Çözüldü Please Update your AMD Radeon driver uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Serhat_0612

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yine aynı konuyla ben. Bu hatayı çözmek için her şeyi yaptım fakat sonuca hâlâ ulaşamadım.

Sorun: Önceden APU sistem olarak AMD Ryzen 5 5600G kullanıyordum. Battlefield 1'de sorunsuz oynuyordum. Sonradan kendime ekran kartı aldım( AMD Radeon RX 6600) sonra BF1'e girmek istediğimde böyle bir hatayla karşılaştım. Bu hata sadece Battlefield serilerinde geçerli. Ekran kartımın driverini olmadığını gösteriyor.

Denediklerim: Kayıt defterindeki çözümü denedim - ekran kartını sürümlerini son sürüm yaptım- ekran kartın sürümünü bir tık düşürdüm- güncellemeleri tam yaptım. APU sistemdeki ekran kartını devre dışı bıraktım ya da sildim. Oyun dosyalarını göz attım. Bütün ekran kartın Drive'lerini silip güvenli sistemde. Sonrada tekrardan yükledim.

Not: Hatanın APU sistemdeki dahili ekran kartında olduğunu düşünüyorum. Fakat dahili ekran kartını sıfırladığımda, sildiğimde ya da devre dışı bıraktığımda sorun çözülmedi.

Sonuç: 1 aydır sorunu çözemedim ne yaparsam yapayım çözemedim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim☺️

Merhaba, yine aynı konuyla ben. Bu hatayı çözmek için her şeyi yaptım fakat sonuca hâlâ ulaşamadım.

Sorun: Önceden APU sistem olarak AMD Ryzen 5 5600G kullanıyordum. Battlefield 1'de sorunsuz oynuyordum. Sonradan kendime ekran kartı aldım( AMD Radeon RX 6600) sonra BF1'e girmek istediğimde böyle bir hatayla karşılaştım. Bu hata sadece Battlefield serilerinde geçerli. Ekran kartımın driverini olmadığını gösteriyor.

Denediklerim: Kayıt defterindeki çözümü denedim - ekran kartını sürümlerini son sürüm yaptım- ekran kartın sürümünü bir tık düşürdüm- güncellemeleri tam yaptım. APU sistemdeki ekran kartını devre dışı bıraktım ya da sildim. Oyun dosyalarını göz attım. Bütün ekran kartın Drive'lerini silip güvenli sistemde. Sonrada tekrardan yükledim.

Not: Hatanın APU sistemdeki dahili ekran kartında olduğunu düşünüyorum. Fakat dahili ekran kartını sıfırladığımda, sildiğimde ya da devre dışı bıraktığımda sorun çözülmedi.

Sonuç: 1 aydır sorunu çözemedim ne yaparsam yapayım çözemedim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim☺️

Dosya Ekleri

• IMG_20220927_082701.jpg
    IMG_20220927_082701.jpg
    356,6 KB · Görüntüleme: 137
Son düzenleme:
Çözüm
BIOS'a girip aşağıdaki adımları gerçekleştir bakalım.

1- Settings > Advanced > Integrated Graphics Configuration sekmesine gel.
2- Initiate Graphic Adapter ayarını PEG yap.
3- IGD Multi-Monitor ayarını da Disabled yap.

Bu iki değişikliği yaptıktan sonra BIOS'taki Save & Exit (genelde F10 olur, orada yazar) tuşuna basıp yes de ve bilgisayarın açılmasını bekle. Sonra da sonucu bildir. Eğer olmazsa aygıt yöneticisine girip "Ağ bağdaştırıcıları" sekmesinin fotoğrafını gönder tekrardan.
İlginç açıkçası. Şu an oyun oynayabiliyor musun mesela eskisi gibi uyarı veriyor mu? Eğer oynayamıyorsan AMD Radeon(TM) Graphics'te bulunan "Cihazı Devre Dışı Bırak" seçeneğine tıklayıp devre dışı bırakır mısın bir? Yine olmazsa BIOS'u resetlemeyi dene. Sonucu bildirirsin.

İlginç açıkçası. Şu an oyun oynayabiliyor musun mesela eskisi gibi uyarı veriyor mu? Eğer oynayamıyorsan AMD Radeon(TM) Graphics'te bulunan "Cihazı Devre Dışı Bırak" seçeneğine tıklayıp devre dışı bırakır mısın bir? Yine olmazsa BIOS'u resetlemeyi dene. Sonucu bildirirsin.
IMG_20221007_142843.jpg

Evet hala hatayı almaya devam ediyorum. Dediklerinizi uyguladıktan sonra size geri bildireceğim.

Cihazı devre dışı bıraktım sonuç hayla aynı. Bıos'u nasıl devre resetleyeceğimi bilmiyorum. Bildiğiniz bir video varsa atabilirmisiniz. Ve bıos'u resetledikten sonra OC YAPMIŞTIM RAM'e onları tekrar düzeltmem gerekecek değil mi?

Bios'u resetledim fakat çözüme ulaşamadım.

Son düzenleme:
Sorunu yaşayan diğer kullanıcılarda da yine APU işlemci ve harici grafik kartı var.

RX 6600'ü sisteme takarken Ryzen 5 5600G'ye kurulu olan sürücüyü kaldırdın mı yoksa direkt sisteme mi taktın?

Sorunu yaşayan diğer kullanıcılarda da yine APU işlemci ve harici grafik kartı var.

RX 6600'ü sisteme takarken Ryzen 5 5600G'ye kurulu olan sürücüyü kaldırdın mı yoksa direkt sisteme mi taktın?
Ekran kartını direkt taktım kasaya. Dahili ekran kartına herhangi bir işlem yapmadım.

Geri
Yukarı