Din kültürü hocası "Türkiye'deki insanlar Türk değil" dedi

Siz ne yaşıyorsunuz ya? Dünya'nın en merkezi bölümünde bir milletin mensubu olup nasıl safkan olduğunuzu iddia edebiliyorsunuz? İsminizin etimolojisini çok basit bir araştırmayla Google'a yazsanız Arap ve Fars kökenli bir isminiz var. Hepimiz zamanında yapılan yanlış politikalar nedeniyle asimile olmuş bir milletin parçalarıyız. Doğu ve Orta Asya'da aynı şekilde Sovyet dayatmalarıyla ve Çin zulmüyle asimile oldu. Bizler ise o çok sevdiğiniz padişahların yanlış politikalarıyla, bir dönem Türklerin azınlığa düşmesiyle de bu şekilde Arap kültürüne yatık bir kültür elde ettik. Lanet okunacak insanlara saygı duymaya devam ettiğiniz sürece ileriye gidemeyiz. İster reddedin ister kabullenin hepimiz Araplaşmış bir kültürün parçalarıyız ve bunun mimarisi ise saygı duyduğunuz hainlerdir.

Siz ne yaşıyorsunuz ya? Dünya'nın en merkezi bölümünde bir milletin mensubu olup nasıl safkan olduğunuzu iddia edebiliyorsunuz? İsminizin etimolojisini çok basit bir araştırmayla Google'a yazsanız Arap ve fars kökenli bir isminiz var. Hepimiz zamanında yapılan yanlış politikalar nedeniyle asimile olmuş bir milletin parçalarıyız. Doğu ve Orta Asya'da aynı şekilde Sovyet dayatmalarıyla ve Çin zulmüyle asimile oldu. Bizler ise o çok sevdiğiniz padişahların yanlış politikalarıyla, bir dönem türklerin azınlığa düşmesiyle de bu şekilde Arap kültürüne yatık bir kültür elde ettik. Lanet okunacak insanlara saygı duymaya devam ettiğiniz sürece ileriye gidemeyiz. İster reddedin ister kabullenin hepimiz araplaşmış bir kültürün parçalarıyız ve bunun mimarisi ise saygı duyduğunuz hainlerdir.

Saygı duyduğunuz hainlerden kastın kim Alparslan mı Fatih mi? Bu nasıl bir tabirdir adam Fatih'e hain diyor güldüm.

Saygı duyduğunuz hainlerden kastın kim Alparslan mı Fatih mi? Bu nasıl bir tabirdir adam Fatih'e hain diyor güldüm.
Ne yani dostum? Türk olarak nitelendirdiğiniz devlette bir dönemde Türkler azınlık durumuna düştü, bunu gururunuza yedirip böbürleniyorsanız bu sizin gülünçlüğünüzdür. Tartışma kültürünüzün olmadığı son cümlenizden çok belli. Ben araştırmacı bir kişiliğim, ülkenin çoğunluğu gibi kültürsüz olup ailemden gördüğüm siyasi, tarihi, dini fikirleri kabul etmedim. Bunlarla ilgili araştırmalar yaptım ve ulaştığımız sonuçta o çok övündüğünüz altı yüz yıllık İmparatorluğun zirveden düştüğü Uzun Türk Savaşında bile paşaların emelleri yüzünden yenilgi alındığını gördüm. En kritik savaşların böyle olması üzerine araştırmalarıma devam ettim ve eskiden okulda gördüğüm propagandalardan dolayı sevdiğim İmparatorluğun bir fiyasko olduğunu kavramam uzun sürmedi. Tarihe eğer haritalardan bakıp Fatih'e ve ya Kanuni'ye iyi bir padişah diyorsanız üzgünüm ama kendinizi geliştirmelisiniz. Bu padişahlar sadece dönemlerinde değil, direkt Osmanlı halkı tarafından en nefret edilen padişahlardır. Fatih diğer padişahlara göre kişisel gelişimini fazlasıyla yapmıştır fakat devlet politikaları yetersizdir. Alparslan iyi bir liderdir, Osmanlı'dan ayrı tutmalıyız.

Son düzenleme:
Ne yani dostum? Türk olarak nitelendirdiğiniz devlette bir dönemde türkler azınlık durumuna düştü, bunu gururunuza yedirip böbürleniyorsanız bu sizin gülünçlüğünüzdür. Tartışma kültürünüzün olmadığı son cümlenizden çok belli. Ben araştırmacı bir kişiliğim, ülkenin çoğunluğu gibi kültürsüz olup ailemden gördüğüm siyasi, tarihi, dini fikirleri kabul etmedim. Bunlarla ilgili araştırmalar yaptım ve ulaştığımız sonuçta o çok övündüğünüz altı yüz yıllık imparatorluğun zirveden düştüğü uzun Türk savaşında bile paşaların emelleri yüzünden yenilgi alındığını gördüm. En kritik savaşların böyle olması üzerine araştırmalarıma devam ettim ve eskiden sevdiğim imparatorluğun bir fiyasko olduğunu kavramam uzun sürmedi. Alparslan iyi bir lider, tarihe eğer haritalardan bakıp Fatih'e veya Kanuni'ye iyi bir padişah diyorsanız üzgünüm ama kendinizi geliştirmelisiniz. Bu padişahlar sadece dönemlerinde değil, direkt osmanlı halkı tarafından en nefret edilen padişahlardır. Fatih diğer padişahlara göre kişisel gelişimini fazlasıyla yapmıştır fakat devlet politikaları yetersizdir. Alparslan iyi bir liderdir, osmanlı'dan ayrı tutmalıyız.

Haha ben mi kültürsüzüm evladım 2 tane üniversite bitirdim şu an Almanca öğretmeniyim ayrıyeten bir yandanda tarih okuyorum 3.üniversitede tavsiyem bu kafanı değiştirmen ben osmanlıyı savunmuyorum zerre umurumdada değil sevmemde ama gelipte Fatih hain diyemezsin sen kimsin la diye sorarlar insana nedemiş ilber bey cahille muhattabı kestim adam boşuna Türkiye'nin %90'ı cahil dememiş.İstersen birkaç kitap önereyim oku bi kendine gel buralarda fatih hain lo diye kendini yırtma

Siz ne yaşıyorsunuz ya? Dünya'nın en merkezi bölümünde bir milletin mensubu olup nasıl safkan olduğunuzu iddia edebiliyorsunuz? İsminizin etimolojisini çok basit bir araştırmayla Google'a yazsanız Arap ve Fars kökenli bir isminiz var. Hepimiz zamanında yapılan yanlış politikalar nedeniyle asimile olmuş bir milletin parçalarıyız. Doğu ve Orta Asya'da aynı şekilde Sovyet dayatmalarıyla ve Çin zulmüyle asimile oldu. Bizler ise o çok sevdiğiniz padişahların yanlış politikalarıyla, bir dönem Türklerin azınlığa düşmesiyle de bu şekilde Arap kültürüne yatık bir kültür elde ettik. Lanet okunacak insanlara saygı duymaya devam ettiğiniz sürece ileriye gidemeyiz. İster reddedin ister kabullenin hepimiz Araplaşmış bir kültürün parçalarıyız ve bunun mimarisi ise saygı duyduğunuz hainlerdir.

Sen kendini Türk hissetmiyorsan o senin sorunun knk 👍

yok kanka türk değiliz zatende bu adamın kafası ayrı bi konu cahille muhattap olma googleden 1 saat araştırma yaptım en kültürlü en zeki varlık benim hebele hübele diyor ciddiye alıncak bir tarafı yok :D
Açılmış bir tartışma konusuna argüman sunmak yerine "Ben Almanca öğretmeniyim." şeklinde üste çıkmaya çalışıp ardından ise tekrardan argüman sunmayıp burada tartışma yerine iğneleyici konuşmanla tam olarak öğrencilerine nasıl örnek oluyorsun? Bir insanı tanımadan onun hakkında yorum yapman hayatta yapacağın en komik şey oluyor. Sana şöyle diyeyim ilerleyen kariyerimi tarih ve siyaset üzerine çiziyorum. Yaşıtlarım hiç bir şekilde kitap okumazken her gece kafamı dinlemek için özellikle Avrupa tarihi ve siyaseti üzerine kitaplar okuyorum. Beni bir cahil olarak aklına kodlayabilirsin bu senin fikrin ve fikirlere karışamam. Kendini geliştirememiş insanların internet ortamında yaptığı yorumları da açıkçası pek umursamadığımı söylemek isterim.

Açılmış bir tartışma konusuna argüman sunmak yerine "Ben Almanca öğretmeniyim." şeklinde üste çıkmaya çalışıp ardından ise tekrardan argüman sunmayıp burada tartışma yerine iğneleyici konuşmanla tam olarak öğrencilerine nasıl örnek oluyorsun? Bir insanı tanımadan onun hakkında yorum yapman hayatta yapacağın en komik şey oluyor. Sana şöyle diyeyim ilerleyen kariyerimi tarih ve siyaset üzerine çiziyorum. Yaşıtlarım hiç bir şekilde kitap okumazken her gece kafamı dinlemek için özellikle Avrupa tarihi ve siyaseti üzerine kitaplar okuyorum. Beni bir cahil olarak aklına kodlayabilirsin bu senin fikrin ve fikirlere karışamam. Kendini geliştirememiş insanların internet ortamında yaptığı yorumları da açıkçası pek umursamadığımı söylemek isterim.
Tamam kanka en gelişmiş kültürlü zeka dehası sensin bu evrende afferim sana kutlarım gözlerinden öperim

Tamam kanka en gelişmiş kültürlü zeka dehası sensin bu evrende afferim sana kutlarım gözlerinden öperim
not olarak ekleyim senden bir cacık olmaz ama başarılarının devamını dilerim bir gün konuşabileceğimiz seviyeye gelirsen oturur tartışırız :D

@imnotagamer Doğru söylemiş, insan tüysüzdür ve homo soyluların genelinden aşırı büyük bir farkı yoktur.
Bugün "Türklük" kültürel olmaktan öteye geçemiyor çünkü Anadolu'ya gelen Türkler o dönemki Anadolu nüfusunun taş çatlasın 5'te biri büyüklüğündeydi, muhtemelen yüzde 5-10 arası bir şeydi. Bu gen testlerindeki Doğu Avrasya oranından da anlaşılabilir. Kültürel Türklük mevzusu da çok mantıklı bir şey değil çünkü Anadolu/Balkan/Batı Kafkasya kültürleri birbirlerine çok benziyorlar, çok çok benziyorlar. Yunanların yoğurt bizim/baklava bizim tarzı geyikleri de bundan kaynaklanıyor. Yemek kültürü bile çok benziyor. Aradaki tek fark biri Müslüman, öbürü Hristiyan.

Yeni konular

Geri
Yukarı