Çözüldü Polinom sorusunun farklı çözümü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba Sosyal. Hocamız, bir polinom sorusunun türeve alınarak 5 saniyede çözülebileceğini söylemişti.

16009459245333714616968825989942.jpg

Acaba saysıalı iyi olan hocalarım bu soruyu bana türeve alarak çözebilir mi? Türevi daha görmedik. Bir ön görüm olur benim için de. Ve işin ucunda en iyi cevap hakkı var. Yani karşılıksız olamayacak :D

Boynunuzu umarım kırmamışımdır :D Düz çekilmiyordu net.

Çözüm
20200924_145350.jpg

Elimden geldiğince açıklamaya çalıştım. Herhangi bir sorunuz olursa bakabilirim.
Merhaba Sosyal. Hocamız, bir polinom sorusunun türeve alınarak 5 saniyede çözülebileceğini söylemişti.

Eki Görüntüle 679454

Acaba saysıalı iyi olan hocalarım bu soruyu bana türeve alarak çözebilir mi? Türevi daha görmedik. Bir ön görüm olur benim için de. Ve işin ucunda en iyi cevap hakkı var. Yani karşılıksız olamayacak :D

Boynunuzu umarım kırmamışımdır :D Düz çekilmiyordu net.
Türeve girmeye hiç gerek yok. Normal bölme işlemiyle soruyu hallet. Burada işin içine türev katarsan ilerde göreceğin konular daha çok kafanı karıştıracak. Hoca da kafanızı karıştıracak açıklama yapmış, bana göre de yanlış yapmış.

Türeve girmeye hiç gerek yok. Normal bölme işlemiyle soruyu hallet. Burada işin içine türev katarsan ilerde göreceğin konular daha çok kafanı karıştıracak. Hoca da kafanızı karıştıracak açıklama yapmış, bana göre de yanlış yapmış.
Bölme aşırı uzun oluyor. Sadece (x+2)² 'yi görebilirsen 5 saniyede yaparsın demişti.

Evet, biraz hocam kafamı karıştırdı. Ama şimdi türev dediği için ilgimi çekti biraz.

Bir de bölme biraz uzun. Zor değil ama. İşlem istiyor.

Matematiğe de biraz ilgim olduğu için görmeden konuyu kapatmak istemiyorum :D

Size zahmet olmazsa çözümü yapabilir misiniz? Diferansiyel denklemler hakkında videolar ve soru çözümleri izlemiştim biraz :D

Geri
Yukarı