Pollux3APU FPS değerleri nasıl olur?

Arkadaşlar, oynayacağım oyunlar CS:GO Valorant Rocket League Minecraft PUBG Lite oynayacagım.
PUBG Lite hariç hepsinde 60+ FPS alırsın gibi duruyor. Tabi ultra ayarlarda oynamazsan. Medium ayarlarda CS:GO'da sana 60 ile 120 FPS arası güzel FPS vereceğini düşünüyorum.

CS:GO, Rocket League ve Minecraft sana tatmin edici bir performans verecektir. PUBG Lite'ı da grafik takıntın yoksa orta ya da düşük ayara alırsın. O zaman da 60 FPS üstü alırsın diye düşünüyorum.
Sipariş ediceğim ama taksit e tıkıyorun birşey çıkmıyor
PUBG Lite hariç hepsinde 60+ FPS alırsın gibi duruyor. Tabi ultra ayarlarda oynamazsan. Medium ayarlarda CS:GO'da sana 60 ile 120 FPS arası güzel FPS vereceğini düşünüyorum.
Sipariş edemedik taksit ile yardim edermisin.
Sistemin sağ alttında yazması lazım.
Yazmıyormuş özellikleri ve oyun adını yazıp YouTube'da aratırsanız bulursunuz.
Sipariş edemedik taksit.

Sipariş ediceğim ama taksit e tıkıyorun birşey çıkmıyor

Sipariş edemedik taksit ile yardim edermisin.

Sipariş edemedik taksit.
Hocam sepetine git. Adresini gir, eğer hesabın varsa hesabınla gir siteye yoksa orada senden e posta istiyor gir onu, parola oluşturmanı istiyor onu da yap, sonra aşağıdaki kullanım sözleşmelerini kabul et ve ödeme yap de. Sonra orada senden kart bilgilerini istiyor alt tarafta da hangi bankanın kartına kaç taksit yaptığını gösteriyor. Bu kadar basit. Altta kredi kartı bilgilerini girdiğin ve taksit seçeneklerini görebildiğin kısmın ekran görüntüsünü bıraktım.

Ekran görüntüsü 2020-12-17 152714.png

Hocam sepetine git. Adresini gir, eğer hesabın varsa hesabınla gir siteye yoksa orada senden e posta istiyor gir onu, parola oluşturmanı istiyor onu da yap, sonra aşağıdaki kullanım sözleşmelerini kabul et ve ödeme yap de. Sonra orada senden kart bilgilerini istiyor alt tarafta da hangi bankanın kartına kaç taksit yaptığını gösteriyor. Bu kadar basit. Altta kredi kartı bilgilerini girdiğin ve taksit seçeneklerini görebildiğin kısmın ekran görüntüsünü bıraktım.

Eki Görüntüle 785816
Yaptım yaptım sağolasın birşey sorucam cl15 ram ile Cl 17 aynanda kullanilabilirmiyim?
Bu konuda yardım edemeyeceğim ama bir şey daha söyleyeyim. Bütçeniz var ise RAM'i 16 GB yapın. Çok yararı dokunur.
birşey sorucam cl15 ram ile Cl 17 aynanda kullanilabilirmiyim?
Sistemin sağ alttında yazması lazım.
Yazmıyormuş özellikleri ve oyun adını yazıp YouTube'da aratırsanız bulursunuz.
CS:GO, Rocket League ve Minecraft sana tatmin edici bir performans verecektir. PUBG Lite'ı da grafik takıntın yoksa orta ya da düşük ayara alırsın. O zaman da 60 FPS üstü alırsın diye düşünüyorum.

Yaptım yaptım sağolasın birşey sorucam cl15 ram ile Cl 17 aynanda kullanilabilirmiyim?
Açıkçası bu konuda bildiğim tek şey CL15 değerinin CL17 değerinden iyi olduğu. RAM'ler hakkında pek bir bilgim yok ne yazık ki. Beraber çalışırlar mı belki çalışırlar ama çalışmayabilirler de. Forumda biraz gezdim çoğu kişi uyumlu ve hatasız çalışması için CL değerlerinin aynı olması gerektiğinden bahsetmiş. Eğer aynı değilse mavi ekran verme olasılığı varmış. Bir arkadaşta şöyle mesaj yazmış:
Kapasitesi ve CL değeri aynı olmak zorunda değil hatta saat hızları bile aynı olmak zorunda değil. Çift kanal belleklerin çalışma prensibi zayıf belleğe uyum sağlama yönündedir. Daha iyi açıklamak gerekirse.

1. Senaryoda aynı frekansta fakat farklı CL değerinde RAM aldığını düşünürsek:

1. Ram özellikleri:
8GB 2133MHZ CL9
2. Ram özellikleri:
4GB 2133MHZ CL12

Bu senaryoda iki RAM de 2133MHZ de çalışır fakat birlikte uyumlu olarak çalışmaları için anakart gecikme değerini 2. RAM e göre ayarlar ve sonuç olarak sistem;

12GB 2133MHZ CL12 Dual Channel RAM ile çalışır

Aynı senaryo bellek hızları farklı olduğunda da geçerlidir; düşük hızda çalışan belleğin hızında çalışır iki bellek de böylece uyum sağlanır.

Yani sonuç olarak başka bir 8GB veya 4GB farketmez 2133MHZ olan ve sendekiyle aynı CL değerine sahip bir RAM almak sana maksimum verimliliği sağlar. Önemli olan elindeki RAM in performansından ödün vermeden yeni RAM eklemek. Kapasite bu konuda önemsiz önemli olan aynı CL ve MHZ değerlerine sahip RAM almak. Kapasite senin bütçene kalmış.
Bu arada önemli olan iki RAM'inde DDR'ları, kapasitesi, CL değer ve hızı (frekansı, örnek 3200Mhz gibi) aynı olmalı (2x8 GB DDR4 3200Mhz CL15 gibi). O zaman uyumlu bir çift kanal RAM'iniz olmuş olur. Burada CL değeri bildiğim kadarıyla en fedakarlık edebileceğiniz değer. Çünkü yukarıdaki mesajda da yazıyor sistem bunu eşitleyebiliyor. Ancak eşitleyemediği durumlarda mavi ekran almanız muhtemel. Bu durumda BIOS'dan kendiniz manuel olarak eşitlemeniz gerekecek. Bu da sizi uğraştırır. En iyi 2x8 GB 3200Mhz DDR4 C15 RAM almanız olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı