PNY RTX 2060 ekran kartı için 80 derece normal mi?

HaMo

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Yaklaşık 1 hafta önce aldığım PNY GeForce RTX 2060 12 GB Dual fan ekran kartım, yüksek ayarlarda GTA 5 Online The Forest gibi oyunlarda 77 83 arası çoğunlukla 81 derecelerde dolaşıyor sizce normal midir? Yaşadığım yerdede hava 30 derecelerde.
Kasam: Vento VG04F RGB kasa.

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 41
  • unknown (1).png
    unknown (1).png
    2,1 MB · Görüntüleme: 42
PNY'nin bu modeli en kötü RTX2060 modeli olabilir. Forum sitelerinde bu kart ile ısınma sorunu yaşayan çok insan var. Kart adeta fırın gibi çalışıyor. UV yapmayı deneyebilirsiniz.

2060 soğutma açısından yeterli değil o yüzden bu kart için normal.

Yani uzun kullanımda sorun çıkarır mı? Zaten havalar serinledikçe düşeceğini düşünüyorum.

PNY'nin bu modeli en kötü RTX2060 modeli olabilir. Forum sitelerinde bu kart ile ısınma sorunu yaşayan çok insan var. Kart adeta fırın gibi çalışıyor. UV yapmayı deneyebilirsiniz.

UV tam olarak nedir acaba?

Haklısın kardeşim bende de bahsi geçen sistemin aynısı var ve sistem fırın gibi çalışıyo MSI afterburnerdan power limiti düşürüp sıcaklıkları 80 derecenin altına çektim öyle büyük bir performans farkı da olmadı

Haklısın kardeşim bende de bahsi geçen sistemin aynısı var ve sistem fırın gibi çalışıyor MSI Afterburner'dan Power limiti düşürüp sıcaklıkları 80 derecenin altına çektim öyle büyük bir performans farkı da olmadı

Performans olarak bir eksisini görmedim ama soğutma konusunda kötü bir de kasanın hava akımı da iyi değil ön kapağını çıkarmak nereden baksan 4 5 derece fayda sağlar

Son düzenleme:
Haklısın kardeşim bende de bahsi geçen sistemin aynısı var ve sistem fırın gibi çalışıyor MSI Afterburner'dan Power limiti düşürüp sıcaklıkları 80 derecenin altına çektim öyle büyük bir performans farkı da olmadı.

Performans olarak bir eksisini görmedim ama soğutma konusunda kötü bir de kasanın hava akımı da iyi değil ön kapağını çıkarmak nereden baksan 4 5 derece fayda sağlar.

Hocam kapağı da açmak istemiyorum çok tozlanma açısından UV yaparak 76 dereceleri bile görmemeye başladım.

Geri
Yukarı