsünün olması avantaj mı dezavantaj mı bilemiyorum. Yani günümüz şartlarında tüketiciler CD'li mi tercih ediyor yoksa dijital mi bilmiyorum.
Ben Days Gone cd aldım duruyor bazı oyunların cd sürümü ucuz size kalmış. Tek sıkıntı oyunu ilk defa kurarken diski taktığınızda oyunu kurarken (40~45dk) cihaz jet gibi ses çıkarıyor diski hızlı döndürüyor herhalde.

Bende şu an çok sıkıntı yok. O 200GB Max 1 tane AAA oyun alır ve gelecekte hem standart hem SLI'mde sorun olabilir şimdiden 1TB SSD alıp takabilirsin veya Pro duyurulursa ve güzel özellik olursa 2TB hafıza, 20 RAM falan o zaman onu alırsın.

Hocam o 1 tane AAA oyun benim için çok şey ifade ediyor :D Pro modeli duyurulması yakın zamanda olmaz büyük ihtimal 2024 sonunda duyrulur.

Kesinlikle slim alın bende FAT var yani eski kasası god of war da sesi yükseliyor ama yeni aldığım Slim de öyle birşey yok bide sanki diğerine göre verdiği renk gamı daha canlı yani grafikler bi tık yani çok vakit geçiren anlar bi tık Slimde daha canlı duruyor 24 saat kesintisiz kullandım 6 7 saati oyun oynadım arkada oyun indi sesi gelmiyor desem yeri diğeri sesi çıkıyordu duyuyordum yeni diyeceğim şu SLİM alın yeni tasarım yeni yani herşeyiyle sürümü yeni FAT kasa bide çok kaba duruyor masama sığmıyordu slim cup diye oturdu bide kibar ısınma sorunu sorun değil yani ısınma bir sorun değil mecbur olucak extra alabilirsin soğutucu stand satılıyor çoğu yerde internet sitelerinde bende SLİM tercih edin kısacası. Bide şu var 4k pc sistemim var abi PS5 çok farklı deneyim sunuyor her zaman.

Geri
Yukarı