Popüler kültürü insanlar neden seviyor?

388526

Hectopat
Makaleler
3
Popüler kültür benim için kısaca koyunluktur. Herhangi bir dizi film veya oyun insanlar tarafından bir anda gökler çıkarıldığında ben genellikle o ürünün kalitesiz olduğunu ve ondan uzak durmam gerektiğini düşünürüm. Yani, bende mi sorun var yoksa insanlarda mı?

Popüler kültür benim için kısaca koyunluktur. Herhangi bir dizi film veya oyun insanlar tarafından bir anda gökler çıkarıldığında ben genellikle o ürünün kalitesiz olduğunu ve ondan uzak durmam gerektiğini düşünürüm. Yani, bende mi sorun var yoksa insanlarda mı?

Görüdüğüm kadarıyla popüler kültür insanları sadece tüketime yöneltir, her şeyi tek bir standarda sıkıştırır ve hayatı daha sıkıcı ve renksiz bir hale getirir.

"ben genellikle o ürünün kalitesiz olduğunu ve ondan uzak durmam gerektiğini düşünürüm" bu hem doğru hem de haksız bir serzeniş eğer ki dinleyeceğimiz yada izleyeceğimiz filmi puanlamasına göre belirlemek yerine kendi içimizde yorumlayıp puanlasaydık zaten ya aşağıda yada üstte olurdu ve herkese nasıl hissettirdiğini sormak basit cümleleri almak olurdu. Örnek vermek gerekirse işin kalitesini yorumlayabilen var yorumlayamayan var. Sürü psikolojisi ise apayrı bir durum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle düşünmeniz çok güzel. Koyunluktan ötesi köleliktir, uyuşmuş bir beyindir, körlüktür. Uyuşturucu bile denilebilir, insanlar bağlı olmak zorunda hissediyor çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı