Din kültürü hocası "Türkiye'deki insanlar Türk değil" dedi

581710

Centipat
Makaleler
2
Arkadaşlar merhaba bugün bir konuyu tartışmak istiyorum. Bir gün din kültürü dersindeyken hatırlamadığım bir şeyler olmuştu ve din kültürü hocası "siz kimsinizki?" gibi bir soru sordu bir çocukta şakasına "Biz Türküz" dedi ve hoca "Ben o Türküz lafına inanmıyorum. Asıl Türkler doğu Asya'daki insanlardır dedi. Biz daha çok Araplarla evlenmeyi tercih ettik" gibi şeyler söyledi. Yani bayağı bayağı biz Arabız dedi. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle bir şey gerçekten var mı? (ki eminim kesinlikle yanlış) yoksa tamamen klasik din kültürü hocası sözleri mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba bugün bir konuyu tartışmak istiyorum. Bir gün din kültürü dersindeyken hatırlamadığım bir şeyler olmuştu ve din kültürü hocası "siz kimsinizki?" gibi bir soru sordu bir çocukta şakasına "Biz Türküz" dedi ve hoca "Ben o Türküz lafına inanmıyorum. Asıl Türkler doğu Asya'daki insanlardır dedi. Biz daha çok Araplarla evlenmeyi tercih ettik" gibi şeyler söyledi. Yani bayağı bayağı biz Arabız dedi. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle bir şey gerçekten var mı? (ki eminim kesinlikle yanlış) yoksa tamamen klasik din kültürü hocası sözleri mi?
Arap'a mı benziyoruz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ona bakarsan kaç yıldır kürtlerle evlilikler yapılıyor biz o zaman kürt mü oluyoruz ona bakarsak osmanlıda padişahlar hep yabancı kadınlarla evlenirmiş türkler arasında olaylar çıkmasın diye ondan öncesine var hocanın kendine hayrı yok.

Arkadaşlar merhaba bugün bir konuyu tartışmak istiyorum. Bir gün din kültürü dersindeyken hatırlamadığım bir şeyler olmuştu ve din kültürü hocası "siz kimsinizki?" gibi bir soru sordu bir çocukta şakasına "biz türküz" dedi ve hoca "ben o türküz lafına inanmıyorum. Asıl türkler doğu Asya'daki insanlardır dedi. Biz daha çok araplarla evlenmeyi tercih ettik" gibi şeyler söyledi. Yani bayağı bayağı biz arabız dedi. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle bir şey gerçekten var mı? (ki eminim kesinlikle yanlış) yoksa tamamen klasik din kültürü hocası sözleri mi?

O şahıs şikayet edilmeli öğretmenlik yapması sakıncalı Arap tapar olmuş.

Doğu Asya dediğine göre ırk olarak bahsetmiş. Haklı, Anadolu gibi çorba bir yerde safkan olamazsın.

Diyelim ki biz Anadolu'ya geldikten sonra Anadolu halklarıyla evlendik, Türk genlerimiz %1-2'lere kadar düştü. Peki Orta Asya'daki Türkler bu durumda %100 Türk mü kaldı? Tabi ki kalmadı. Buna kafatası ırkçılığı denir bana göre. Esasen ırk terimi de biyolojik bir terimdir ve tüm insanlar homo ırkına mensuptur diye biliyorum. Olsa olsa millet ayrımları olur kültürden ötürü. Yani özetlersem bence %100 Türk, %100 Arap, %100 Fars gibi değerlendirmeler yanlıştır ve ilkeldir ve saçmadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı