PlayStation 5 için para biriktirme

700 Euro ile çıksa o fiyat 4 bin tl mi olur iyi hesap et.(Vergiler dahil)
Kardeşim bak hala anlamıyorsun değil mi? Anlama sorunun mu var? Vergiler vb. dahil 700 euro olacak burası kesin. Gelip burada bilgi yarıştırmayalım istersen. 700 euro şu anda 4.611,10 TL yapıyor.
Hocam arkadaş 700 Euro diyor.
Almanya'da bile o fiyat pahalı.
Hala Almanya diyor. Türkiye ile Almanya aynı alım gücüne ve vergiye mi sahip? Akşam akşam sinir mi etmeye çalışıyorsun?

Kardeşim bak hala anlamıyorsun değil mi? Anlama sorunun mu var? Vergiler vb. dahil 700 Euro olacak burası kesin. Gelip burada bilgi yarıştırmayalım istersen. 700 Euro şu anda 4.611,10 TL yapıyor.
Yarıştıramazsın zaten. Konsolların çıkış fiyatını araştırdın mı?
Demek istediği o vergiler ile kendini tam anlatamamış sanırım.
Kardeş anlıyorum ama kendi kafasına göre vergi koyuyor.(Kesin yazmış))

Yarıştıramazsın zaten. Konsolların çıkış fiyatını araştırdın mı?
Araştırdım. Evet yarıştıramam çünkü bu konuda kafa tutabilecek bir bilgiye sahip değilsin. İyi günler dilerim biraz tatile ihtiyacınız var anlaşılan. Tekrar söylüyorum Türkiye vergilerini vb. araştır gel. Zaten uzun bir süre aramızda olmayacaksın. Kime laf attığına da dikkat et.

Kardeşim bak hala anlamıyorsun değil mi? Anlama sorunun mu var? Vergiler vb. dahil 700 euro olacak burası kesin. Gelip burada bilgi yarıştırmayalım istersen. 700 euro şu anda 4.611,10 TL yapıyor.

Hala Almanya diyor. Türkiye ile Almanya aynı alım gücüne ve vergiye mi sahip? Akşam akşam sinir mi etmeye çalışıyorsun?
Sen kafana göre kesin bilgi olmadığı halde kesin diyemezsin.

Sen kafana göre kesin bilgi olmadığı halde kesin diyemezsin.
Zaten ben kesin bir fiyat belirtmedim. 500 Dolar çıkış fiyatı olur ise 200 Dolardan fazla vergisi olacak. Bu sayede fiyat 700 Dolar veya Euro olacak. İyice vergileri araştırabilirsin.

Dolar üzerinden biriktirebilirsin. Çok rahat 700 doları geçecektir. Belki Euro bile olabilir.
Eğer bir konsolun fiyatı 700$ olacaksa ölü doğar. AB ve ABD'yi bilmem ama Türkiye ve diğer 3. Dünya ülkeleri için imkansız ve ölü fiyat. Bence yanlış bir tahmin.
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim, tartışmanıza ne gerek var? cevabımı aldım konu kilitlenebilir. hepinize tekrar teşekkür ederim.
Forum demek tartışmak demek. Tartışmak da kötü birşey değil. Sadece ortada olan fikirleri yarıştırmak, benim başkasının yanlışını düzelteceğim ki başkası benim yanlışımı düzeltsin. Bilmediğimi öğreneyim. Yoksa tartışmanın bir anlamı yok.

Konuya gelecek olursak, ben konsolun vergiler dahil 500€ olacağını tahmin ediyorum. Ayrıca dolar üzerinden biriktirmek saçma, çünkü biz Avrupa Bölgesindeyiz ve Euro baz alınıyor. Euro kuru ne ise TRY ile çarpılıp fiyat bize sunuluyor. O yüzden kenara Euro atman daha mantıklı.

Ayrıca ekonomiden anlamazsan, AB ve Türk siyaset ve ekonomik hamlelerini takip etmezsen büyük risk. Elindeki paranın TL karşılığı düşebilir. Türkiye şartlarında pek TL'nin büyük bir değer kazanımı ongormesem de yine de kayıp, kayıptır. Dikkatli olmak lazım döviz ile oynarken.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı