Porçay'ın hapis cezası alması doğru mu?

‘uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını özendirmek' suçundan yargılanan birinin beraat edeceğini düşünmüyordum zaten, olay tam ne bilmiyorum fakat gerçekten böyle bir şey yaptıysa iyi olmuş. Zaten en fazla 8-9 ay yatıp çıkar fakat buna kalana kadar bir sürü rapçi serseri kliplerinde aynı şeyi yapıyor keşke onlara da baksa devlet.
Bütün rapçiler girdi zaten ama 2 ay yatıp çıktılar.

Asıl şarkılardan özeniyor. Bugün bir rapçı yeni ayakkabı giysin, yarın herkesin ayağında o ayakkabı. Popçunun teki bir söz söylesin klibinde, yarın herkes aynı hareketlerle yapar. Sadece şarkıcı olarak sınırlamayın, özentiliğin aşırı olduğu bir Z kuşağında kamera karşısında her türlü manipülasyon yapılabilir. Onu oraya yazması bir şey değiştirmiyor. Aynı "müessesemiz sorumlu değildir." veya "yatırım tavsiyesi değildir." gibi.
Açıklama videosun da kendisi: "sürekli aynı şeyleri söyleyen birinin altında bir art niyet ararsın, aslında öyle demeye çalışmıyordur diye." gibi bir savunma yapmıştı.

Son düzenleme:
Şikayet edebilirsiniz rahatsızlık duruyorsanız. Radarın altında kalmış olabilir. Ama radara takılırsa uğraşır durur senelerce.

Radarın altı mı? Yapmayın hocam porçay gibi sadece YouTube 'dada değil adam haberlere bile çıktı. Bu radara ne hikmetse bazı kişiler girdiği halde ceza yemiyor, bazıları ise girmeden ceza yiyor.

Adalet olmayan bir ülkedeyiz. Güçleri Ömer'e yetiyor fakat, tecavüzcüler, katiller ve bunun gibi suçluları serbest bırakıyorlar ya da cezaları ağır olmuyor. Ömer zaten video attı. Büyük ihtimal hapse gireceğim demişti. Sanırım hapse girdiği doğru.

Asıl şarkılardan özeniyor. Bugün bir rapçı yeni ayakkabı giysin, yarın herkesin ayağında o ayakkabı. Popçunun teki bir söz söylesin klibinde, yarın herkes aynı hareketlerle yapar. Sadece şarkıcı olarak sınırlamayın, özentiliğin aşırı olduğu bir Z kuşağında kamera karşısında her türlü manipülasyon yapılabilir. Onu oraya yazması bir şey değiştirmiyor. Aynı "müessesemiz sorumlu değildir." veya "yatırım tavsiyesi değildir." gibi.

Hocam fikrinizi doğru bulmuyorum (parodi diyeyim de şimdi başkasını sizin fikrinizi haklı bulmamaya yönlendirmeyeyim.)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı