Port olmamasına rağmen geçiş yapmak mümkün mü?

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhaba arkadaşlar. Altyapı işlemlerimiz bitti. 35 Mbps VDSL hizmet alabiliyorum ancak boş port yok görünüyor. Bu durumda nasıl NetSpeed'e geçebilirim? Geçiş yapılabiliyor mu? Nasıl oluyor bu işlemler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizde de o durum vardı geçeceğiniz internet servis sağlayıcısını aradığınız zaman yardımcı oluyorlar sizin yerinize port sorununu hallediyorlar.

Boş port yoksa nasıl VDSL hizmet alıyorsunuz ki?
VDSL hizmet aldığımı söylemedim. Dün sorguladığımda 35 Mbps VDSL alabildiğimi gördüm. Müşteri hizmetlerinden doğruladım bunu. Ancak bu gün boş port yok görünüyor. Bu durumda şu anki portu kaybetmeden VDSL hizmet almak istiyorum. Hatlarımız yeni dolaba yeni VDSL portlara aktarıldı tamamen.
Bizde de o durum vardı geçeceğiniz internet servis sağlayıcısını aradığınız zaman yardımcı oluyorlar sizin yerinize port sorununu hallediyorlar.
Yani NetSpeed'i aramam yeterli oluyor değil mi?
Eğer ADSL üzerinden alıyorsanız NetSpeed'e ADSL üzerinden geçip daha sonra port açıldığında VDSL hizmete geçebilirsiniz.
Hayır. Anlamadınız beni hocam. Şu anki saha dolabımız daha 1 hafta önce tamamlandı. 3 gün önce de tüm hatlarımız aktarıldı. VDSL portlara geçirildik. Modem arayüzünden kontrol ettiğimde hat değerlerim 2 katı kadar yükselmiş.

VDSL hizmet aldığımı söylemedim. Dün sorguladığımda 35 Mbps VDSL alabildiğimi gördüm. Müşteri hizmetlerinden doğruladım bunu. Ancak bugün boş port yok görünüyor. Bu durumda şu anki portu kaybetmeden VDSL hizmet almak istiyorum. Hatlarımız yeni dolaba yeni VDSL portlara aktarıldı tamamen.

Yani NetSpeed'i aramam yeterli oluyor değil mi?

Hayır. Anlamadınız beni hocam. Şu anki saha dolabımız daha 1 hafta önce tamamlandı. 3 gün önce de tüm hatlarımız aktarıldı. VDSL portlara geçirildik. Modem arayüzünden kontrol ettiğimde hat değerlerim 2 katı kadar yükselmiş.

Açıklayın durumu şu an portum var şu interneti kullanıyorum size geçmek istiyorum deyin hemen zaten paketler falan sunmaya başlıyorlar siz seçimi yapıp onay verdikten sonra iş onlara kalıyor. Ama taahhütünüz hala devam ediyorsa ilk Türk Telekom'u arayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı