Çözüldü Pop!_OS Unreal Engine 4 yükleme

• Konuyu başlatan 202
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 975
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

202

Kilopat
Makaleler
3
Kendi sitelerindeki bu yazıdan yüklemeye çalıştım ama "Building UE 4 on Linux" kısmını tam anlayamadığımdan yapamadım.
Ben burada olan komutların pop!_os'da farklı olduğunu düşünüyorum.
Ekran görüntüsü 2022-01-09 16-47-47.png

Son düzenleme:
Çözüm
UnrealEngine kaynak kodunu zaten bilgisayarına indirmişsin, terminal üstünden kodun olduğu dizine gidip oradaki komutları sırasıyla çalıştırmanı istiyor sadece. Terminalde o dizine gidip ./Setup.sh komutunu girerek hazır bash komutlarının çalıştırılmasını sağlayacaksın, o işlem bittikten sonra ./GenerateProjectFiles.sh komutunu girerek içinci bir bash komut çalıştırması yaptıracaksın ve en son make komutunu girerek derlemeyi başlatacaksın. Make komutun çalışmıyorsa bilgisayarına indirmemişsin demektir, sudo apt install build-essential yazarak make dahil diğer derleyicilerin olduğu (gcc gibi) paketi indirebilirsin. Bilgisayarının gücüne göre bu işlemlerin bitmesi 10 dakikadan 1 saate kadar sürebilir ve en az 8GB RAM'e sahip olmanı öneriyor.
Kendin klonlayıp build edersen ortalama bilgisayar ise saatler alır. Onun dışında Windows'daki gibi Epic Store'dan indirmen gerekir bunun için de Lutris adlı bir program ile Epic Store'u "wine (Windows uygulamalarını GNU/Linux'da çalıştırmak için gereken bir program)" yardımıyla açarsın. Oradan Unreal Engine'i indirirsin. Çok zahmetli anlayacağınız üzere.

Kendin klonlayıp build edersen ortalama bilgisayar ise saatler alır. Onun dışında Windows'daki gibi Epic Store'dan indirmen gerekir bunun için de Lutris adlı bir program ile Epic Store'u "wine (Windows uygulamalarını GNU/Linux'da çalıştırmak için gereken bir program)" yardımıyla açarsın. Oradan Unreal Engine'i indirirsin. Çok zahmetli anlayacağınız üzere.
Hocam bilgisayarım yeterli diye düşünüyorum. Lutris'i deniyorum. Dediğiniz gibi çok uğraştıracak gibi.

UnrealEngine kaynak kodunu zaten bilgisayarına indirmişsin, terminal üstünden kodun olduğu dizine gidip oradaki komutları sırasıyla çalıştırmanı istiyor sadece. Terminalde o dizine gidip ./Setup.sh komutunu girerek hazır bash komutlarının çalıştırılmasını sağlayacaksın, o işlem bittikten sonra ./GenerateProjectFiles.sh komutunu girerek içinci bir bash komut çalıştırması yaptıracaksın ve en son make komutunu girerek derlemeyi başlatacaksın. Make komutun çalışmıyorsa bilgisayarına indirmemişsin demektir, sudo apt install build-essential yazarak make dahil diğer derleyicilerin olduğu (gcc gibi) paketi indirebilirsin. Bilgisayarının gücüne göre bu işlemlerin bitmesi 10 dakikadan 1 saate kadar sürebilir ve en az 8GB RAM'e sahip olmanı öneriyor.

Çözüm
"sudo apt install build-essential" komutunu denedim zaten yüklüymüş. Ram'de yeterli zaten. Deniyorum şimdi hocam. teşekkürler.

"sudo apt install build-essential" komutunu denedim zaten yüklüymüş. Ram'de yeterli zaten. Deniyorum şimdi hocam. teşekkürler.
Derleme işlemi bittikten sonra Running UE4 on Linux kısmından devam edebilirsiniz, derlenen kod kaynak kodunun olduğu dizinden sonra Engine/Binaries/Linux'a çıkartılıyormuş, bu dizine gidip ./UE4Editor komutunu çalıştırarak Unreal Engine 4'ü açabiliyormuşsunuz, derlemeden sonraki ilk açılışta birkaç dakika bekletebilirmiş.

Derleme işlemi bittikten sonra running UE 4 on Linux kısmından devam edebilirsiniz, derlenen kod kaynak kodunun olduğu dizinden sonra Engine/Binaries/Linux'a çıkartılıyormuş, bu dizine gidip./UE4editor komutunu çalıştırarak Unreal Engine 4'ü açabiliyormuşsunuz, derlemeden sonraki ilk açılışta birkaç dakika bekletebilirmiş.

Teşekkürler hocam.

Son durum nedir hocam?

Hocam tam yapacağımda evden çıkmam gerekti. Eve dönünce yükleyeceğim.
Az kaldı :)
Ekran görüntüsü 2022-01-09 21-10-20.png

Bilgisayar bağırmaya başladı "make" komutunu girdikten sonra. Korktum bir an :)
@Linuxginar hocam PC elden gidiyor :)

pceldengidiyore.png

Şaka maka zarar gelmez değil mi? Fan bağırıyor şu an.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı