PlayStation 5 Pro versiyonu ne zaman çıkar?

2023-2024.
Kasanın gereksiz büyük olmasından anlaşılacağı üzere bu kasanın daha kompakt versiyonunu çıkaracaklarını düşünüyorum. Her nesil PlayStation'da aynı muhabbeti yaptılar.

Evet bugün haberde okudum daha güçsüz bir PlayStation çıkarıcaklarmış benim için 4K 60 FPS her oyunu oynatsın yeter. Yıllarca 30 FPS oyun oynadım 5 ay önce falan PC topladım 60 ve 120 FPS oyunlar oynadım daha 30 FPS oyun oynayamam.

Önce slim versiyon çıkar büyük ihtimalle.
Evet bugün haberde okudum daha güçsüz bir PlayStation çıkarıcaklarmış benim için 4K 60 FPS her oyunu oynatsın yeter. Yıllarca 30 FPS oyun oynadım 5 ay önce falan PC topladım 60 ve 120 FPS oyunlar oynadım daha 30 FPS oyun oynayamam.
Konsoldaki 30 fps o kadar rahatsız etmiyor. Series X'de optimizasyonu olmadığı için GTA 5 ve A Plague Tale'i 30 fps oynadım. Alıştıktan sonra kötü gelmiyor.

Tam olarak daha güçsüz değil. Bu arada 4K 60FPS tamamlaması imkansız. Daha şimdiden 1800p ye düştü. Neslin sonuna kadar 2K ya düşer herhalde. Konsolda 30FPS daha farklı geliyor.PC deki gibi değil.

Hocam Pro versiyonundan bahsediyorum. Yani çıkarsa 4 k 60 FPS oynatır mı?

Bunu bilmek zor. Yeni bir PS5 gelecek ama Pro olacağının bir garantisi yok. PS5 Pro'ya bir ihtiyaç da yok aslında. Şu anda 4K monitörü olan insanlar çoğunlukda değil. PS5 Pro çıkacağını pek düşünmüyorum. Çünkü geçen nesilde olduğu gibi bir durum yok ortada. Eğer 4K 60FPS istiyorsanız konsollar pek size göre değil. Bunun yerine güçlü bir ekran kartı alsanız daha rahat edersiniz.
Bu nesil 4K bile zorken 8K sadece medya içerikleri için var zaten.

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Çift GPU ile gelecekmiş PS5'ten 2 kat daha güçlü olacakmış belki 8K 30 FPS bile verebilir RTX olmadan.

Bunu bilmek zor. Yeni bir PS5 gelecek ama Pro olacağının bir garantisi yok. PS5 Pro'ya bir ihtiyaç da yok aslında. Şu anda 4K monitörü olan insanlar çoğunlukda değil. PS5 Pro çıkacağını pek düşünmüyorum. Çünkü geçen nesilde olduğu gibi bir durum yok ortada. Eğer 4K 60FPS istiyorsanız konsollar pek size göre değil. Bunun yerine güçlü bir ekran kartı alsanız daha rahat edersiniz.

Hocam PlayStation özel oyunlarını 60 FPS oynamak istiyorum o yüzden.

Son düzenleyen: Moderatör:
2-3 yıla çıkacaktır.

Geri
Yukarı