Pocophone F1 vs iPhone 7

LTNeron

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523740815
Merhaba arkadaşlar. Yakın bir zamanda telefon alacağım. Fakat bu iki cihaz arasında kaldım. İkisi arasında seçim yapabilmek için videolar izledim araştırmalar yaptım ama bir türlü karar veremedim. Şu an iPhone 5S kullanıyorum. O yüzden biraz daha iPhone 7'ye sıcak bakıyorum. Önceden de Android kullanmışlığım var. Aklımdaki sorular iPhone 7 2-3 yıl daha kullanılır mı? Uzun kullanımda performans ve stabillik olarak hangisi daha iyi olur? Pocophone'da 1-2 yıl sonra kasmalar veya takılmalar başlar mı? Önerilerinizi bekliyorum.

Bütçe nedir? Yaklaşık o fiyatlara Türkiye garantili olarak Meizu 16 TH alınabilir.

Snapdragon 845 Iphone 7 işlemcisinden daha iyi bir işlemci testlerde ve oyunlarda farkı belli oluyor sıkıntı yaşamazsınız.
Bütçem 3500 TL civarı.

Pocophone F1 kullanıcısıyım, telefondan her hangi bir şikayetim yok. Bir ara dokunmatik, verdiğim komutları algılamayıp aradan bir süre geçtikten sonra, o sırada bastığım her komutu açarak sinir etmişti. Bu sorun bir süre devam etti, makinaya reset atarak çözüme ulaştım tekrar olup olmadığını hatırlayamıyorum gerçi.
Birçok defa yazdım, ihtiyaçlarınızı iyi belirleyin ihtiyacınız olmayan özelliklere boşu boşuna para yatırmayın. Ben alırken gaza geldim ve oda olsun bu da olsun dedim fakat Mi 8 Lite gayet işimi görecekti aslında. Gereksiz şekilde 2600 TL bütçelere çıktım.

O fiyata Mi 8 daha iyi olur.
Mi 8'i de düşündüm aslında ama stereo hoparlörün olmamasından dolayı vazgeçtim.
Pocophone F1 kullanıcısıyım, telefondan her hangi bir şikayetim yok. Bir ara dokunmatik, verdiğim komutları algılamayıp aradan bir süre geçtikten sonra, o sırada bastığım her komutu açarak sinir etmişti. Bu sorun bir süre devam etti, makinaya reset atarak çözüme ulaştım tekrar olup olmadığını hatırlayamıyorum gerçi.
Birçok defa yazdım, ihtiyaçlarınızı iyi belirleyin ihtiyacınız olmayan özelliklere boşu boşuna para yatırmayın. Ben alırken gaza geldim ve oda olsun bu da olsun dedim fakat Mi 8 Lite gayet işimi görecekti aslında. Gereksiz şekilde 2600 TL bütçelere çıktım.
Telefon almışken iyi bir şey almak istiyorum ve 3-4 yıl kullanmak istiyorum. Birazda o yüzden yüksek donanımlı cihaz tercih etmek istiyorum. Ses kalitesi, kamera, batarya performansı ve genel performansından memnun musunuz? Birde o dokunmatik sorununu duymuştum. Birazda ondan arada kalıyorum iPhone 7'yle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mi 8'i de düşündüm aslında ama stereo hoparlörün olmamasından dolayı vazgeçtim.

Telefon almışken iyi bir şey almak istiyorum ve 3-4 yıl kullanmak istiyorum. Birazda o yüzden yüksek donanımlı cihaz tercih etmek istiyorum. Ses kalitesi, kamera, batarya performansı ve genel performansından memnun musunuz?
Söylediğim gibi telefondan yana hiç bir şikayetim yok. Fakat alırken özen gösterdiğim birçok özelliğini zorlamış hatta kullanmış değilim. Mesela cihaz, bildiğim kadarı ile sıvı soğutmaya sahip fakat bir kez açıp oyun oynamışlığım yok.

Söylediğim gibi telefondan yana hiç bir şikayetim yok. Fakat alırken özen gösterdiğim birçok özelliğini zorlamış hatta kullanmış değilim. Mesela cihaz, bildiğim kadarı ile sıvı soğutmaya sahip fakat bir kez açıp oyun oynamışlığım yok.
Batarya olarak 1 günü rahatlıkla çıkarıyor mu? Kamerası nasıl sizce?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı