PNM Linux Nasıldır?

Biz burda insanlara yardım etmeye çalışıyoruz. Sırf "dağıtım" yapmadığım için neymiş "dikili ağacım" yokmuş. Gören de arkadaş Linux dünyasına yeni bir şey kazandırdı sanacak.

Bunu ben zaten başka bir konu üzerinde açıklamıştım. Arkadaşların vizyonu belli, macOS teması yapıp cursorun loading simgesine kadar kullanıp daha sonra biz macOS değiliz demek.

Ayrıca arkadaşın github sayfasında ne hikmetse "Linux Geliştiricisi" yazıyor. Vizyon arayan arkadaşlar vardı, onlara duyuruyorum bunu. Adam kendini geliştirici zannediyor.

Gamebuntu Projesinde en azından arkadaş "oturum" yaptığını kabul edip, hatasından dolayı özür diledi. Bunlarda o da yok. İlla "dağıtım yaptık" diyorlar. Kısacası Linux dünyasına bir şey kazandırmayıp, burada yay ile hazırladığı paketlerle reposu varmış gibi tanıtıp bize ahkam kesen insanlarda ne vizyon, ne de gurur olur.

Adam o kadar acemi ki, kendi masaüstünde yaptığı .config dizinindeki nerdeyse tüm düzenlemeleri, yapılandırma dosyası diye skel dizinine atmış. Hatta Türkçe klavye düzeni ile yapılandırmayı da içeriyor. Yabancı bir adam live olarak açıyor bakıyor klavye düzeni Türkçe, önce bunu düzeltiyor. Sonra kuruyor yine açıyor, klavye düzeni yine Türkçe, yine düzeltiyor, ne oluyor buna tarzından bozuntuya vermemeye çalışan bir bakış atıyor, videonun bir tanesinde!? :) :) Biraz incelesem bir dolu safsata bulurum, başka bir forumda eleştirdim, bir küfür etmediği kaldı. Sorun sadece yapılanın düşük profilli bir işlem olmasından kaynaklanmıyor, eleştirilere adam gibi cevap verecek yürek ve kapasite sorunu var vatandaşın. Ondan bundan yardım alıp özelleştirilmiş ISO yapıyor, sonra millete trip atıyor.

Ayrıca github sayfası olsa ne olur olmasa ne olur, orada kayda değer hiç bir şey olmadıktan sonra.

En azından İlledelinux özgün yapılandırma yapıyordu, kendi emeği ile bir kaç araç geliştirmişti. Eksikleri yok değil, ama bununla karşılaştırılmaz bile.

Son düzenleme:
Adam o kadar acemi ki, kendi masaüstünde yaptığı .config dizinideki nerdeyse tüm düzenlemeleri yapılandırma dosyası diye skel dizinine atmış. Hatta Türkçe klavye düzeni ile yapılandırmayı içeriyor. Yabancı bir adam live olarak açıyor bakıyor klavye düzeni Türkçe, önce bunu düzeltiyor. Sonra kuruyor yine açıyor, klavye düzeni yine Türkçe, yine düzeltiyor, ne oluyor buna tarzından bozuntuya vermemeye çalışan bir bakış atıyor, videonun bir tanesinde!? :) :) Biraz incelesem bir dolu sfsata bulurum, başka bir forumda eleştirdim, bir küfür etmedği kaldı. Ondan bundan yardım alıp özelleştirilmiş ISO yapıyor, sonra millete trip atıyor.

Ayrıca github sayfası olsa ne olur olmasa ne olur, orada kayda değer hiç bir şey olmadıktan sonra.

En azından İlledelinux özgün yapılandırma yapıyordu, kendi emeği ile bir kaç araç geliştirmişti. Eksikleri yok değil ama bununla karşılaştırmaz bile.
Gördüm o konuyu hocam, iyi sabretmişsiniz yine. Ben sırf o konuya mesaj yazmak için hesap açacaktım sonra vazgeçtim. İşi bilen birine karşı öyle davranıyorlar, en son sabredemeyip discord davet linki atmış birde.🤣

Gördüm o konuyu hocam, iyi sabretmişsiniz yine. Ben sırf o konuya mesaj yazmak için hesap açacaktım sonra vazgeçtim. İşi bilen birine karşı öyle davranıyorlar, en son sabredemeyip discord davet linki atmış birde.🤣
Bakarsınız öğrenir ve ileride bir şeyler yapar çok üstüne gitmeyin.

Adam gibi cevap verse, ona bir masaüstü ortamında skel dizini kullanmadan nasıl masaüstü ortamı yapılandırması yapılırı dahi öğretirdim. ISO dosyasına eklediği dconf dosyasına bile gerek kalmazdı. Hatta xfconf ayarlarını sıfırladığında, masaüstünün varsayılan Arch oturumu yerine kendi ayarları ile sıfırlanması bile sağlanır bu şekilde. Şimdi bu ISO dosyasını açıp, klasik Xfce ayarlarını sıfırlama işlemi yapsanız, her şey Arch varsayılanlarına döner. Bu distrowatch'ta yer alan yerli Arch tabanlı dağıtımda da böyle, kolaya kaçıp ev dizinideki yapılandırmaları skel'e atıyorlar, sonra oluşturdukları archiso varyantları ile kalıp çıkarıyorlar. .config dizinini silseniz, her şey Arch varsayılanına dönüyor.

Adam gibi cevap verse, ona bir masaüstü ortamında skel dizini kullanmadan nasıl masaüstü ortamı yapılandırması yapılırı dahi öğretirdim. ISO dosyasına eklediği dconf dosyasına bile gerek kalmazdı. Hatta xfconf ayarlarını sıfırladığında, masaüstünün varsayılan Arch oturumu yerine kendi ayarları ile sıfırlanması bile sağlanır bu şekilde. Şimdi bu ISO dosyasını açıp, klasik Xfce ayarlarını sıfırlama işlemi yapsanız, her şey Arch varsayılanlarına döner. Bu distrowatch'ta yer alan yerli Arch tabanlı dağıtımda da böyle, kolaya kaçıp ev dizinideki yapılandırmaları skel'e atıyorlar, sonra oluşturdukları archiso varyantları ile kalıp çıkarıyorlar. .config dizinini silseniz, her şey Arch varsayılanına dönüyor.
YKS'ye hazırlanıyormuş hocam, kibirli diyeceğim ama bilemiyorum. Ben 15 yaşındayım ama bu kadar kibrim yok. Keşke güzel bir cevap verseydi ve sizden bir şeyler öğrenebilseydi çok güzel olurdu.

YKS'ye hazırlanıyormuş hocam, kibirli diyeceğim ama bilemiyorum. Ben 15 yaşındayım ama bu kadar kibrim yok. Keşke güzel bir cevap verseydi ve sizden bir şeyler öğrenebilseydi çok güzel olurdu.

Gençlik insanların en cahil olduğu zamanlardır zaten. Hepimiz geçiyoruz bu evreden ben fazla üstüme almıyorum boyle şeyleri. Tabii bana sataşırsa ağzının payını veririm. Yine de siz çok üstüne gitmeyin bu yaşta insanlar kendilerini ölümsüz zannedebiliyor. Gerçekler yavaş yavaş hayatına girmeye başlar ve anlar yaptığı hataları.

Yeni konular

Geri
Yukarı