PlayStation 5'de bir kullanıcı cihazı kırmayı başardı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Twitter'de paylaştığı resim ile, disclosure tarihini henüz paylaşmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz konsol cahili olduğum için soruyorum, kırık bir PS5'te bütün oyunlar ücretsiz oynanabiliyor mu? Ve konsolu kırmak oyun dışında ne işe yarıyor?

Bildiğim kadarıyla standar birinin hiçbir işine yaramıyor oyun atmak dışında.

İçine oyun atıp istediğin oyunu satın almadan oynayabiliyorsun kırılmış konsollarda.
Online oluyor mu bilmiyorum.

Düşündüğümüzden çok daha hızlı yapılmış açıkçası...

Ben en kötü 1-2 yıl bekleriz diyordum, ya crackciler çok gelişti ya da Sony bu yıl güvenlik işini becerememiş.
Aynı şekilde PS4'ün son (9.00) sürümü de kırıldı. Fakat Sony sürekli bu kişilere para verip son kullanıcının istediği "Korsan Oyun Yükleme" kısmına ilerletmelerini engelliyor.
Biraz konsol cahili olduğum için soruyorum, kırık bir PS5'te bütün oyunlar ücretsiz oynanabiliyor mu? Ve konsolu kırmak oyun dışında ne işe yarıyor?
İki türlü kırma işlemi var. Birisi Webkit/Kexploit diğeri ise CFW yani Custom Firmware. İlk seçenekte sadece o sürüme kadar çıkmış oyunları oynayabiliyorsunuz. Diğer seçenekte ise her oyunu oynayabiliyorsunuz. Son kullanıcı yani bizler için işe yarar başka bir şey yok, sadece ücretsiz korsan oyun oynuyorsunuz.

Bildiğim kadarıyla standar birinin hiçbir işine yaramıyor oyun atmak dışında.

İçine oyun atıp istediğin oyunu satın almadan oynayabiliyorsun kırılmış konsollarda.
Online oluyor mu bilmiyorum.
Online biraz karışık. Webkit/Kexploit ile belli başlı oyunları oynarsınız ama çok kısa sürede banlanırsınız. Ama bildiğim kadarıyla hâlâ PS3 3.55 CFW ile online oynayanlar var.

Tüm işletim sistemine tam yetki kazanıyorsun. Custom kernel'ler ile cihazını sıfırdan modifiye edebilirsin. Tweak tarzı pluginler var. Mesela gözüküyor mu bilmiyorum, yine de oradan örnek vereyim, kolun şarj yüzdesi normalde gözükmüyorsa çeşitli modifikasyonlarla ona şarj yüzdesini göstertebilirsin. Cihazın tüm kontrolü senin elinde oluyor. Oyun da yükleyebilirsin elbet.

Aynı şekilde PS4'ün son (9.00) sürümü de kırıldı. Fakat Sony sürekli bu kişilere para verip son kullanıcının istediği "Korsan Oyun Yükleme" kısmına ilerletmelerini engelliyor.

İki türlü kırma işlemi var. Birisi Webkit/Kexploit diğeri ise CFW yani Custom Firmware. İlk seçenekte sadece o sürüme kadar çıkmış oyunları oynayabiliyorsunuz. Diğer seçenekte ise her oyunu oynayabiliyorsunuz. Son kullanıcı yani bizler için işe yarar başka bir şey yok, sadece ücretsiz korsan oyun oynuyorsunuz.

Online biraz karışık. Webkit/Kexploit ile belli başlı oyunları oynarsınız ama çok kısa sürede banlanırsınız. Ama bildiğim kadarıyla hâlâ PS3 3.55 CFW ile online oynayanlar var.
Ek olarak emummc gelirse online oynanabilir, switch de olduğu gibi "para ile cwf" satma işine giren bir grup çıkar belki :D
Tüm işletim sistemine tam yetki kazanıyorsun. Custom Kernel'ler ile cihazını sıfırdan modifiye edebilirsin. Tweak tarzı pluginler var. Mesela gözüküyor mu bilmiyorum, yine de oradan örnek vereyim, kolun şarj yüzdesi normalde gözükmüyorsa çeşitli modifikasyonlarla ona şarj yüzdesini göstertebilirsin. Cihazın tüm kontrolü senin elinde oluyor. Oyun da yükleyebilirsin elbet.

Emülatör kurmak bile bayağı güzel olur.

Geri
Yukarı