Çözüm Pop!_OS "Nautilus gdbus. Error: Org. Freedesktop. Policykit1.error. Failed:" hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

darudevy

Hectopat
Makaleler
2
Birkaç dakika önce dosya yöneticisinde dosya gezgininde dosyaları yönetici olarak açamadım ve.

"Unhandled error message: Gdbus. Error: Org. Freedesktop. Policykit1.error. Failed: Unix process subject does not have uid set"

Uyasını aldım. İnternette biraz araştırdım. Gerçekten de sinir bozucu bir durum. Neyse ki çözümü basit.
Sorun tamamen "gvfs" kaynaklı. Düzgün bir şekilde yüklenmemiş ise kendini güncelleyemiyor ve GNOME 40'da hata veriyor.

Pop!_OS 21.10 sürümü (yani Ubuntu 21.10 tabanlı)

sudo add-apt-repository ppa:ubuntuhandbook1/gvfs -y && sudo apt update && sudo apt install gvfs -y && sudo add-apt-repository -r ppa:ubuntuhandbook1/gvfs -y

Bu kodu terminale yazdıktan sonra uygulayıp sistemi yeniden başlatın. Sorununuz büyük ihtimal ile çözülecektir.

Son düzenleme:
Hocam saolun bilgilendirme için. Ben de Pop!_OS kullanıyorum işe yarayabilir. Ellerinize sağlık.

Siz ne zaman Linux dağıtımlarını kullanmaya başladınız?

Geri
Yukarı