Portal 1 oynamadan Portal 2 oynamak

Xprasa

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben Portal 2 oynamak istiyorum fakat Portal 1'i oynamadım hikaye bakımından aralarında bağlantı var mı?
Varsa duyduğuma göre Portal 2 çok seviliyormuş ama.
Portal 1 hakkında güzelde olsa çok şey duymadım.
Kısaca sorularım şunlar:
  1. Portal 2, Portal 1 oynanamadan oynanır mı?
  2. Portal 1 de Portal2 kadar hikaye, oynanış, bölüm tasarımları vb. şeylerde güzel bir deneyim sunar mı?
  3. Portal 1 veya Portal 2 zor mu?
Şimdiden teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Oynanabilir, aşırı fazla bağlantıları yok.
2) Portal 2 kadar uzun hikayeye sahip değil ilk oyun, ama eğlenceli.
3) Puzzle'lar zorlayabilir, onun dışında kolay oyun.

1. Portal 2, portal 1 oynanamadan oynanır mı?
  2. Portal 1 de portal2 kadar hikaye, oynanış, bölüm tasarımları vb. şeylerde güzel bir deneyim sunar mı?
  3. Portal 1 veya portal 2 zor mu?

Şöyle ustasını etiketleyeyim. @900

1- Çok bağları yok, ama bence 1'i de oynamak daha mantıklı.
2- 2. oyunun bulmacaları, hikaye anlatımı, bulmaca çeşitliliği ve bölüm tasarımları 1'den daha iyi.
3- Zorlar, ama zekayı kullanınca basitleşiyorlar.

Şöyle ustasını etiketleyeyim. @900

1- çok bağları yok, ama bence 1'i de oynamak daha mantıklı.
2- 2. oyunun bulmacaları, hikaye anlatımı, bulmaca çeşitliliği ve bölüm tasarımları 1'den daha iyi.
3- zorlar, ama zekayı kullanınca basitleşiyorlar.

Yani 1 le başlamamı öneriyorsunuz?

Merhaba, ben Portal 2 oynamak istiyorum fakat Portal 1'i oynamadım hikaye bakımından aralarında bağlantı var mı?
Varsa duyduğuma göre Portal 2 çok seviliyormuş ama.
Portal 1 hakkında güzelde olsa çok şey duymadım.
Kısaca sorularım şunlar:
  1. Portal 2, Portal 1 oynanamadan oynanır mı?
  2. Portal 1 de Portal2 kadar hikaye, oynanış, bölüm tasarımları vb. şeylerde güzel bir deneyim sunar mı?
  3. Portal 1 veya Portal 2 zor mu?
Şimdiden teşekkürler!
1) Oynanabilir ama tavsiye etmem.
2) Portal 1 tek başına ele alındığında iyi bence ama Portal 2 bu konularda aşırı iyi.
3) Kolaydan başlayarak zora doğru gidiyor.

Portal 1 de oynanmalı bence. Zaten çok kısa bir oynanış süresine sahip, kısa ama güzel vakit geçirtir. Portal 2 için oynanmalı dememe gerek yok zaten, tam bir başyapıt.

1 ay sonra konuyu hortlatıyorum ama önce kesinlikle Portal 1 alın 2'ci oyunu sonra alın çünkü ben 2. oyunu 12 saate bitirip adamlar 1. Oyunda ne yapmıştır deyip 1. Oyunu 2.5 saate bitirip hayal kırıklığına uğramıştım ayrıca Portal 1 oynamadan 2 yi oynarsanız biraz hikayeyle ilgili sıkıntı yaşayabilirsiniz.Bu ne acaba bura ne diye.Yani 2. oyunu alacaksanız biraz hikayeye göz atın derim.Ayrıca Portal 2 sunum v.b olaylarda daha iyi.Ve son olarak 1. oyun zor değil ama 2. Oyunun 7. Bölümden sonra Beyninin biraz zorlanabilirsin ama beyaz duvarlara portal açılabilir ve portallardan hız kazanılabilir kurallarını unutmazsanız zor olmaz.

1 ay sonra konuyu hortlatıyorum ama önce kesinlikle portal 1 alın 2'ci oyunu sonra alın çünkü ben 2. oyunu 12 saate bitirip adamlar 1. oyunda ne yapmıştır deyip 1. oyunu 2.5 saate bitirip hayal kırıklığına uğramıştım ayrıca portal 1 oynamadan 2'yi oynarsanız biraz hikayeyle ilgili sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu ne acaba bura ne diye. Yani 2. oyunu alacaksanız biraz hikayeye göz atın derim. Ayrıca portal 2 sunum vb olaylarda daha iyi. Ve son olarak 1. oyun zor değil ama 2. oyunun 7. bölümden sonra beyninin biraz zorlanabilirsin ama beyaz duvarlara portal açılabilir ve portallardan hız kazanılabilir kurallarını unutmazsanız zor olmaz.

Evet bende 2'si birlikte indirimde aldım 1.sini 4.5 saatte 2.sini 13.5 saatte bitirdim.
Konuyu hortlatmış olabilme ihtimalin var ama teşekkürler.
(Evet 2.sinde 7.bölümden sonra 5 ya da 4 bölümü internetten bakıp geçtim. 😅 😬)

Geri
Yukarı