PNY XLR8 CS3030 yazma hızı çok düşük

external24

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
500GB PNY XLR8 CS3030 3500/2000 NVMe PCIe M.2 SSD
Anakart
ASUS PRIME B450M-K II 4400 DDR4 DVI VGA M2 AM4
Bundan birkaç ay önce hazır sistem almıştım açıkçası hiç SSD hız testi yapmayı düşünmedim. Çünkü normal geliyordu SSD hızı dedim geçtim. Bugün merak edip test yaptım ve yazma hızı çok fazla düşük çıktı. Sistemime ait donanımları aşağıda yazdım. PNY'nin kendi sitesinden güncelleme aracı indirip Firmware kontrolü yaptım güncel gözüküyor. SSD. Sorun neden kaynaklı acaba? Sistem daha yeni 3-4 aylık sadece. Şimdiden teşekkür ederim.

500GB PNY XLR8 CS3030 3500/2000 NVMe PCI-e M.2 SSD.
ASUS Prime B450M-K II 4400 DDR4 DVI VGA M.2 am4.
AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz 35MB AM4 MPK fanlı.
16 GB DDR4 3200 MHz PNY XLR8 Gaming RAM (8gbx2)

Dosya Ekleri

• ssd hız.png
    ssd hız.png
    22,9 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki benden daha iyi bilen hocalarım vardır, eğer yanlışım varsa düzeltilsin. SSD'lerin içerisinde bir önbellek bulunur. Önbellek dolunca hız düşer. Benim 860 EVO SSD'im var. Onun da hızı düşüyor. Ben hızını çok da takmıyorum. Zaten önemli olan IOPS ve veriye erişim hızı benim için. Bu yazma hızı bu kadar düşmeli mi bilmiyorum ama...

Tabii ki benden daha iyi bilen hocalarım vardır, eğer yanlışım varsa düzeltilsin. SSD'lerin içerisinde bir önbellek bulunur. Önbellek dolunca hız düşer. Benim 860 EVO SSD'im var. Onun da hızı düşüyor. Ben hızını çok da takmıyorum. Zaten önemli olan IOPS ve veriye erişim hızı benim için. Bu yazma hızı bu kadar düşmeli mi bilmiyorum ama...
doğrudur hocam ama dediğim gibi yeni aldığım bir hazır sistem 3 ayda bu derece bir düşüşe sebebiyet verecek ne olmuş olabilir bilmiyorum.
Crystaldiskmark bozuk veya bu aralar biraz efkarlı. AS SSD ile dene.
Bu şekilde sonuçlar elde ettim hocam. Yazma hızı çok farklı çıktı normal gibi gözüküyor diğer verileri pek anlayamadım ama

Dosya Ekleri

• ssd.png
    ssd.png
    26 KB · Görüntüleme: 82

Geri
Yukarı