Çözüldü Pop!_OS 20.04 LTS'den Pop!_OS 20.10 geçilmeli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

demokan05

Centipat
2 gün önce Pop!_OS 20.04 LTS kurmuştum. LTS kurmamın sebebi LTS'ler daha stabil diye biliyorum.Sizce geçmeli miyim yoksa bu sürümde kalmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
2 gün önce Pop!_OS 20.04 LTS kurmuştum. LTS kurmamın sebebi LTS'ler daha stabil diye biliyorum.Sizce geçmeli miyim yoksa bu sürümde kalmalı mıyım?
LTS(uzun zamanlı destek) sürümleri daha kararlı ve stabil olurlar. 20.10 gibi ara sürümlerin uzun zamanlı destek sürümlerinden daha çok hata vb. barındırabileceğinden dolayı kalmanız daha iyi olur.
LTS(uzun zamanlı destek) sürümleri daha kararlı ve stabil olurlar. 20.10 gibi ara sürümlerin uzun zamanlı destek sürümlerinden daha çok hata vb. barındırabileceğinden dolayı kalmanız daha iyi olur.

Çözüm
Bence geçmemelisiniz. Neden diye sorar olursanız 20.10 sürümü bir süre sonra desteğini kesecek ve siz yükseltme yapmak zorunda kalacaksınız.

Bir de ara sürüm olduğu için stabil değil. Stabiliteden kastım uygulama geliştiriciler uygulamalarını genelde LTS sürümlerde test edip ona göre optimize ediyorlar.

Bu durumda hem sistem hem de uygulamaların performansı LTS sürümünde daha iyi oluyor. Bir de hata ile karşılaşma olasılığınız azalır. Çünkü geliştiricilerin en büyük odağı LTS sürümler olduğu için ara sürümleri daha az test ediyorlar. Bu durumda LTS sürümler daha hatasız oluyor.

Kısacası en stabil ve performanslı bir deneyim için 20.04'te kalın.

Geri
Yukarı