Polislikte atama oranı nasıl?

İlk olarak polisliği kazanıp ardından siber polislik sınavına gireceğim.
Öncelikle böyle bir şey yok. Yani polisliği kazanayım da hemen sonrasında siber polis olayım olayı yok yani. Amirlerin ve üstlerin nereyi isterse orada görev yapacaksın.

Yukarıdaki şartları sağlayıp 4 yıllık üniversite mezunu olarak Pomem'e girdiniz varsayalım. Memur olarak başlarsınız. 2 yıl meslek tecrübesi edindikten sonra meslek içi açılan komiser yardımcılığı sınavına girip kazanmanız lazım. Hadi komiser yardımcısı da oldunuz diyelim. 4 yıl sonra komiserlik sınavını gireceksiniz, sonra onu kazanıp komiser olduktan sonra 4 yıl sonra başkomiserlik sınavına gireceksiniz. Yani 2+4+4 yılı tamamlayıp açılan her sınavı ve kursu tamamlarsanız başkomiser olabilirsiniz.

Hocam ben o kadar süre alacağını tahmin etmedim uzman doktor için okunacak süre neyse bu da o

Şimdi millet işsiz kalmamak için polisliğe bekçiliğe falan giriyor durumlar değişecek mi?
Bekçiliğin mevzuatı başka. Yani artık polis olmanız da giderek zorlaşacak. Son 4-5 yılda alım çok fazla olduğu için devletin daha sıkı dokuyup elemesi gerekecek bireyleri. Birkaç yıl sonra lise mezunları arasından polis alımı olmayacak.
Hocam ben o kadar süre alacağını tahmin etmedim uzman doktor için okunacak süre neyse bu da o

Maalesef dışarıdan göründüğü kadar kolay bir iş değil başkomiserlik. Yeri gelecek emniyet personeli olup, koskoca ilçeyi yöneteceksiniz başkomiser olarak. Hatta şöyle diyelim ilçedeki tüm hastenelerdeki, (polisle ilgili alanı) polis merkezindeki, adliyedeki adli ve idari (polisle ilgili alanı) olayları, eğitim kurumlarındaki (polisle ilgili alanı) olayları siz yöneteceksiniz. Pat diye almalarını beklemiyorsunuz herhalde. :)

Son düzenleme:
Öncelikle böyle bir şey yok. Yani polisliği kazanayım da hemen sonrasında siber polis olayım olayı yok yani. Amirlerin ve üstlerin nereyi isterse orada görev yapacaksın.

Bildiğim kadarıyla siber polis olmak istiyorsan zaten ilk olarak normal polis memuru olacaksın. Sonrası içinde siber polislik sınavları yapılıyor onlara hazırlanıp giriyorsun. Başarılı olursan o bölüme geçiş sağlıyorsun. Emin değilim internette bu şekilde yazıyor. İlk başta amirlerin hangi şubeyi isterse ona göre çalışıyorsun. Trafik polisliğinden gerek olursa asayişe veya tem'e geçiyorsun. Onu biliyorum

Bildiğim kadarıyla siber polis olmak istiyorsan zaten ilk olarak normal polis memuru olacaksın. Sonrası içinde siber polislik sınavları yapılıyor onlara hazırlanıp giriyorsun. Başarılı olursan o bölüme geçiş sağlıyorsun. Emin değilim internette bu şekilde yazıyor. İlk başta amirlerin hangi şubeyi isterse ona göre çalışıyorsun. Trafik polisliğinden gerek olursa asayişe veya tem'e geçiyorsun. Onu biliyorum
Sadece ilk başta değil. Bütün polislik hayatında amirlerin nereyi isterse orada görev yapıyorsun. Yani ilk başta polis memuru sonra polisliğin sonuna kadar siber suçlarda çalışmıyorsun onu demek istemiştim. Yani benim genel olarak tavsiyem polisliği en son meslek olarak düşün derim. Cidden hem çalışma şartları olsun, polise verilen değer olsun cidden kötü. Bak daha ne güzel 11.sınıf okuyorsun. Derslerine çalış. Hedeflerini yüksek tut. Güzel bir üniversitede iyi bir bölüm oku. Daha ileride hayatın sana neler sunacağını bilemezsin.

Geri
Yukarı