POCO X6 Pro alınır mı?

s23fe de fiyat olarak yakın olan modeli 128 gb ve bu yeterli değil. 256 olunca arada yaklasık 2000 lıra fark oluyor buna değmesi hakkında ne diyorsunuz. Oyunu oynama işi arada bir olursa o zaman değer mi oluyor.
S23 FE'nin çerçeveleri kalın, oyun oynayan biri için şarj hızı düşük (biraz takayım dolsun oyunuma devam ederim seçeneği yok), kutudan adaptör kılıf çıkmıyor, ram ve depolaması daha düşük. Üstelik daha pahalı. Tüm bunlar düşünüldüğünde oyun odaklı bir kullanımda X6 Pro daha mantıklı. Sosyalde Samsung marka algısı bir hayli fazla olduğundan subjektif yorumlara çok takılmayın derim. İçinize sinmediyse X6 Pro'yu bir Mi Store'dan, S23 FE'yi de bilindik elektronik marketlerden inceleyip beğendiğinizi alabilirsiniz.

1713969406015.png

S23 FE'nin çerçeveleri kalın, oyun oynayan biri için şarj hızı düşük (biraz takayım dolsun oyunuma devam ederim seçeneği yok), kutudan adaptör kılıf çıkmıyor, ram ve depolaması daha düşük. Üstelik daha pahalı. Tüm bunlar düşünüldüğünde oyun odaklı bir kullanımda X6 Pro daha mantıklı. Sosyalde Samsung marka algısı bir hayli fazla olduğundan subjektif yorumlara çok takılmayın derim. İçinize sinmediyse X6 Pro'yu bir Mi Store'dan, S23 FE'yi de bilindik elektronik marketlerden inceleyip beğendiğinizi alabilirsiniz.

Gören de zannedecek ki S23 FE 6 saatte şarj oluyor. Oyun için daha iyi olduğuna ise kesinlikle katılıyorum.
Keşke FE'nin ekran çerçevelerinden bahsedildiği kadar poconun plastik kasasından da bahsedilse. Alüminyumla arasında dağlar kadar fark var çünkü. Hangisi daha önemli, ben plastik kasa kullanacağıma çerçeve kullanmayı tercih ederim açıkcası.
S23 FE, bir telefonda artık işlemciden sonra en önemli donanım olan kamerada x6 proyu kelimenin tam anlamıyla eziyor. Hem de öyle az değil, bayağı bayağı eziyor. Performans, ekran, pilde de pek yenişebildikleri söylenemez.
Hızlı şarj hızlı şarj çerçeve diyip duruyorsunuz, alüminyum-cam kasa plastik farkından niyeyse hiç bahsedilmiyor. Hızlı şarj diyorsunuz, niyeyse kimse kablosuz şarjdan, hatta ters şarjdan bahsetmiyor.
Bunun yanında x6 proda asla göremeyeceğimiz AI benzeri özellikleri de niyeyse kimse saymıyor.
S23 FE'de şarj alıyor arkadaşlar. 40-50 dakika şarj ediyorum tüm gün gidiyor. Ama poco asla ama asla 60 fps video çekemiyor :D
Çerçeveler bugüne kadar elimi hiç kapmadı. Ama pocoyu olur da bir gün arka cebinizde unutursanız yeni katlanır telefonunuzu kullanmaya hak kazanabilirsiniz.

Kimse subjektif yorum yapmıyor. Herkes neyin ne olduğunu biliyor. Umarım bir gün bu garip poco sevdasından kurtulursunuz.

23 FE'nin tek eksiği oyun optimizasyonu o da bazı oyunlarda. Pubg gibi bir oyunda 90 fps yok örneğin, yoksa E2200 onu yapamayacak bir işlemci değil.

Gören de zannedecek ki S23 FE 6 saatte şarj oluyor. Oyun için daha iyi olduğuna ise kesinlikle katılıyorum.
Keşke FE'nin ekran çerçevelerinden bahsedildiği kadar poconun plastik kasasından da bahsedilse. Alüminyumla arasında dağlar kadar fark var çünkü. Hangisi daha önemli, ben plastik kasa kullanacağıma çerçeve kullanmayı tercih ederim açıkcası.
S23 FE, bir telefonda artık işlemciden sonra en önemli donanım olan kamerada x6 proyu kelimenin tam anlamıyla eziyor. Hem de öyle az değil, bayağı bayağı eziyor. Performans, ekran, pilde de pek yenişebildikleri söylenemez.
Hızlı şarj hızlı şarj çerçeve diyip duruyorsunuz, alüminyum-cam kasa plastik farkından niyeyse hiç bahsedilmiyor. Hızlı şarj diyorsunuz, niyeyse kimse kablosuz şarjdan, hatta ters şarjdan bahsetmiyor.
Bunun yanında x6 proda asla göremeyeceğimiz AI benzeri özellikleri de niyeyse kimse saymıyor.
S23 FE'de şarj alıyor arkadaşlar. 40-50 dakika şarj ediyorum tüm gün gidiyor. Ama poco asla ama asla 60 fps video çekemiyor :D
Çerçeveler bugüne kadar elimi hiç kapmadı. Ama pocoyu olur da bir gün arka cebinizde unutursanız yeni katlanır telefonunuzu kullanmaya hak kazanabilirsiniz.

Kimse subjektif yorum yapmıyor. Herkes neyin ne olduğunu biliyor. Umarım bir gün bu garip poco sevdasından kurtulursunuz.

23 FE'nin tek eksiği oyun optimizasyonu o da bazı oyunlarda. Pubg gibi bir oyunda 90 fps yok örneğin, yoksa E2200 onu yapamayacak bir işlemci değil.
Özellikle kameradan bahsetmişsin kamerayla o kadar işim olmamasına rağmen sence farkı verılıp kesınlıkle alınmalı mı?

Özellikle kameradan bahsetmişsin kamerayla o kadar işim olmamasına rağmen sence farkı verılıp kesınlıkle alınmalı mı?
Bu sizin bütçenize ve isteklerinize bağlı. X6 pro o bütçede alınmayacak bir telefon kesinlikle değil. Örneğin kamerayı hiç kullanmayan birisi için de bu dediğimin pek bir anlamı yok. Ama genel anlamda eğer kamera istiyorsanız aradaki fark ciddi.
Genel kullanım için 23 FE daha iyi bir telefon aksi tartışmaya kapalı. Ben aradaki farkı verirdim, buradaki karar size kalmış.
Oyun dediğimiz de atıyorum sürekli pubg oynayacaksanız poco alacaksınız.

Keşke FE'nin ekran çerçevelerinden bahsedildiği kadar POCO'nun plastik kasasından da bahsedilse. Alüminyumla arasında dağlar kadar fark var çünkü. Hangisi daha önemli, ben plastik kasa kullanacağıma çerçeve kullanmayı tercih ederim açıkçası.
S23 FE, bir telefonda artık işlemciden sonra en önemli donanım olan kamerada X6 Pro'yu kelimenin tam anlamıyla eziyor. Hem de öyle az değil, bayağı bayağı eziyor. Performans, ekran, pilde de pek yenişebildikleri söylenemez.
Hızlı şarj hızlı şarj çerçeve deyip duruyorsunuz, alüminyum-cam kasa plastik farkından niyeyse hiç bahsedilmiyor. Hızlı şarj diyorsunuz, niyeyse kimse kablosuz şarjdan, hatta ters şarjdan bahsetmiyor.
Bunun yanında X6 Pro'da asla göremeyeceğimiz AI benzeri özellikleri de niyeyse kimse saymıyor.
S23 FE'de şarj alıyor arkadaşlar. 40-50 dakika şarj ediyorum tüm gün gidiyor. Ama POCO asla ama asla 60 FPS video çekemiyor :D
Çerçeveler bugüne kadar elimi hiç kapmadı. Ama POCO'yu olur da bir gün arka cebinizde unutursanız yeni katlanır telefonunuzu kullanmaya hak kazanabilirsiniz.

Kimse subjektif yorum yapmıyor. Herkes neyin ne olduğunu biliyor. Umarım bir gün bu garip POCO sevdasından kurtulursunuz.

23 FE'nin tek eksiği oyun optimizasyonu o da bazı oyunlarda. PUBG gibi bir oyunda 90 FPS yok örneğin, yoksa E2200 onu yapamayacak bir işlemci değil.

Hocam konudan bagimsiz olacak ama bayagi bir bilgi sahibisiniz yakalamisken sormak istedim pili nasıl kullaniyorsunuz bende de var 20 80 yapiyorum disari 80 100 arasinin cok fark ettigini goruyorum sizce nasıl kullanmaliyim?
%100 şarj etmem cok mu tehlikeli koca Samsung pil omrunu korumak icin %80 ozelligi koymus kafa karistiriyor.

Hocam konudan bagimsiz olacak ama bayagi bir bilgi sahibisiniz yakalamisken sormak istedim pili nasıl kullaniyorsunuz bende de var 20 80 yapiyorum disari 80 100 arasinin cok fark ettigini goruyorum sizce nasıl kullanmaliyim?
%100 şarj etmem cok mu tehlikeli koca Samsung pil omrunu korumak icin %80 ozelligi koymus kafa karistiriyor.
Ben de 80'e kadar şarj ediyorum. Pili koruduğu söyleniyor ve bu özellik konuluyorsa doğrudur diye düşünüyorum.
Bu şekilde pilin ömrünü uzatırsınız, 100'e kadar şarj etmek de öyle çok ciddi sorun çıkarmaz. Pili daha erken emekli eder sadece :)

S23 FE daha iyi olur derim çünkü POCO X6 Pro'nun oyun performansı dışında bu cihazdan daha iyi özelliği olduğu söylenemez. Ayrıca POCO X6 Pro her ne kadar oyunlarda iyi olsa da S23 FE'nin de oyunlarda aşağı kalır yanı yok. Ayrıca kullanıcı deneyimi ve uzun ömürlü olması açısından Samsung'un yanında POCO'nun adı bile olamaz.

Hangi kullanici deneyimi, hangi uzun omur? POCO 1 yil mi guncelleme destegi sunuyor? Kaynak ne? AI yazmis gibi yorumlar, laf olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı