Öğretmenlerin atama yok demesi

Yüksek puan alanlar neden eleniyor mülakatta? Madem mülakat her şeyi belirliyor %50 olunca neden tepki gösteriyorlar o zaman zaten 90 alsan da torpilin olmasa atanmayacakmışsın sizin dediğinize göre?

Acayip iyi bir oran diğer kadrolara bakarsak cennet gibi.

Başka ne şansları var? Özel sektörde asgari maaşa kölelik yapmak. Sınavdan alabildikleri kadar yüksek not alıp "torpilli" kadrolar dışında kalan 3-5 yere girebilmeye çalışıyorlar.

Başka ne şansları var? Özel sektörde asgari maaşa kölelik yapmak. Sınavdan alabildikleri kadar yüksek not alıp "torpilli" kadrolar dışında kalan 3-5 yere girebilmeye çalışıyorlar.

Ben çalışmasınlar demiyorum dostum zaten mülakat her şeyi belirliyormuş 90 alan atanamayıp 75 alan atanıyormuş yani zaten mülakat her şeymiş o zaman şimdi ki tepkinin mantığı ne?

Öncelikle bölümden bölüme değişen bir şey bu. Mesela İngilizce öğretmenleri 73 ile filan atanabiliyordu geçen yıl fakat başka branşda böyle değil. Çok yüksek alıp atanamayanlar var.

Mülakatta zaten KPSS'den aldığınız notu verip geçiyorlar size. Altını alamıyorsunuz.

Tek sorun kesinlikle atama değil hocalar aşırı egolu dersi anlatamıyorlar. Çoğu hoca telefonu açıp anlatıyor ve yazdırıyor ulan lavuk bunu bende yapabiliyorum ben telefondan açıp senin baktığın siteden okuyamıyor muyum? Ülkedeki hocaların çoğu iğrenç insanlar sadece egolarını tatmin etmek için öğrenciyi eziyorlar. Sadece puanla değil de öğretme kabiliyetleri ölçülmeli.

Ben çalışmasınlar demiyorum dostum zaten mülakat her şeyi belirliyormuş 90 alan atanamayıp 75 alan atanıyormuş yani zaten mülakat her şeymiş o zaman şimdi ki tepkinin mantığı ne?
Şimdiki "Atanamıyoruz!" tepkisinin mantığı da bu zaten. Torpil dönmese, herkes hak ettiği muameleyi görse bu kadar tepki görmeyecek.

Zaten öğretmenliklerin kontenjanının azaltılması gerektiğini de düşünüyorum. Uzun vadede mezun sayısı azaltılmalı.

Ne yapsınlar kardeşim? Haksızlık var tepki gösteriyorlar işte?

Kardeşim tepki göstersinler de zaten mülakat her şeymiş şimdi ne değişti %50 olunca diyorum ben de? %50 olmasa da sizin dediğinize göre mülakattan elenip atanamıyorlarmış zaten %50'ye ayrıyeten bir tepkinin olması mantıksız oluyor buna göre. Ki öğretmenlikteki mülakatta yukarıdaki arkadaşın dediği gibi çoğuna KPSS de aldığı puanı verip geçiyorlarmış bu zamana kadar yani torpil illa dönüyor fakat sen 84-85 alsan ve taşrayı yazsan %90 atanırmışsın bu zamana kadar

Yeni konular

Geri
Yukarı