Pocophone F1 vs iPhone 7

A10 işlemcisi, SD 845 modelinden güçsüz değil. A10 tek çekirdekte açık ara çok daha güçlü bir model. GPU tarafinda ise SD 630, A10 modelindeki GPU'dan daha performanslı ancak iki model arasinda çözünürlük farki var bu doğrudan performansi etkiler.

Çoklu çekirdek gücünde SD 845, A10 modelinden güçlü ancak hala telefonlarda tek çekirdek performansinin önemi büyük. Iki modelin tek çekirdek performansi arasinda ciddi fark var. A10 modelini tek çekirdekte geçen Qualcomm modeli SD 855.
Genel performans ele aldım evet Iphone 7 tek çekirdekte birazdaha iyi ama çift çekirdekte Snapdragon 845 fark açıyor. Zaten ikisininde normal kullanımda fark açıcak bir şey yok ama SD 845 daha bir tık daha iyi gibi PUBG Mobilde mesela belki yeni çıkacak oyunlarda daha iyi görülür.

2019 İphone 7 gibi ekran gövde oranı düşük telefonlar alınmaz Pocephone F1 bilmiyorum tam ama Meizu 16 TH kamerası daha iyi gibi geldi bana Iphone 7'den.

@Silinen üye Yanlış bilgilendirme yapma. Xiaomi resmi olarak Türkiye'de var ve de garanti desteği sunuyor. Evophone, Xiaomi'nin resmi Türkiye servisidir. Gayette iyi modelleri var.

@LTNeron Daha önce IOS kullaniciysan Iphone ile devam edebilirsin. Her iki cihazda performans olarak gayet iyi cihazlar. Kamera karşılaştırmalarını bulamadim iki cihazin. S7 modelinden kamera olarak daha geride olan bir arka kamerasi var PF1 modelinin, S7 ise Iphone 7 modelinin rakibiydi.

Arka kamera tarafinda Iphone 7 daha iyi olabilir, önde PF1 daha iyi. Iphone 7 modelinin arka kamerasında OIS avantaji da var, PF1 modelinde OIS yok EIS var.

Ekran çözünürlüğü olarak PF1 daha iyi, ekran parlaklığı olarak ise Iphone 7 açıkça daha iyi.

PF1 batarya, dahili hafiza, hızlı şarj gibi avantajlara da sahip.

Uzun kullanimda IOS, Android'e göre daha stabil, daha uzun yillar güncelleme ömrü sunuyor. Artik Android cihazlari da eskisi gibi değil uzun kullanimda da oldukça stabiller artik. Iphone 7 modelinin oldukça eski bir cihaz olduğunu da belirtmekte yarar var, tabii hala güncelleme ömrü devam ediyor.

Detaylı bir şekilde açıkladığınız için teşekkür ediyorum. Pocophone sunduğu avantajlar ile daha iyi gibi. iPhone 7’ye de biraz daha sıcak bakıyorum. Aslında iPhone 8 almak gibi bir düşüncem vardı. Malum ülkemizdeki fiyatlar absürt derecede yüksek olduğu için vazgeçtim. Peki alternatif bir öneriniz var mıdır sizin? Şunu alsan daha iyi olur dediğiniz.

Genel performans ele aldım evet Iphone 7 tek çekirdekte biraz daha iyi ama çift çekirdekte Snapdragon 845 fark açıyor. Zaten ikisininde normal kullanımda fark açıcak bir şey yok ama SD 845 daha bir tık daha iyi gibi PUBG Mobilde mesela belki yeni çıkacak oyunlarda daha iyi görülür.
Biraz daha iyi değil basbaya daha iyi. Aradaki çoklu çekirdek performansından daha fazla bir tek çekirdek farki var ve A10 daha iyi bu noktada. Tek çekirdek performansi hala daha önemli bir husus.

GPU noktasında Adreno 630 daha iyi, iki model arasindaki çözünürlük farki yüzünden aradaki fark azaliyor.

Ben yeni çıkan markalara pek güvenmiyorum açıkcası(Xiaomi,Oppo,OnePlus). Daha 10 yılı doldurmamış ve Türkiye'de adam akıllı bir desteği olmayan bir marka Xiaomi. 7 yıldır neredeyse her teknolojik eşyam Apple ve her ne kadar Apple'dan sıkılmış olsam da bence iPhone 7.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı