POCO X3 NFC oyunda kasıyor

370423

Hectopat
Selam dostlar, daha önce aldığım telefon olan Samsung Note 8'i abime verip hafıza ve işlemcisi yüzünden POCO X3'e geçmiştim. Abim öğle arası telefona her şeyi yükledi bana verdi. Ben de okula gitmeden bir tur oynayayım dedim, o zaman 120Hz ile akıcı şekilde oynadım. Okuldan geldim ve genshin indireyim dedim (şu an hala arka planda yükleniyor) yüklemeye başladığımdan beri diğer oyunda hem bağlantı hem FPS düşmesi oldu, oyuna telefon ısınınca girdim ama oyun oynamadığım için ısınma az olması lazım, yine de genel olarak 20 30FPS verdi. İnternette yavaşladı tabii ama onu arkadaki indirmeye bağlıyorum. Sizce internet hızı FPS'yi etkiler mi? Etkilemiyorsa neden FPS düşer? Cevaplarınızı bekliyorum.

Hocam Genshin genel itibariyle büyük boyutlu ve ağır bir oyun. İnternet yavaşlar bu normaldir çünkü büyük bir indirme oluyor arkada. Ama bu FPS'i etkilemez. Genshin grafikleri yüzünden ağır. Grafikleri düşürmeyi deneyin. NFC versiyonundaki işlemci de ayrıca Pro gibi değil. X3 Pro oyun odaklıdır. Genelde oyunlarla işiniz varsa öneriliyor.

Hocam Genshin genel itibarıyla büyük boyutlu ve ağır bir oyun. İnternet yavaşlar bu normaldir çünkü büyük bir indirme oluyor arkada. Ama bu FPS'i etkilemez. Genshin grafikleri yüzünden ağır. Grafikleri düşürmeyi deneyin. NFC versiyonundaki işlemci de ayrıca Pro gibi değil. X3 Pro oyun odaklıdır. Genelde oyunlarla işiniz varsa öneriliyor.
Oynamadım henüz, hala indirmede. O kasan oyunu yazmamışım. Critical Ops oyunun adı, öyle ağır bir oyun falanda değil. Bir aralar A70 kullanıyordum onda her zaman 57 ve üstü alıyordum. Bunda o FPS'yi bile alamadım, telefon soğuduktan sonra tekrar mı gireyim ne dersin?

Konuyu güncelleyeyim, sanırım yaşadığım şey kutsal xiaomi sorunuydu. Oyun kasınca bıraktım şarja taktım geldiğimde indirme tamamlanmıştı, internet düzelmişti ve FPS kendine gelmişti. Aynı sorunu yaşayan bir kullanıcıya şunu söylemem yeterli olur. Telefonu bir süre kullanma soğusun, sonra kendine gelecektir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı