POCO X3 Pro vs X3 NFC

Bütçe
4000tl

Khade

Decapat
Daha fazla  
Millet yakın zamanda eski telefonumun ekranının bozulması yüzünden telefon ihtiyacım çıktı. Ben de araştırayım derken POCO X3 Pro vs POCO X3 NFC isimli iki telefon girdi aklıma. NFC 64 GB modeli bütçeme uygun, 128 GB olanı ise tuhaf bir şekilde çok uçuk fiyatlarda. Pro modeli ise 128 GB olarak menzilimde kalıyor. Araştırdığıma göre X3 NFC kamera olarak üstünmüş ama arada çok büyük bir fark yok diyen de var fark çok diyen de var. İşlemci farkınıysa her iki taraf da kabul ediyor.

Beni düşündürense telefonu oyun için değil günlük kullanım için alıyor olmam. İşlemci farkının günlük kullanımda etkilemeyeceğini düşünüyorum fakat birkaç yıllık dönemde uyguamaların gereksiniminin artması durumunda günlük kullanımı da etkileyebilir mi diye aklıma takıldı. Günlük kullanımdan kastım müzik dinlemek, video izlemek, film-dizi izlemek, bol bol video ve fotoğraf çekmek, Clash of Clans benzeri hafif oyunlar oynamak. Ve bu konuda tek sorun işlemci değil. Pro modelinin 128 GB'lik hafızası etkiler mi ondan da emin olamadım. Eski telefonum 32 GB'ydi ve ara sıra yetersiz kalabiliyordu. 64 GB sizce yeterli olur mu yoksa 128 GB daha büyük rahatlık sağlar mı? Kamera o kadar farklı mı? Sizce 4000 TL altına kamera odaklı daha iyi telefon var mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Millet yakın zamanda eski telefonumun ekranının bozulması yüzünden telefon ihtiyacım çıktı. Ben de araştırayım derken POCO X3 Pro vs POCO X3 NFC isimli iki telefon girdi aklıma. NFC 64 GB modeli bütçeme uygun, 128 GB olanı ise tuhaf bir şekilde çok uçuk fiyatlarda. Pro modeli ise 128 GB olarak menzilimde kalıyor. Araştırdığıma göre X3 NFC kamera olarak üstünmüş ama arada çok büyük bir fark yok diyen de var fark çok diyen de var. İşlemci farkınıysa her iki taraf da kabul ediyor.

Beni düşündürense telefonu oyun için değil günlük kullanım için alıyor olmam. İşlemci farkının günlük kullanımda etkilemeyeceğini düşünüyorum fakat birkaç yıllık dönemde uyguamaların gereksiniminin artması durumunda günlük kullanımı da etkileyebilir mi diye aklıma takıldı. Günlük kullanımdan kastım müzik dinlemek, video izlemek, film-dizi izlemek, bol bol video ve fotoğraf çekmek, Clash of Clans benzeri hafif oyunlar oynamak. Ve bu konuda tek sorun işlemci değil. Pro modelinin 128 GB'lik hafızası etkiler mi ondan da emin olamadım. Eski telefonum 32 GB'ydi ve ara sıra yetersiz kalabiliyordu. 64 GB sizce yeterli olur mu yoksa 128 GB daha büyük rahatlık sağlar mı? Kamera o kadar farklı mı? Sizce 4000 TL altına kamera odaklı daha iyi telefon var mı? Teşekkürler.

Hocam öncelikle X3 NFC'nin yonga seti yetersiz değil sizin istekleriniz için.
İleriki yıllarda da (5-6 yıl falan kullanmayacaksanız) dediğiniz işleri yapar.

Pro modelinin kamerası ile X3 NFC modelinin kamerası arasında ki fark fazla diye biliyorum.
Birisi ımx 682 diğeri 582 kullanıyor ve bu sensörlerler arasında ki fark fazla diye biliyorum.

Bana soracak olursanız iki cihazda size uygun değil.
Özellikle X3 Pro çok ağır ve kalın bir cihaz.
Bütçe artarsa bir saniye bile düşünmeden Samsung Galaxy A52 alın.
Kamerası rakipsiz.
Bütçe artmazsa kamera olarak iyi bir seçenek olabilir Realme 8 Pro.
Tek sıkıntısı artık bütçedeki çoğu cihazın aksine 60 Hz olmasıdır bence.

Hocam öncelikle X3 NFC'nin yonga seti yetersiz değil sizin istekleriniz için.
İleriki yıllarda da (5-6 yıl falan kullanmayacaksanız) dediğiniz işleri yapar.

Pro modelinin kamerası ile X3 NFC modelinin kamerası arasında ki fark fazla diye biliyorum.
Birisi ımx 682 diğeri 582 kullanıyor ve bu sensörlerler arasında ki fark fazla diye biliyorum.

Bana soracak olursanız iki cihazda size uygun değil.
Özellikle X3 Pro çok ağır ve kalın bir cihaz.
Bütçe artarsa bir saniye bile düşünmeden Samsung Galaxy A52 alın.
Kamerası rakipsiz.
Bütçe artmazsa kamera olarak iyi bir seçenek olabilir Realme 8 Pro.
Tek sıkıntısı artık bütçedeki çoğu cihazın aksine 60 Hz olmasıdır bence.
Açıkçası dostlardan duydklarım yüzünden Samsung markasına önyargılıyım. Başka seçenekleriniz var mı? Ya da ikna etme olasılığınız :D ? Genel olarak uzun vadede yavaşladıkları gibi bir söylenti var da Hater'lik mi artık hiçbir fikrim yok beni aydınlatır mısınız hocam?

Açıkçası dostlardan duydklarım yüzünden Samsung markasına önyargılıyım. Başka seçenekleriniz var mı? Ya da ikna etme olasılığınız :D ? Genel olarak uzun vadede yavaşladıkları gibi bir söylenti var da Hater'lik mi artık hiçbir fikrim yok beni aydınlatır mısınız hocam?

Kalitesi düşük. O iki telefonda tuğla. Çok ağırlar ve tasarımları iğrenç. Üstüne birde ısınıyorlar.

Kalitesi düşük. O iki telefonda tuğla. Çok ağırlar ve tasarımları iğrenç. Üstüne birde ısınıyorlar.
Önerebileceğiniz başka telefonlar yoksa konudan çıkabilir misiniz? Sadece eleştiri yapmak durumuma hiç yardımcı olmuyor maalesef

Önerebileceğiniz başka telefonlar yoksa konudan çıkabilir misiniz?

Çok büyük bir zevkle çıkarım. Telefon önerisi istiyorsan iki telefonun karşılaştırma konusunu açmakla hata yaptın. Bütçe verip telefon önerisi isteseydin öneri yapılırdı.

Çok büyük bir zevkle çıkarım. Telefon önerisi istiyorsan iki telefonun karşılaştırma konusunu açmakla hata yaptın. Bütçe verip telefon önerisi isteseydin öneri yapılırdı.
Teşekkür ederim. Konunun altına eğer hata yaptıysam diye telefon önerisi istememin sebebi de buydu zaten.

Haterlik değil bilgisizlik olabilir hocam.

O dedikleri eskide kalma bir şey eskiden Samsung'un giriş seviyesi bir cihazını almış olabilirler.
Yazılım yüzünden de olabilir ama A52 bunların dışında çünkü Samsung touchwiz arayüzü yerine One UI gibi Android arayüzlerinin en iyilerinden birini kullanıyor artık.
A52 giriş seviyesi bir cihaz da değil, üstelik X3 NFC ile benzer yonga setlerine sahipler.

A52 ekran, kamera, yazılım, güncelleme desteği (Android 14 ve 4 yıl güvenlik güncellemesi sözü verildi),su ve toza karşı koruma olarak X3 NFC ve X3 Pro'dan çok daha ileride.

A52 ileri ki yıllarda kasarsa X3 Pro veya mi 9T Pro'dan başka şansınız yok ama iki cihazda isteklerinize uymuyor.

Realme 8 Pro var ama A52'den ekran yenileme hızı, güncelleme desteği, kamera, su ve toza karşı koruma olarak geride.
Yanlış hatırlamıyorsam sadece hızlı şarj konusunda önde ki A52'nin nadir kötü yönlerinden birisi hızlı şarj konusu.

A52 25W destekliyor ama kutudan 15W çıkıyor.
Note 9S kullanıcısıyım ve 22.5W hızlı şarj (aslında cihazım 18W destekliyor ama kutudan 22.5W çıkıyor) 5000 mAh bataryayı çok seri bir şekilde dolduruyor.
15W ile 4500 mAh sıkıntı yaşatmayacaktır.

Zaten şarjı kolay kolay bitmez A52'nin.
AMOLED ekran, verimli bir yonga seti ve One UI gibi bir yazılım ile X3 NFC ve X3 Pro'ya benzer veya daha iyi bir performans verir A52.

Konuyu tamamen okudum ama başlıkta bunun belirtilmesi daha doğru olurdu.

Bağışlayın hocam, kusurumuza bakmayın. Yine de telefon öneriniz varsa yeni konu açmayı beklemek yerine sizin görüşlerinizi de alabilirim. Malum bu konu onaylanana kadar 35 dakika geçti ve çok rahatsız etmeyecekse bütçeyi 500 TL arttırmak gibi bir seçeneğim daha olabilir. Lütfen 4500 TL altına öneri yapabilir misiniz? Eğer ki olmaz diyorsanız yeni konu da açabilirim fakat pahalıya mal olacak gibi duruyor :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı