PNY CS900 240 GB Windows kurulumunda 0xc78ea600 hatası veriyor

LordCalap

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, 15 Ocak 2021'de İncehesap'tan hazır bir sistem aldım (Aşağıda ekran görüntüsü mevcuttur.). Bu sistemi bir akrabamız için aldık. 7. veya 8. sınıfa giden çocuk kullanıyor. Çocuğa sorduğumda kesin bir şey söyleyemiyor ya unuttu ya da korkudan babası yanımızda olduğu için😁. Anladığıma göre Windows 10 güncelleme yaparken otomatik yeniden başlatma kısmında BIOS ekranından sonra herhangi bir görüntünün gelmediği ve hiçbir açılma sesi gelmediği. Ben yanımda Windows 10 format USB'si ile gittim önce BIOS ayarlarına girip boot kısmına tıkladığımda en üstteki 1. sıranın boş, 2. sıranın içinde; SATAFIRM S11, 3. sırada benim getirdiğim format USB'si 4. sırada Windows Boot Manager gördüm. Sırasıyla Windows Boot Manager ve SATAFIRM S11 seçsem de nafile. BIOS açılış logosundan ileri gitmedi ve karşıma siyah gri ekran tonunda herhangi bir depolama aracı ve boot yapılacak bir verinin olmadığı tarzında uyarı çıkardı, iş çıkışı yorgun gittiğim için fotoğraf çekmek aklıma gelmedi aklımda kalan uyarı özeti bu. Sonrasında kurtarmaktan vazgeçip getirdiğim USB üzerinden önce onarma seçeneklerinin hepsini denedim ama sonuç yine hüsran. Son çare format deyip sıfırdan Windows kurulumu yapmak istediğimde asıl sorunla karşılaştım. Sorun şu ki Windows'un yüklenecek diski seçme kısmında disk 0 ayrılmamış alan olarak tek bir disk olması, bu diskin kapasite ve boş alan verileri eşit 223,6 GB. Diske tıklayıp yeni deyip boyutunu yazıp tamam yapınca fare üzerinde yüklenme işareti çıkıyor 5-10 dk. civarında bir bekleme sonucunda hata (Bunun fotoğrafı mevcut.). CMD ile disk temizleme yaptım ama biçimlendirme kısmına geldiğimde internetten baktığım videolarda diskin GPT veya MBR formatında olduğunu tersine çevirdiğinizde sorun çözülür demişler fakat ben disk özelliklerine baktığımda iki biçimde de + işareti olmadığını yani herhangi bir formata tabii olmadığını anladım. Kasayı kendi evime getirdim SSD'yi söküp kendi bilgisayarıma (Windows 10) taktıktan sonra Disk Yönetimi'ne girdiğimde durum fotoğraftaki gibi. Sağ tık yapıp diski başlat dedikten sonra GPT ve MBR formatlarından hangisi seçtiysem hata aldım.

Size sorum şu a dostlar; bu SSD'yi düzeltebilecek bir ayar, bir program var mıdır? Bu SSD garantiye gidecek durumda mıdır, öyleyse eğer ben bu PNY markasına nasıl ulaşıp garanti işlemlerini başlatacağım? Türkiye'de PNY'nin bir distribütör'ü vardır illaki. Bana bilgi verirseniz sevinirim şimdiden çok teşekkürler, herkese iyi forumlar.

PNY SSD 3.jpeg

Dosya Ekleri

• PNY SSD.png
    PNY SSD.png
    27,1 KB · Görüntüleme: 43
  • PNY SSD 2.png
    PNY SSD 2.png
    42 KB · Görüntüleme: 44
SSD'yi başka cihazda deneyin. Windows'ta biçimlendirip veri atmayı deneyin.

Hocam kendi bilgisayarıma bağlayıp disk yönetimi'nde yapmayı denedim olmadı. Gözden kaçırdınız herhalde fotoğrafı mevcut. Bilgisayarımda mevcut kullandığım SSD ve HDD var. 3. sabit disk görünmüyor. Sadece disk yönetimi'nde görünüyor.

Geri
Yukarı