PlayStation 5 vs Xbox Series X

Daha önce PS kullanmamış biri için PS4 alıp oradaki 6-7 ps exc.'i bitirip sonra Xbox'a geçmek daha mantıklı. Yeni PS+'ı bu kadar büyüten bir tek bizim ülke var, PS Now daha önce olmadığı için. Üçüncü parti yapımlarda kaliteli yapım GP kadar yok, day one release kendi stüdyolarına zaten yok da, üçüncü partide de düzgün bir duyuru yok.

Yaptıkları tek şey PS Now ve PS Plus'u birleştirmek oldu, reklam yüzü olarak da RDR2, AC Valhalla'yı koydular. PS diyince akla gelen exc. oyunlar dışında PS+'da benim ilgimi çeken GP'de olmayan hiçbir şey yok açıkçası. Eğer Playstation stüdyoları kendi oyunlarını ilk günden getirecek olsaydı cazip olabilirdi ama şuanki haliyle GP'ye rakip değil. Wolverine çıkacak, PS+'a asgari 1.5-2 yıl içinde gelecek. Gelene kadar da bekleyeceksin. Beklemem dersen de asgari 700 TL vereceksin. Ben ne anladım bu işten. Üçüncü parti yapımları Xbox kadar kaliteli olursa tercih edilebilir.

Windows'un aynısı olan konsolda ne bilgi sahibi olacağım acaba?

Konsolda özel oyun olmayacaksa ben Xbox'ı niye alayım ki konsolun her şeyi zaten Windows ile aynı.

Son düzenleme:

Konsolda özel oyun olmayacaksa ben Xbox'ı niye alayım ki konsolun her şeyi zaten Windows ile aynı.

Sen şu anda akıcı bir şekilde RDR 2 oynamak için bir PC topla bakalım 10-15kdan aşağıya toplayabiliyor musun? Ama şu anda Xbox One S ile bile RDR2'yi gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyorsun. Örneğin ben RDR 2'yi yaklaşık 60 saat civarı oynamış birisiyim konsolda. Ve konsola sadece 2.500 TL gibi komik bir rakam verdim. Oyun içinde kalabalık yerler hariç FPS düşüşü bile yaşamadım. Bu yüzden söylediklerin saçma. Bizim ülke için saçma en azından.

Oturup açıklarım da cidden gerek yok. Mesajıma hahaha atan diğer elemana zamanında oturup anlattım, laftan anlamıyorsunuz bu sabit bir şey. Exclusive de exclusive başka bir şey konuştuğunuz yok.

Hayır bir de sanki Series S/X gücünde PC dizebilmek çok ucuzmuş gibi bunu açıklıyor bana. Max Sony fanboyu bu kadar oluyor, mazur görüyorum merak etmeyin.

Windows'un aynısı olan konsolun fanboyluğunu yapmaktansa Sony fanboyu olurum daha iyi, Showcase de ki rezalet oyunları gördük. Sizde Game Pass dışında Xbox'ı övemiyorsunuz bile sadece Game Pass Game Pass, bilgisayarda da var, ki daha yeni nesil konsolları kanıtlayabilecek bir tane oyun bile yok, var mı? Giderim 6600 XTli sistem tercih ederim bu kadar basit.

Son düzenleme:
Windows'un aynısı olan konsolun fanboyluğunu yapmaktansa Sony fanboyu olurum daha iyi, Showcase de ki rezalet oyunları gördük. Sizde Game Pass dışında Xbox'ı övemiyorsunuz bile sadece Game Pass Game Pass, bilgisayarda da var, ki daha yeni nesil konsolları kanıtlayabilecek bir tane oyun bile yok, var mı? Giderim 6600 XTli sistem tercih ederim bu kadar basit.

Konsolda oyun oynamak isteyen ya da sadece ekonomik olarak daha uygun fiyatlı bir cihaz arayanan tercihi olabilir Xbox. Kullanıcı yönünden işine gelen tercih eder yani. Microsoft yönünden zaten sorun yok adamların amacı platform olayını ortadan kaldırmak Clouda döndükten sonra her yerden oynanabilir yapmak. Bundan dolayı fanboy ya da hater olmak çok mantıksız.

Yeni konular

Geri
Yukarı