Polisiye Dizisi Önerisi

Kutad-gu Bilig

Hectopat
Arkadaşlar yakın zamanda birkaç polisiye dizi ve film izledim ve hoşuma gittiğini fark ettim. Sizden ricam bildiğiniz güzel polisiye film ve diziler varsa yazar mısınız? Zaten daha yeni polisiyeye gireceğim için en bilinenlerden de yazabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey soracağım her bölüm farklı bir suçu konu alan dizilerden mi?

Genellikle öyle arka sokakların gelişmiş hali gibi. Çekimler kalite güzel farklı yerlerde çekiliyordu. Fakat sonu tamamiyle ana konuya bağlıyor gizem çok fazla. İlk sezona bir bakın hoşunuza giderse izlersiniz zaten.

Genellikle öyle arka sokakların gelişmiş hali gibi. Çekimler kalite güzel farklı yerlerde çekiliyordu. Fakat sonu tamamiyle ana konuya bağlıyor gizem çok fazla. İlk sezona bir bakın hoşunuza giderse izlersiniz zaten.
her bölümün farklı olması benim daha hoşuma gidiyor. Artık kesinlikle izleyeceğim zaten. Tekrardan teşekkürler.

Behzat Ç çok talep edilen bir polisiye dizi olsaydı, halen yayında kalırdı. Sözünü ettiğim diziler ise halen yayındalar. İnsanları seyrettikleri dizlere göre kategorize edip dışlamak da ancak bu forumdaki bazı üyelere özel herhalde.
Arka sokaklar ve adanalıya zamanında televizyonda bir kaç kere gelmiştim ve bence çok kötü dizilerdi. Ama polis akademisini duymuştum ama o daha çok komedi gibi değil miydi, ben mi yanlış hatırlıyorum?
Evet daha çok komedi-aklsiyon ağırlıklı, ama bunlar çok ciddi olacak, komedi olamayacak diye bir şartı en baştan öne sürmediniz ki. Ben de genel olarak ilk aklıma gelen veya daha önce seyrettiklerimi paylaştım. hepsi budur. Kolay gelsin.

River

Ortağını kaybettikten sonra geçmişin hayaletleri peşine takılan bir polisin hikayesi. Bol ödüllüdür. Baba Skarsgard'ın oyunculuğu ateş ediyor.
IMDB

Masum

BluTV ve yerli yapım dizinin kadrosunda Haluk Bilginer, Ali Atay, Serkan Keskin, Okan Yalabık gibi isimler var. Küçük insanların büyük yalanlarını konu ediniyor.
IMDB

Brooklyn Nine-Nine

New York şehrinde sapada kalmış bir polis karakolu ve çalışanlarının başından geçen komik olayları anlatıyor. İlk izlerken hiç hoşuma gitmemişti fakat şans tanıyınca acayip eğlenceli gelmeye başladı. Ara sıra komediden çıkıp işin sürprizleri de tadından yenmiyor.
IMDB

Mindhunter

ABD'deki seri katillerin profilini çıkartmaya çalışan bir ajanı merkezine alıyor. Dizi dönemin en manyak katillerini de birebir portreleriyle izleyiciye sunuyor. Dönem ve yarı-gerçek hikaye uyarlaması sevenlerin izlemesi gerekli.
IMDB

Fargo

Coen Kardeşler'in 1997 tarihli filminin dizi uyarlaması olan Fargo, ufak bir kasabada geçen absürd olayları konu ediniyor. Her sezon farklı bir hikaye anlatıyor. İlk ve üçüncü sezonları çok iyidir.
IMDB

True Detective

İlk sezonuyla olay olmuştu. Sonraki sezonlarda biraz vites düşürse de aynı kalitede devam ediyor. Günümüz dünyasında beklenmedik paranormal olaylarla karşılaşan dedektifleri anlatıyor. Ama öyle Lucifer gibi ya da Supernatural gibi her bölümünde farklı canavarla boğuşma durumu yok.
IMDB

Happy

Bu dizi iki sezonun ardından iptal edildi fakat konusu itibariyle çok güldüğüm ve şaşırdığım bir seri olmuştu. Eski bir polis memurunun kızı çok ünlü bir TV sunucusu tarafından kaçırılır. Polis memuruna bu yolda yardım eden kişi, kızının hayali arkadaşı olan Happy isimli bir tekboynuzlu attır. Dizide kan gövdeyi götürüyor. Bir de Christopher Meloni için izlenir zaten.
IMDB

Black Spot (Zone Blanche)

Fransız yapımı gizem-polisiye dizisi. Yine ufak bir kasaba ve bu kasabaya musallat olmuş bir grup anarşik var. Polis karakolu bu anarşik tiplerin kim olduğunu ve amaçlarının ne olduğunu öğrenmeye çalışıyor.
IMDB

İzlemediysen The Mentalist ve Lie to Me çerez gibi gider. Bunun yanında Castle ve The Cold Case benim izleyip beğendiğim diziler. Bir de Elementary var; günümüz Sherlock Holmes hikayesi. Joan Watson karakterini Lucy Liu oynuyor. :) BBC nin Sherlock u ile kıyaslayıp beğenmeyenler olmuş ama bana kalırsa gayet farklı ve başarılıydı. Ben de polisiyeyi seviyorum, epeyce izlemişliğim vardır. Şimdilik bunlar geldi aklıma, başka gelirse yazarım.

River

Ortağını kaybettikten sonra geçmişin hayaletleri peşine takılan bir polisin hikayesi. Bol ödüllüdür. Baba Skarsgard'ın oyunculuğu ateş ediyor.
IMDB

Masum

BluTV ve yerli yapım dizinin kadrosunda Haluk Bilginer, Ali Atay, Serkan Keskin, Okan Yalabık gibi isimler var. Küçük insanların büyük yalanlarını konu ediniyor.
IMDB

Brooklyn Nine-Nine

New York şehrinde sapada kalmış bir polis karakolu ve çalışanlarının başından geçen komik olayları anlatıyor. İlk izlerken hiç hoşuma gitmemişti fakat şans tanıyınca acayip eğlenceli gelmeye başladı. Ara sıra komediden çıkıp işin sürprizleri de tadından yenmiyor.
IMDB

Mindhunter

ABD'deki seri katillerin profilini çıkartmaya çalışan bir ajanı merkezine alıyor. Dizi dönemin en manyak katillerini de birebir portreleriyle izleyiciye sunuyor. Dönem ve yarı-gerçek hikaye uyarlaması sevenlerin izlemesi gerekli.
IMDB

Fargo

Coen Kardeşler'in 1997 tarihli filminin dizi uyarlaması olan Fargo, ufak bir kasabada geçen absürd olayları konu ediniyor. Her sezon farklı bir hikaye anlatıyor. İlk ve üçüncü sezonları çok iyidir.
IMDB

True Detective

İlk sezonuyla olay olmuştu. Sonraki sezonlarda biraz vites düşürse de aynı kalitede devam ediyor. Günümüz dünyasında beklenmedik paranormal olaylarla karşılaşan dedektifleri anlatıyor. Ama öyle Lucifer gibi ya da Supernatural gibi her bölümünde farklı canavarla boğuşma durumu yok.
IMDB

Happy

Bu dizi iki sezonun ardından iptal edildi fakat konusu itibariyle çok güldüğüm ve şaşırdığım bir seri olmuştu. Eski bir polis memurunun kızı çok ünlü bir TV sunucusu tarafından kaçırılır. Polis memuruna bu yolda yardım eden kişi, kızının hayali arkadaşı olan Happy isimli bir tekboynuzlu attır. Dizide kan gövdeyi götürüyor. Bir de Christopher Meloni için izlenir zaten.
IMDB

Black Spot (Zone Blanche)

Fransız yapımı gizem-polisiye dizisi. Yine ufak bir kasaba ve bu kasabaya musallat olmuş bir grup anarşik var. Polis karakolu bu anarşik tiplerin kim olduğunu ve amaçlarının ne olduğunu öğrenmeye çalışıyor.
IMDB
Bu listeden bir tek Masum dizisini izlemiştim. Çok beğenmiştim. Diğer dizileride biraz izledim hepsi güzel gibi ama en çok Fargo dikkatimi çekti. Liste için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı