PlayStation 5 vs RTX2060 sistem

Her ne kadar PS5 yüksek fiyatla çıksada. Bu bütçede aynı performansı alabileceğin bir PC alman çok zor. Kaldı ki bu karşılaştırma biraz yanlış olmuş. RTX 2060 performans olarak PS5'in çok altında bir kart. Dolayısıyla bütçeni artırıp daha üst düzey bir ekran kartı almayı düşünmüyorsan bu bütçede tereddütsüz PS5 almanı tavsiye ederim.
Bende ps 5 e daha yakın hissediyorum kendimi ama yinede görüşlerinizi almak istedim.

ben şöyle düşündüm mesela rdr 2 pc de geçen steamde 202 oldu indirimsiz 300 ama ps 4 de 400 olmasına rağmen indirimde o da 200 e düştü.
Rockstar’ın fiyat politikasını diğer firmalarla çok karşılaştırma bence. O adamlar biraz katı bir tavır sergiliyor fiyat hususunda. Ayrıca çıkacak yeni oyunlarından artık 80 Euro üzerinden çıkacağınıda hesaba katman lazım. PC oyuncuları olarak elimizde çok fazla alternatif varken PS sahiplerinin elinde çokta bir alternatif yok mecburen kendi mağazasından alacaksın. Bende 5 yıldır PS4’te var ama İnan son 1 yıldır oyun almadım, alamadım. PC kurduktan sonra PS oyunları bana inanılmaz pahalı gelmeye başladı. Oynamak istediğim tüm PS4 özel oyunları o kadar pahalı ki.

Elindeki bilgisayarı ikinci elden sat. Burada konu açarsan sana yardımcı olurlar kaça satabileceğin konusunda. 8200 + 3000(bu civarda bir fiyat verdim değişebilir elbette) ile 11000 TL civarında çok daha verimli oyun oynayabileceğin bir sistem toplamalısın. Oyun fiyatları PS5'de çok pahalı. Xbox kısmında ucuz ama PC kadar değil. Yeni çıkacak RTX 3060 serisi veya Radeon RX 6000 serisi bir kartı beklemelisin.

PC'ni sat işlemci nesili eski iş yapmaz PS5 paran varsa al 8300 TL veriyossun bir Gamepad oyuna ayrıca 500 TL 400 TL para veriyorsun sat bir PC toplarsın sonra forumda zaten yardımcı olurlar güzel bir AMD sistem toplarsın.

Beyler şimdi 8000 TL'ye güzel RTX2060'ı falan olan bir PC buldum. 9000 lira bütçem var, diyorum ki acaba bulduğum PC'yi mi alsam yoksa PS 5 alıp(8200 TL) NBA 2K21 gibi oyunlar Next gen olarak nitelendirilen gelecek nesillerini mi? Oynayayım (bilgisayarda eski nesil oyunlar var) şu an elimde GeForce 1050 Ti olan bir PC var ama RDR 2 gibilerini kaldırmıyor eskidi. PS 5 alırsam PC'den CS:GO tarzı oyunları oynayacağım. Uzun lafın kısası PS 5 mi RTX 2060'lı PC mi?

PS5 oyun fiyatlarını da düşünmen lazım.
Hiç konsol kullanmadım. Ne internet kafeye ne de playstation kafeye gittim. O yüzden hangisinin daha iyi deneyim vereceğini bilmem. Onu sen bilirsin. Bence PS'de oynamak zor olur gibi geliyor.

Geri
Yukarı