Pollux Mesh kasanın yan yapağı açık mı kapalı mı kalmalı?

feawen

Decapat
Daha fazla  
Sistemim: Ryzen 5 1600, Rx 570, 8 GB RAM.
Kasa bu, fanlara bakabilirsiniz. Ayrıca işlemcide Darkflash'in bir fanı takılı, stok değil yani.

Sürekli soğuk olsun diye yarım açık bırakıyorum ve plastik kapak diye. 1 hafta kadar oldu zaten alalı. Bugün baktım da tozlanmış biraz. Kapalı mı tutmalıyım? Ayrıca kasanın yanında balkon var, esiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç bir kasanın kapağı açık kalmamalı. Daha iyi serin oluyor diyenin kasa fan düzeni hatalı farkında değiller. Açık kasa da hava akımı, vaccum gibi etkiler oluşmaz.

Sıcaklıklar düşükse hiç gerek yok, Dark Guardian kasamda sistem gayet serin olduğu için ben kapalı tutuyorum. Üstte ve önde toz filtresi olduğu için aman aman da bir toz girmiyor. Değerlere bakın, Ekran kartı +75, İşlemci +70 derece üstündeyse açık bırakın. Düşükse gerek yok.

Kasanın önü açık zaten, yan kapağı açık tutmanız hava akışını fazla etkilemeyeceğinden kapalı tutmanız tozlanmaması açısından daha iyi olur.

Sıcaklıklar düşükse hiç gerek yok, Dark Guardian kasamda sistem gayet serin olduğu için ben kapalı tutuyorum. Üstte ve önde toz filtresi olduğu için aman aman da bir toz girmiyor. Değerlere bakın, Ekran kartı +75, İşlemci +70 derece üstündeyse açık bırakın. Düşükse gerek yok.
Tabii üstteki arkadaşların söyledikleri detaylar da var.

Yarım açık olarak çok normaldi sıcaklıklar, yarından itibaren kapalı kullanacağım. Teşekkürler yorumlar için.
- Ayrıca çok farkedeceğini sanmıyorum çünkü kapağı böyle yaslayıp kullanıyodum açık alan çok azdı, merak ettiğimden sormak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı