POOL_CORRUPTION ve ntkrnlmp.exe mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
ntkrnlmp.exe ve POOL_CORRUPTION mavi ekran hatalarını CS:GO oynarken alıyorum ve Memtest86 testini yaptırdım ama bir hata bulunamadı. Bilgisayarım Intel Core i5 7200 2.50 GHz, 12 GB RAM, AMD Radeon R5 M330, 1000MHz DDR3 1 GB VRAM ve 240 GB SSD 520 okuma 500 yazma hızı var. Bakımlarını yenı yaptırdım, başka bir uygulama ya da oyunda mavi ekran hatası yaşamıyorum. Windows 10 ise güncel, bana yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki yardımcı oluruz fakat öncelikle aşağıdaki rehbere göre minidump dosyalarınızı paylaşın.

Tabii ki yardımcı oluruz fakat öncelikle aşağıdaki rehbere göre minidump dosyalarınızı paylaşın.

minidump dosyalarını yolladım

Kontrol ettinizmi bir bilgilendirme yapılmadı?

Son düzenleme:
Ekran kartı sürücünü güncelle.
En başta DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra aşağıya bıraktığım sürücüyü indir.

DDU rehberi.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi | Technopat Sosyal

Sürücü. Ekran kartınız R5 330 değil mi? Eğer değilse belirtin.

"sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

Samsung hotspot paylaşımı yapmayın.

Windows güncelleştirmesi varsa yapın.

BIOS güncel değilse güncelleyin.

Sadece test etmek amaçlı RAM testi yani Memtest86 tesi yapınız. Sonuçları paylaşın.
Memtest86 ile RAM Testi - YouTube

Ekran kartı sürücünü güncelle.
En başta DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra aşağıya bıraktığım sürücüyü indir.

DDU rehberi.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi | Technopat Sosyal

Sürücü. Ekran kartınız R5 330 değil mi? Eğer değilse belirtin.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

Samsung hotspot paylaşımı yapmayın.

Windows güncelleştirmesi varsa yapın.

BIOS güncel değilse güncelleyin.

Sadece test etmek amaçlı RAM testi yani Memtest86 tesi yapınız. Sonuçları paylaşın.
Memtest86 ile RAM Testi - YouTube

Dedikerinizi yaptım Memtest testini de yaptım.

Dosya Ekleri

• 20201211_200751.jpg
    20201211_200751.jpg
    53,8 KB · Görüntüleme: 60
  • 20201211_200751.jpg
    20201211_200751.jpg
    53,8 KB · Görüntüleme: 62
Samsung hotspot paylaşımı yapmayın kesinlikle. Samsung telefonunuz ile iligli bilgsayar üzerinden bir şey yapmayın şu anlık.

Çok az RAM'lerden şüpheleniyorum.

"DISM" rehberini uygulayın.

Ekran kartı sürücünü güncel tut her zaman.

Bu minidump dosyalarında pek bir şey çıkaramadım. gerçekten. Siz mavi ekran aldıkça minidump dosyanı paylaş.

Samsung hotspot paylaşımı yapmayın kesinlikle. Samsung telefonunuz ile iligli bilgsayar üzerinden bir şey yapmayın şu anlık.

Çok az RAM'lerden şüpheleniyorum.

"DISM" rehberini uygulayın.

Ekran kartı sürücünü güncel tut her zaman.

Bu minidump dosyalarında pek bir şey çıkaramadım. gerçekten. Siz mavi ekran aldıkça minidump dosyanı paylaş
8 GB lik ram eklemesi yaptım anakart uyumluluğu falan tutuyor aldığım ram in daha sonra ssd eklemesi yaptım başka bir şeyde mavi ekran almıyorum sadece cs go da mavi ekran alıyorum.

Eklediğiniz 8 GB RAM, ilk başta kullandığınız 8 GB RAM ile aynı model mi peki?

SSD eklemişsiniz. Belirttiğiniz için teşekkür ederim.

CS:GO 'da neden mavi ekran aldığına anlam veremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı