POCO X3 Pro vs X3 NFC

Bütçe
4000tl
Bağışlayın hocam, kusurumuza bakmayın. Yine de telefon öneriniz varsa yeni konu açmayı beklemek yerine sizin görüşlerinizi de alabilirim. Malum bu konu onaylanana kadar 35 dakika geçti ve çok rahatsız etmeyecekse bütçeyi 500 TL arttırmak gibi bir seçeneğim daha olabilir. Lütfen 4500 TL altına öneri yapabilir misiniz? Eğer ki olmaz diyorsanız yeni konu da açabilirim fakat pahalıya mal olacak gibi duruyor :D

Fiyatına göre işlemcisi düşük kalıyor.
O fiyatta rakip modellerde de benzer performans gösteren yongalar var. X3 Pro ve Nord N10 dışında o fiyat aralığında yonga olarak diğerlerinden güçlü olan bir model yok.

Bütçe varsa A52 öneriyorum.

O fiyatta rakip modellerde de benzer performans gösteren yongalar var. X3 Pro ve Nord N10 dışında o fiyat aralığında yonga olarak diğerlerinden güçlü olan bir model yok.

Bütçe varsa A52 öneriyorum.

Hocam öncelikle X3 NFC'nin yonga seti yetersiz değil sizin istekleriniz için.
İleriki yıllarda da (5-6 yıl falan kullanmayacaksanız) dediğiniz işleri yapar.

Pro modelinin kamerası ile X3 NFC modelinin kamerası arasında ki fark fazla diye biliyorum.
Birisi ımx 682 diğeri 582 kullanıyor ve bu sensörlerler arasında ki fark fazla diye biliyorum.

Bana soracak olursanız iki cihazda size uygun değil.
Özellikle X3 Pro çok ağır ve kalın bir cihaz.
Bütçe artarsa bir saniye bile düşünmeden Samsung Galaxy A52 alın.
Kamerası rakipsiz.
Bütçe artmazsa kamera olarak iyi bir seçenek olabilir Realme 8 Pro.
Tek sıkıntısı artık bütçedeki çoğu cihazın aksine 60 Hz olmasıdır bence.
A52 'nin esneme sorunundan çok şikayet varmış hocam. O civarda sizce daha mantıklı seçenek olarak ne var?

A52 modelinden daha mantıklı bir seçenek yok. Esneme sorunları her cihazda rastlanılacak diye bir durum yok. İlk parti cihazlarda daha fazla vardı. Yine de temkinli olmakta fayda var. Aldığın yere sorun durumu.

M11 Lite, Realme 8 Pro, Note 10 Pro ve One Plus Nord N10 modelleri var. Bu modeller de alınabilir. Nord N10 arka kamera olarak iyi değil. Donanım olarak aralarında en iyisi.

Bağışlayın hocam, kusurumuza bakmayın. Yine de telefon öneriniz varsa yeni konu açmayı beklemek yerine sizin görüşlerinizi de alabilirim. Malum bu konu onaylanana kadar 35 dakika geçti ve çok rahatsız etmeyecekse bütçeyi 500 TL arttırmak gibi bir seçeneğim daha olabilir. Lütfen 4500 TL altına öneri yapabilir misiniz? Eğer ki olmaz diyorsanız yeni konu da açabilirim fakat pahalıya mal olacak gibi duruyor :D
A52.

Haterlik değil bilgisizlik olabilir hocam.

O dedikleri eskide kalma bir şey eskiden Samsung'un giriş seviyesi bir cihazını almış olabilirler.
Yazılım yüzünden de olabilir ama A52 bunların dışında çünkü Samsung touchwiz arayüzü yerine One UI gibi Android arayüzlerinin en iyilerinden birini kullanıyor artık.
A52 giriş seviyesi bir cihaz da değil, üstelik X3 NFC ile benzer yonga setlerine sahipler.

A52 ekran, kamera, yazılım, güncelleme desteği (Android 14 ve 4 yıl güvenlik güncellemesi sözü verildi),su ve toza karşı koruma olarak X3 NFC ve X3 Pro'dan çok daha ileride.

A52 ileri ki yıllarda kasarsa X3 Pro veya mi 9T Pro'dan başka şansınız yok ama iki cihazda isteklerinize uymuyor.

Realme 8 Pro var ama A52'den ekran yenileme hızı, güncelleme desteği, kamera, su ve toza karşı koruma olarak geride.
Yanlış hatırlamıyorsam sadece hızlı şarj konusunda önde ki A52'nin nadir kötü yönlerinden birisi hızlı şarj konusu.

A52 25W destekliyor ama kutudan 15W çıkıyor.
Note 9S kullanıcısıyım ve 22.5W hızlı şarj (aslında cihazım 18W destekliyor ama kutudan 22.5W çıkıyor) 5000 mAh bataryayı çok seri bir şekilde dolduruyor.
15W ile 4500 mAh sıkıntı yaşatmayacaktır.

Zaten şarjı kolay kolay bitmez A52'nin.
AMOLED ekran, verimli bir yonga seti ve One UI gibi bir yazılım ile X3 NFC ve X3 Pro'ya benzer veya daha iyi bir performans verir a52.

Hocam şimdi araştırma yaptım ve son olarak sizden bir ricam olacak. Samsung A52 dahil olmamak üzere 4000-4500 TL arası kamerasına göre en iyi telefon sizce hangisi öğrenebilir miyim? Ve bütçemimi arttıramama olasılığım dahilinde 3000- 3800 TL arasında yine kamera odaklı telefon önerir misiniz? Realme 8 Pro ile POCO X3 NFC'nin Dxomark puanlarının eşit olduğunu öğrendim günlük kullanım için hangisi daha iyi onu da eklerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şimdi araştırma yaptım ve son olarak sizden bir ricam olacak. Samsung A52 dahil olmamak üzere 4000-4500 TL arası kamerasına göre en iyi telefon sizce hangisi öğrenebilir miyim? Ve bütçemimi arttıramama olasılığım dahilinde 3000- 3800 TL arasında yine kamera odaklı telefon önerir misiniz? Realme 8 Pro ile POCO X3 NFC'nin dxomark puanlarının eşit olduğunu öğrendim günlük kullanım için hangisi daha iyi onu da eklerseniz sevinirim.

4000-4500 aralığında Redmi Note 10 Pro ve mi 11 Lite tercih edilebilir.
4000 TL altına ise Realme 8 Pro daha mantıklı.
X3 NFC ile kamera olarak devasa bir fark yok aralarında ancak günlük kullanım için Realme 8 Pro daha mantıklı olabilir.
X3 NFC yerine ucuz olması sebebiyle Redmi Note 10S'de tercih edebilirsiniz ancak onun kamerası X3 NFC veya Realme 8 Pro kadar iyi değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı