Poco X3 GT ile nasıl MIUI 12.5'e nasıl geçilir?

Taha Can Han

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core 2 Duo T6600 2.2 Ghz | Ati Mobility Radeon Hd 4570 | 120 GB Sdd | 2x2 Ddr3 800 mhz Ram | Windows 10 19h2 Home
Telefonu aldım. Açtığım zaman direkt MIUI 13 ile geldi. 12.5'e nasıl geçebilirim? Geçme imkanım yok ise nasıl MIUI 13'te nasıl performansı arttırabilirim?

Telefona hard reset veya ayarlardan sıfırlama yapsam MIUI 12.5'e geçer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak performans artışından kastınız nedir? Uygulama açılış hızı falan mı yoksa PUBG gibi oyunlarda FPS düşmesini engellemek mi?
Telefon boşta bile ısınıyor, donmalar belli oluyor. MIUI 12.5 geçmek daha iyi olur o yüzden. MIUI 13 tam Bi rezalet. 12.5 e geçemesem bile nasıl performans/ısınma sorunlarını nasıl çözebilirim.

Tam olarak performans artışından kastınız nedir? Uygulama açılış hızı falan mı yoksa PUBG gibi oyunlarda FPS düşmesini engellemek mi?
Download V12.5.2.0.RKPTRXM - Xiaomi Redmi Note 10 Pro China (Turkey) - Global Stable in MiFirm 12.5.2 Türkiye romu yükleyebilirsiniz.
Hocam garanti bozulmaz mı?

Telefon boşta bile ısınıyor, donmalar belli oluyor. MIUI 12.5 geçmek daha iyi olur o yüzden. MIUI 13 tam Bi rezalet. 12.5 e geçemesem bile nasıl performans/ısınma sorunlarını nasıl çözebilirim.

Hocam garanti bozulmaz mı?
Bilgisayara bağlayıp hiç bootloader kilidi açmadan bile mi flash tool kullanarak rom yükleyebilirsiniz ve garanti bozulmaz. Benim linkini verdiğim recovery mod romuydu. Size fastboot rom linki vereyim ordan indirin bilgisayara.
Fastboot rom linki :

Bilgisayara bağlayıp hiç bootloader kilidi açmadanda mi flash ile rom yükleyebilirsiniz garanti bozulmaz.
Telefonu daha yeni aldım. Peki MIUI 13 nasıl performans artırabilirim.

Telefonu daha yeni aldım. Peki MIUI 13 nasıl performans artırabilirim.
Isınmayı engellemek için telefonu sıfırlayın ilk olarak. Düzelmezse ısınmaya benim bir çözüm fikrim yok ama performans arttırabilirsiniz. BL kilidi açma başvurusu yapın. Yedi gün bekledikten sonra kilidi bilgisayardan Mi unlock kullanarak açın. Sonrası basit. TWRP yükleyeceksiniz. Sonra root atacaksınız. Sonra termal sınırları yükselteceksiniz.
Bu işlem garanti dışı bırakır ama garantiye göndereceğiniz zaman yine mi flash tool kullanarak bootloader kilidini kapatıp gönderebilirsiniz. Yani yine garantisi devam eder.

Telefonu aldım. Açtığım zaman direkt MIUI 13 ile geldi. 12.5'e nasıl geçebilirim? Geçme imkanım yok ise nasıl MIUI 13'te nasıl performansı arttırabilirim?

Telefona hard reset veya ayarlardan sıfırlama yapsam MIUI 12.5'e geçer mi?
MİUİ 12.5'e Mi Flash ile flashlayarak ve ya Recovery ile geçebilirsin. MİUİ 13'ün hangi sürümündesin ?

MİUİ 12.5'e Mi Flash ile flashlayarak ve ya Recovery ile geçebilirsin. MİUİ 13'ün hangi sürümündesin ?
Hocam ben telefona herhangi bir işlem yapmak istemiyorum. Telefon 13 ile geldi. Sıfırlasam 12.5 olur mu?

Geri
Yukarı