Power Boost PSU kullanmanın tehlikesi var mıdır?

im gone

Decapat
Geçen yıl PSU ile pek bilgili olmadığımdan Power Boost VK-C013B içinde 500W PSU dahili kasa almıştım. Bazı konularda "C4 elinde patlar" gibi yazılar gördüm, 1 yıldır kullanıyorum şu ana kadar öyle ses de çıkarmadı harici ekran kartım olmadığından pek enerjide harcamıyor galiba. Korkmuyor değilim şu anda yeni kasada alabilecek durumda değilim en kötü ne olur ve nasıl olabildiğince güvenli şekilde kullanabilirim PC'yi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Power Boost çok sorun çıkaran bir kasa ya da PSU markası değildir. Pek sanmıyorum sıkıntı çıkaracağını. Eğer zorlarsanız o zaman sıkıntı çıkarabilir ama anakartınız koruması falan vardır diye tahmin ediyorum yanarsa falan herhangi bir parça kaybı yaşamazsınız.

Alır almaz olacak diye bir şey yok zaten. Olma ihtimali bilindik markalardan çok daha yüksek sadece. Risk almamanız için önermiyoruz bunları. Zaten ekran kartı yoksa dediğiniz gibi sistem çok güç çekmeyecektir. Güzel bir PSU alana kadar sizi idare eder büyük ihtimalle.

Onlar abartılı yazılar tabii ki. Daha çok sıfır alan kişiler kötü markalara yönelmesin diye. Ülkenin 90%ı Power Boost ve daha kötü PSU kullanıyordur zaten günlük patlama haberleri gelmiyor. Hele internet kafelerde o merdiven altı güç kaynaklarıyla facialar yaşanırdı 🤣

Korkmana gerek yok, 1 yıldır sorunsuz kullanıyormuşsun zaten bir problem yoksa devam et. Bir daha sistem değiştireceğin zaman daha iyi bir model alırsın.

Konu dışı olmasın ama, benim Thermaltake 600W Power 8 yıldır kullanıyorum. Değiştirme vaktim geldi mi? Arkadaşlar? Ömürleri ne kadardır?

Konu dışı olmasın ama, benim Thermaltake 600W Power 8 yıldır kullanıyorum. Değiştirme vaktim geldi mi? Arkadaşlar? Ömürleri ne kadardır?

5 sene denilir genelde ama 10 sene ve üzerini de rahatça gören güç kaynakları var. 8 senedir çalışıyorsa çoktan efsanevi statüsüne ulaşmıştır zaten. Kesin bir şey demek zor ama bütçen olduğunda emekli edebilirsin.

5 Sene denilir genelde ama 10 sene ve üzerini de rahatça gören güç kaynakları var. 8 senedir çalışıyorsa çoktan efsanevi statüsüne ulaşmıştır zaten. Kesin bir şey demek zor ama bütçen olduğunda emekli edebilirsin.

Hangi marka modele bakmak gerekir?

Geri
Yukarı