PlayStation vs PC

Rahatlık derken her oyunu istediğin gibi ayarlama bütün oyunlar PC de var ya bunları kast ettim.
Oyun fiyatı PC'de indirimde iyiydı aslında yaz indirimlerinde 2K ya tonla büyük oyun almıştım.

Oyun rahatlığı oyun fiyatı konsolda daha iyi be hocam hele oyun rahatlığı dendiğinde akla konsol gelir.

Zaten PS tarafında iş olayı olmadığı için oyun odaklı olduğu için zaten eksiklikleri oluyor.
Ben oyun için PC alırsanız PC işleri de yaparsınız dedim :)

Oyun fiyatı PC'de indirimde iyiydı aslında yaz indirimlerinde 2K ya tonla büyük oyun almıştım.
Evet, Steam indirimleri çok iyi.

Türkiye'de konsol oyun kültürü çok yok.
Aslında var özellikle ps2 vs. ve eski yıllarda (2000-2018 vs.) konsollar çok ucuzdu genelde çok tercih edilirdi. Bilgisayar olarak da Türkiye'de internet cafelerle çok yayıldı pc gaming cs1.6,vice city vs. Ve eskiden bizde oyuncu pcsi kültürü de yoktu eldeki pc ile oynardık hiç onu alalım onu şey yapalım yoktu korsan oyunda yaygındı cdlerle vs.

Evet ama her şeyi yapabileceğin bir PC çok pahalı değil hem onu alırsın hem de konsolunu alırsın ben burada güçlü ekran kartları için diyorum.
Güçlü pc aldıktan sonra daha konsola gerek yok bence ztn kolları bağlanıyor konsollardaki oyunlar pcde de var yoksada emülatörler var

Son düzenleme:
Ben oyun için PC alırsanız PC işleri de yaparsınız dedim :)

Evet, Steam indirimleri çok iyi.

Aslında var özellikle ps2 vs. ve eski yıllarda (2000-2018 vs.) konsollar çok ucuzdu genelde çok tercih edilirdi. Bilgisayar olarak da Türkiye'de internet cafelerle çok yayıldı pc gaming cs1.6,vice city vs. Ve eskiden bizde oyuncu pcsi kültürü de yoktu eldeki pc ile oynardık hiç onu alalım onu şey yapalım yoktu korsan oyunda yaygındı cdlerle vs.

Güçlü pc aldıktan sonra daha konsola gerek yok bence ztn kolları bağlanıyor konsollardaki oyunlar pcde de var yoksada emülatörler var
Güçlü pc'ye vericek para değmez demeye çalışıyorum konsol alırım daha iyi.

Param olsa ben gene gidip PC almam o kadar para verip konsolların en güçlüsünü alırım ama benim tercihim Xbox olur yani Xbox'un en güclüsünü alırım.
Konsol oyunculuğu çok daha keyifli.

Hocam gündelik işlerini halledebilecek bir PC zaten çok pahalı değil ama 4090 gibi güçlü kartlar alanlar oyun oynamak için aliyor ve sadece oyun oynamak için insanların PC dizmeye 50-60 bin vermesi bence çok saçma konsolu alırım 25'ten oyun keyfini yaşarım mis gibi.
Hayır. Benim arkadaşımda 4080 bende 6900Xt var ikimiz de genel olarak oyun oynamıyoruz.

Sadece 2 kişi değil iyi sistemi olup da oyun oynamayan çok arkadaşım var.

Güçlü pc'ye vericek para değmez demeye çalışıyorum konsol alırım daha iyi.
PC oyunları vs. istemiyorsunuzdur ekstra para, zahmete girmek istemiyordunuzdur konsol almayı tercih ediyorsunuz, analadım :)

Hep zengin çocuklarında vardı ya. Özenirdim böyle kol ile televizyondan oyun oynadıklarını görünce. 6 ay kadar elime PS4 geçti ve harbiden buymuş dedim. Şu anda laptopum var piyasadaki çoğu oyunu oynatan cinsten, ancak aklım hala PS 4'te. Sesli komut açıp koltuktan yattığım yerde cihaza komut verirdim.
Aslında bütçeniz varsa PS5 almanız en iyisi olur. DualSense'in hissiyatları DS4'den çok daha iyi.PS4 1080p 60 fps oynatırken PS5 2160p 120 fps oynatabiliyor.(Yani ham çözünürlük hem fps 2ye katlanıyor) Grafik işleme gücü (bkn.TFLOPs) PS4'den 5.5 kat daha iyi ve Ray Tracing var. Ayrıca disk okuma hızı 56 kat daha iyi (1969da çıkan teknolojiden 2015de çıkan teknolojiye).Yani buymuş dediğiniz deneyimin kat be kat daha iyisini alabilirsiniz :)

Mesela ikinci el bir series s 7k civarı oyunlara yüksek miktar para bayabilecek olsam ben o paraya 1060 6 GB'li bir sistem alırdım ama şuan o paraya bende konsol derim. Gerçi xbox store da bu fiyatlar da fazla kalmaz gibi :(
Series S fiyatına çok da iyi bir sistem toplanmaz ; 1060, Series S gücünde ama toplamak çok pahalı
ben 1060'lı sistem kaç paraya olur dedim 1060:https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-masaustu-zotac-gtx-1060-6gb-1115180738/detay 2000tl
i310100f
:https://www.hepsiburada.com/intel-c...-nsz1K2cM_KMuSM749BoCcG8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds 1900tl
2x8 ddr4 3200mhz ram:
https://www.hepsiburada.com/kingsto...qqcV_11PjxkqBxUfEYRoCBHIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds 1.430 tl
H310MF ankart:
Asus Prime H310M-F R2.0 Intel H310 Soket 1151 DDR4 2666MHz uATX Gaming Anakart - incehesap.com 1100tl
500 gb m.2 ssd:
https://www.hepsiburada.com/kingsto...414kTXAYOfjEsS8NfkhoCUiQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds 800tl

Sonuç : 7230 tl daha kasa,psu ve fan var ayrıca 1060'ın çok ömrü kalmadı
Yani 7kya sistem alınmaz

@546870

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı