PlayStation Network hesabı çalınması hakkında

Emre Çolak

Hectopat
Daha fazla  
İyi sosyaller. Başımdan geçen bu olayı sizinle paylaşmak isterim. Benzeri bir durum başınıza gelirse belki yardımı dokunur. 28.11.2020 tarihinde PSN hesabımın e-postasının değiştirildiğini fark ettim. Hesabım çalındı. Kendi yöntemlerimle bir ucundan tutmaya çalıştım. PlayStation hesabımla Epic Games birbirine bağlıydı. Epic Games kullanıcı dokümanını aldım. Fortnite kullanıcı adımın değiştirilmiş olduğunu gördüm. Yeni bir PSN hesabı açıp, değiştirilmiş olan adı aradım ve kendi hesabımı başka bir kullanıcı adıyla gördüm. PSN desteği aradım. Olanları aynı şekilde anlattım. Benden e-postamı, kullanıcı adımı istedi. Güvenlik aşaması için kredi kartımın son 6 hanesini istedi. Ama çok fazla kartım olduğu için başka bir güvenlik sorusu alabileceğimi sordum ve anlayışla karşıladılar. Onun yerine PlayStation seri numaramı verdim ve doğrulama kodlarını gönderdiler. Buradan PSN destek ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.

Sizce neden hesabınız çalındı bize de bilgi verir misiniz? Yani bir siteye kayıt oldunuz da öyle mi çalındı acaba 🤔.
Çözmeye çalışıyorum. Uzun zaman önce PSN hesabımı sadece Epic Games'e bağladım. Ayda yılda bir arkadaşlarımla Fifa 20 oynarım. Onun dışında kardeşim Days Gone ve Trove oynuyordu. Fazla oynamam yani. Sitelere hesaplarımı kolay kolay girmem. Ya bir açık var ya da kardeşim yanlış bir şeyler yaptı. 🤔

Geri
Yukarı