POCO X6 Pro uzun kullanımda aşırı ısınma yapar mı?

Uzun kullanımda kastım 1 sene veya 1.5 sene sonra aşırı ısınıp FPS dropları yermi. MediaTek işlemci olduğu için kararsızım.

Malzeme kalitesi dolayısıyla yüksek ihtimal yer diye düşünüyorum. Bakım yaptırmanız gerekebilir. Stok termal macunları berbat oluyor.

Oyun için en iyi işlemci Snapdragon'dur.

Hocam bilginiz yok lütfen yazmayın. Dimestry 8300 gibi bir canavar varken Snapdragon 888 veya Exynos 2100 alınmaz.

Oyun için en iyi işlemci Snapdragon'dur.

Ancak MediaTek 8300+nın Snapdragon 7+ gen 2'den daha iyi bir işlemci olduğunu söylüyolar.

Malzeme kalitesi dolayısıyla yüksek ihtimal yer diye düşünüyorum. Bakım yaptırmanız gerekebilir. Stok termal macunları berbat oluyor.

Hocam bilginiz yok lütfen yazmayın. Dimestry 8300 gibi bir canavar varken Snapdragon 888 veya Exynos 2100 alınmaz.

Hocam sence POCO X6 Pro mu POCO F5 mi?

Ancak MediaTek 8300+nın Snapdragon 7+ gen 2'den daha iyi bir işlemci olduğunu söylüyorlar.

Hocam sence POCO X6 Pro mu POCO F5 mi?

Dimestry 8300 her türlü daha iyi zaten arkadaş bilgisiz şekilde konuşuyor. Uzun ömür isterseniz ikisi de değil S23 FE. olmalı. 2-3 sene sonra değiştiririm derseniz X6 Pro alın daha iyi.

Şu anda telefonun 512/12GB modeline sahibim. Yaklaşık 15 gündür falan kullanmaktayım. Oynadığım oyunlar genellikle telefonu zorlayacak oyunlar. (arena breakout, War Thunder Mobile, Genshin Impact vs.) Yukarıda yazdığım oyunlarda eğer yüksek ayarlarda oynarsanız yarım saat, bir saat sonra elinizde bir ısınma hissedeceksiniz. Rahatsız eden bir ısınma değil fakat kendisini hissettiriyor. Süreyi biraz daha uzatırsanız artık oyuna odaklanmanızı zorlaştıracak sıcaklıklara ulaşıyor. Kesinlikle alınabilecek bir telefon. S21FE falan yanında hikaye kalır. Dimensty 8300 Ultra, Snapdragon 8 gen 1'den daha iyi, Snapdragon 8 gen 2 ile de kafa kafaya bir işlemci. Samsung veya snapdragon fanboyluğu yapmaya gerek yok. Samsung 30, 40k bandına çıkılmadıkça alınmayacak bir telefon. İyisi iyi ama kötüsü de gerçekten kötü. POCO X6 Pro modeli, gerek işlemcisi olsun, gerek RAM'i olsun, gerek hafızası olsun her şeyiyle ileriye dönük bir telefon.

Dimensity 8300'ün ısınma sorunu yok.
Bunu neye dayanarak söylüyorsun? Elimde Şu an X6Pro var (HyperOS 1.0.4 olan) ve pubgde öyle büyük bir ısınma yok FPS drobu hiç yok ama Minecraft yüksek chunklarda veya genshin İmpact yüksek ayarlarda FPS durumları gayet iyi düzeyde ama bu tür ağır oyunlarda uzun süre oynarsanız ciddi şekilde ısınma yapabiliyor (özellikle game turbo'dan turuncu grafikli performansı etkinleştirirseniz.) Hadi diyelim ısınırken FPS drobu yemediği için Isınmasına göz yumduk, yazın nasıl oynayacağız? Veya 1-2 yıl sonra anakart yanmaları/sorunları baş gösterecek mi? Poco Poco olalı böyle şikayetler duyuyordum hala daha düşük verimliliği aynı düzeyde tutmuşlar sanırsam. Pişmanım ve başka bir X6 Pro kullanıcısının da yorumlamasını bekliyorum.

Bunu neye dayanarak söylüyorsun? Elimde Şu an X6Pro var (HyperOS 1.0.4 olan) ve pubgde öyle büyük bir ısınma yok FPS drobu hiç yok ama Minecraft yüksek chunklarda veya genshin İmpact yüksek ayarlarda FPS durumları gayet iyi düzeyde ama bu tür ağır oyunlarda uzun süre oynarsanız ciddi şekilde ısınma yapabiliyor (özellikle game turbo'dan turuncu grafikli performansı etkinleştirirseniz.) Hadi diyelim ısınırken FPS drobu yemediği için Isınmasına göz yumduk, yazın nasıl oynayacağız? Veya 1-2 yıl sonra anakart yanmaları/sorunları baş gösterecek mi? Poco Poco olalı böyle şikayetler duyuyordum hala daha düşük verimliliği aynı düzeyde tutmuşlar sanırsam. Pişmanım ve başka bir X6 Pro kullanıcısının da yorumlamasını bekliyorum.
Ayrıca başka bir konu olarak Sistem Optimizasyonu nu kapatmak zorunda kaldım çünkü her zaman açık ekranın 10sn. Olması beni çok rahatsız ediyordu ve Minecraftta eski cihazım (RedmiNote12Pro5G'de) 120fps alabiliyorken PocoX6Pro'da 70-90 arası veriyor bu da demek oluyor ki bazı oyunlarda yeterince optimize edilememiş. Eğer bu cihazı oyun için alacaksanız deri versiyonunu almayın bari bundan feragat edin. Zaten ısınıyor dahada risk oluşturmasın sağlığınız açısından

Son düzenleme:
Şu anda telefonun 512/12GB modeline sahibim. Yaklaşık 15 gündür falan kullanmaktayım. Oynadığım oyunlar genellikle telefonu zorlayacak oyunlar. (arena breakout, War Thunder Mobile, Genshin Impact vs.) Yukarıda yazdığım oyunlarda eğer yüksek ayarlarda oynarsanız yarım saat, bir saat sonra elinizde bir ısınma hissedeceksiniz. Rahatsız eden bir ısınma değil fakat kendisini hissettiriyor. Süreyi biraz daha uzatırsanız artık oyuna odaklanmanızı zorlaştıracak sıcaklıklara ulaşıyor. Kesinlikle alınabilecek bir telefon. S21FE falan yanında hikaye kalır. Dimensty 8300 Ultra, Snapdragon 8 gen 1'den daha iyi, Snapdragon 8 gen 2 ile de kafa kafaya bir işlemci. Samsung veya Snapdragon fanboyluğu yapmaya gerek yok. Samsung 30, 40k bandına çıkılmadıkça alınmayacak bir telefon. İyisi iyi ama kötüsü de gerçekten kötü. POCO X6 Pro modeli, gerek işlemcisi olsun, gerek RAM'i olsun, gerek hafızası olsun her şeyiyle ileriye dönük bir telefon.

Peki normal kullanımda ısınma oluyor mu? Sosyal medyada gezinirken, Instagram'dan Reels izlerken falan sıkıntı var mı?

X6 Pro var. 12/512.

Call of Duty Mobile oynuyorum duzenli. İsinma problemi var maalesef. Telefonun kamera bölümü 40 dereceyi geciyor.

POCO X6 Pro sahibiyim 1 hafta oldu alalı (sarı renkte deri olan model) oyunlarda performansi güzel fakat 20 25 dakika (90FPS) PUBG oynadım sıcaklıklar 43 46 derece arasında seyrediyor cihaz ısındığını için kendini 120 Hz'den 60'a düşürüyor performans moduna alırsanız tekrardan 120 Hz oluyor bana göre bu işlemciye göre bu ısınma normal sonuç olarak 8300 var içinde normal kullanimda ise Instagram X WhatsApp vs 34 37 derece arasında oluyor alacak varsa bunlari göz önünde bulundurarak alsın şarj konusunda beni hayal kırıklığına uğrattı çok hızlı bitiyor fakat 67W olduğu için 40 dk da 85 90 yapıyor bir de ekstra olarak benim ekranım bana biraz sarımsı geldi diğer kullanan arkadaşlar böyle bir sorun yaşadı mı acaba?

Bende de 12/512 sarı deri renkli pocp X6 pro var. Şarj olurken kamera kısmı ısınıyor normal mi bilmiyorum. Oyunlarda da ısınıyor ama öyle ahım şahım değil. iPhone 6S plus 16 GB (8 yıla yakın kullandım) gibi bir eşşekten inip de poco X6 pro 12/512 GB gibi bir ferrariye binince bunlar sorun olmuyor. Oyunlarda çok çooook iyi. Kasma sıfır işlemci güçlü ram 12 GB. Kamerasıda iyi bana göre. Bataryası hızlı bitiyor optimizasyon ile düzelir inşallah. 67W gibi hızlı şarj özelliği var bu iyi olmuş. Telefon ile konuşunca ekran açılıyor minicik ahize yapmışlar ve sensör kameranın içinde sanırım sensörü çok da iyi değil. Çünkü telefonla konuşurken ekran açılıyor.

Geri
Yukarı