Portal2.Exe Yanıt Vermiyor Hatası

Turan Tokaç

Centipat
06.30.2019 tarihinde aldığım portal 2 oyunu aldığım anda indirdim ve sabah saat 6'dan beri uğraşıyorum. Oyunu iade de etmek istemiyorum.
Şimdi aldığım hata şu: Oyun açılıyor ekrana Valve geliyor source oyun motoru bölümü geliyor ve oyun kapanıyor.
Bazen açmaya çalıştığımda daha Valve yazısı gelmeye kalmadan siyah ekranda kalıp kapanıyordu.
İnternetde biraz araştırma yaptım fakat çözüm bulamadım.
  • Oyunun uyumluluğunu Windows XP service pack 3 yaptım yanıt alamadım.
  • Steam'da oyunu yedekleyip sil yükle yaptım yanıt alamadım.
  • Oyunu yönetici olarak çalıştırıyorum gene yanıt alamadım.
  • Oyun dosyalarının bütünürlüğünü doğrulamayı denedim gene yanıt alamadım.
2 çeşit hata alıyorum.

1. oyun açılıyor menüde tek oyuncuyu seçiyorum aşağıdaki loading bölümündeki yer 1-2 tane doluyor sonra Portal2.exe yanıt vermiyor hatası veriyor.

2. ise oyunu açtığımda aniden hata vermeden menüdeyken veyada menüye gelmeden kapanıyıor.

Ayriyeten menülere geldiğime oyunun ayarlarını en düşüğe aldım 800x600'e aldım gene yanıt alamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rapor paylaşın:

Öncelikle geç cevap verdiğim için özür dilerim. Uyarı cezası almıştım ve cevap vermek için sürenin dolmasını bekledim.

Hata raporları ise bunlar:

Kod:
Hatalı uygulama adı: portal2.exe, sürüm: 0.0.0.0, zaman damgası: 0x5432e000
Hatalı modül adı: tier0.dll, sürüm: 0.0.0.0, zaman damgası: 0x5bd380a3
Özel durum kodu: 0x40000015
Hata uzaklığı 0x0001c8c2
Hatalı işlem kimliği: 0x23ac
Uygulama başlangıç zamanı: 0x01d52f92448d2c52
Hatalı uygulama yolu: C:\Program Files\Steam\steamapps\common\Portal 2\portal2.exe
Hatalı modül yolu: C:\Program Files\Steam\steamapps\common\Portal 2\bin\tier0.dll
Rapor kimliği: 3902ee28-ffa5-46e1-8989-99be738b421e
Hatalı paket tam adı:
Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:

Hata demeti 1492475684005029807, tür 1
Olay Adı: APPCRASH
Yanıt: Kullanılamıyor
Cab Kimliği: 0

Sorun imzası:
P1: portal2.exe
P2: 0.0.0.0
P3: 5432e000
P4: tier0.dll
P5: 0.0.0.0
P6: 5bd380a3
P7: 40000015
P8: 0001c8c2
P9:
P10:

Rapor paylaş dediniz de dünden beri PC başında technopat sitesinde internet tarayıcısına reflesh atıp duruyorum. Ne geri cevap veren vaar nede konuyu görüp de yardım eden. Hani kurallara yazmışsınız bu sitede kimse bencil olamasın diye 140 kişi görmüş. Cidden bu sitede kimse bencil değilmiş be!..

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevgili Turan, cevap alamadığın durumda aşağıdaki Öne Çıkar butonunu kullanabilirsin. Her gün burada yüzlerce konu açılıyor ve bizim hepsine yetişmemiz mümkün değil. Bizi bencillikle suçlarken dönüp kendine bir bakmanı isterim. Sadece dört mesajın var. Hiçbir konuya cevap yazdın mı burada? Yoksa biraz bencil olduğun için sadece kendi çıkarların için mi buradasın?

Bu bir sorun değil. Amacımız herkese yardım etmek. Kimseden de yardım beklemiyoruz. Ama burada hiçbir yardım etmediğin halde bize bencil dersen ben de sivri dilimi çıkartırım.

Bu raporlardan bir bilgi çıkmadı yardımcı olabilecek. Process Monitor raporu paylaşır mısın?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı